Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Vectra B Silnik gaśnie podczas jazdy...

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 klima00

klima00
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Województwo:świętokrzyskie
  • Auto:VECTRA B 1997 1.8 16V

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:06

Problem wygląda następującą. Co jakiś czas podczas normalnej jazdy gaśnie mi auto. Poprostu jadę i bez żadnego szarpnięcia Viki poprostu gaśnie. Wyłącza się wspomaganie zaświecają się kontrolki i autko zaczyna się toczyć. Co jakiś czas po takiej akcji ciężko powtórnie zapalić tzn. odpala ale nie od tyku. Chyba dwókrotnie zapaliła się też kontrolka od elektryki silnika.

Dodam że w autku dwa miesiące temu czyli odrazu po zakupie zamontowany został gaz sekwencyjny. Sczytanie błędu niestety nie dało żadnego efektu. Żaden błąd się nie pokazuje...

Nie wiem co mam robić. Mechanik powiedział że nie wie czego to może być przyczyną. A nie mogę mu tego pokazać bo dzieje się to czasem raz na dwa dni, a czasem 3 razy dziennie w najmniej oczekiwanych momentach. Nie w konkretnych sytuacjach. Może ktoś z was miał podobny problem. Proszę o pomoc. W końcu przez to zabije siebie albo kogoś... :( HELP
  • 0

#2 zubek

zubek
  • Moderator
  • 23408 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Nr klubowy:300
  • Auto:VC/03/Y22DTR/SW
  • Oddział VKP:Mazowiecki

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:29

Jedź na kompa, jak check się zapala to musi być jakiś błąd.
A to gaśnięcie nie jest czasem przy wciśnięciu sprzęgła, dojeździe do świateł itp.
Czy następuje gwałtownie (tak jakby odcięło paliwo) czy powoli (spadek obrotów, krztuszenie)?
Czy na benzynie też tak sie dzieje?
  • 0

#3 klima00

klima00
  • Forumowicz
  • 18 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 22:47

CHECK się nie zapala... Na benzynie nie wiem czy jest tak samo bo cały czas jeżdżę na gazie. Musze to właśnie jak najszybciej sprawdzić. Gaz założyłem 4 dni po kupnie auta. A taki problem pojawił się pierwszy raz po jakimś miesiącu od zakupu. Komputer nic nie pokazał już byłem to sprawdzić. A co konkretnie sprawdzić na kompie oprócz silnika, bo chyba tylko jego mechanik sprawdzał.

Gaśnięcie nie następuje przy wciśnięciu sprzęgła. Obroty są dobre, nie ma żadnych skoków, krztuszenia ani nic z tych rzeczy. Poprostu autko samo sobie gaśnie i ładnie toczy się dalej po jezdni......
  • 0

#4 klima00

klima00
  • Forumowicz
  • 18 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 15:51

Naprawdę nikt nie wie jak mi pomóc?!? Może chociaż jakieś rady... Co sprawdzić na techu? Albo namiar na jakieś dobre i niedrogie ASO w stolicy.
  • 0

#5 Setler

Setler
  • Przyjaciel VKP
  • 828 postów
  • Województwo:podlaskie
  • Auto:Astra H 2005 Z13DTH

Napisany 25 wrzesień 2008 - 15:59

Efekt jest taki sam przy jezdzie na benzynie czy tylko na gazie? Jesli na gazie to niech ci wyreguluja instalacje. Od momentu założenia powinno sie regulować ja po 1 tyś i po 5 tys przejechanych km. Jesli tego nie zrobiłeś to zrób to jak najszybciej.
  • 0

#6 pieczka

pieczka
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:Toledo 1.9 TDI 105KM

Napisany 26 wrzesień 2008 - 13:32

proponuje pojechac na regulacje tam gdzie gaz zakladali.
po tym zabiegu dobrze wyczyscic przepustnice i silniczek krokowy i powinno byc ok.

i tankowac tylko na dobrych stacjach bo to moze byc tez wina zlej jakosci gazu.

Edytowany przez pieczka, 26 wrzesień 2008 - 13:34.

• 0

#7 kamisio01

kamisio01
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:opel vectra b

Napisany 08 październik 2008 - 20:54

u mnie się tak działo jak miałem zasyfiony silniczek krokowy i przepustnice wyczyściłem i jest oki ale najpierw sprawdziłem jak jest na benzynie i jak na gazie to samo było na oby dwóch paliwach
  • 0

#8 tomaszek_gubin

tomaszek_gubin
  • Forumowicz
  • 451 postów
  • Województwo:lubuskie
  • Auto:opel vectra c V6

Napisany 08 październik 2008 - 20:57

u mnie się tak działo jak miałem zasyfiony silniczek krokowy i przepustnice wyczyściłem i jest oki ale najpierw sprawdziłem jak jest na benzynie i jak na gazie to samo było na oby dwóch paliwach

u mnie sie tak dzialo ,po regulacjigazu bylo ok
  • 0

#9 Forest98

Forest98
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Vectra B 1.8

Napisany 10 październik 2008 - 21:49

Hmm miałem podobny problem nie wywołany złą regulacją gazu a mam największy syf z mozliwych instalacji czyli instalacja 2 generacji na stagu50.
ale do rzeczy miałem kilka krotnie takie zachowanie ze samochód sam od siebie zgasł jak sie zatrzymałem i i odpaliłem było znowu wszystko OK po miesiącu moze dłuzej zgasło mi auto na swiatłach i juz nie odpaliłem. Okazało się że sypnął się jakiś czujnik pozycji wałka bez którego auto nie odpali i w czasie jazdy jeśli sie straci ten sygnał z tego czujnika auto zgaśnie zajedz gdzieś do serwisu i podsuń im taką propozycje ze to moze być to. Nie mówie ze to napewno ale warto spróbować, wiem ze gość mi wymienił 2 czujniki i zapłaciłem w sumie z robocizną coś koło 400zł
pozdrawiam moze to coś pomoże ;)
  • 0

#10 WLODEK1978

WLODEK1978
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:OPEL VECTRA B 1.8 16V KOMBI LPG

Napisany 01 sierpień 2013 - 19:48

MÓJ PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE PODCZAS JAZDY SAMOCHOD GASNIE JAKBY ODŁĄCZYŁO SIE WSZYSTKO I ZACZYNA SIE ZATRZYMYWAĆ MIMO TO KONTROLKI SIE NIE PALĄ , WTEDY WYCOFUJE STACYJKĘ "JESZCZE PODCZAS JAZDY" I ODPALAM KLUCZYKIEM BEZ PROBLEMÓW..... SYTUACJA POWTARZA SIĘ W RÓŻNYCH ODSTĘPACH CZASOWYCH ...
  • 0

#11 szabrownik szrotów

szabrownik szrotów
  • Forumowicz
  • 1573 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:obecnie brak

Napisany 01 sierpień 2013 - 20:25

zacznij od tego, że zapomnij o gazie w aucie, pojeździj i zobaczysz co się będzie działo, popełniłeś błąd montując tak szybko gaz. Czasami zdarza się uwalony czujnik połóżenia wału a błędu nie wywala, ale tego nie zweryfikujemy zdalnie.

Edytowany przez szabrownik szrotów, 01 sierpień 2013 - 20:26.

• 0

#12 Yazu

Yazu
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Vectra B, Z18XE, 2001r

Napisany 26 październik 2014 - 22:09

Witam serdecznie. Możesz napisać czy rozwiązałeś problem i co było jego przyczyną, bo moja VB zachorowała na podobną przypadłość.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_