Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Diagnostyka Opla Vectry 2004 r

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 kabokk

kabokk
  • Forumowicz
  • 6 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:VECTRA C

Napisany 01 lipiec 2008 - 15:40

Witam!

Wcześniej jeździłem Astrą II, dla której sprawa diagnostyki amatorskiej jest już szeroko opisana. Zrobiłem sobie interfejs na układzie MAX232 do portu RS232. Obsługiwałem to programami w stylu Opel Tech 2. Działało znakomicie.

W tym roku przesiadłem się na "Opel Vectra C" 1.9CDTI 150KM z końcówki 2004 roku i ostatnio pojawiły mi się jakieś "usterki" które chciałem zdiagnozować. Z tego co się dowiedziałem Vectry posiadają szynę CAN i interfejsy OBDII od np Astry nie mają prawa działać. Od znajomego (który ma Signum) pożyczyłem ten interfejs. Podejrzewam, że jest to właśnie interfejs do m.in. Vectry, ponieważ Astra nie reagowała na niego, natomiast przy podłączeniu do Vectry obie diody świecą (zielona mryga).

Opel Scanner
INTERFEJS 1
INTERFEJS 2

Przetestowałem już masę oprogramowania:
Opel Tech 2 - nie posiada Vectry 2004
OP-COM DEMO - niestety na stronie producenta najnowszy soft jest do interfejsów USB, a ja mam na RS232 + chyba wymagany jest firmowy interfejs do poprawnego działania
Scantool for Windows 1.14 - nie wykrywa interfejsu
Scantool - kolos zajmujący 30MB, nie wykrywa interfejsu (chyba obsługuje tylko OBDII)
Auto scanner Opel - to jest oprogramowanie do aut z OBDII

Próbowałem jeszcze autoscanneropelcan (auto scanner opel can) ale w necie znalazłem tylko demko (na stronie angielskiej i ruskiej). Ma możliwość diagnostyki Vectry, ale z racji tego, że to demo, nie mogę NIC wykonywać tym programem.

Bardzo proszę o jakąś pomoc, wskazanie odpowiedniego softu do diagnostyki mojej Vectry, ewentualnie jakiś amatorski, sprawdzony interfejs - za rady w stylu "kup interfejs za 10tyś dziękuję" :)

Pozdrawiam
Krzysiek
  • 0

#2 geranium

geranium
  • Forumowicz
  • 129 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Vectra c 1.8 16V GTS

Napisany 01 lipiec 2008 - 16:18

Witam!

Wcześniej jeździłem Astrą II, dla której sprawa diagnostyki amatorskiej jest już szeroko opisana. Zrobiłem sobie interfejs na układzie MAX232 do portu RS232. Obsługiwałem to programami w stylu Opel Tech 2. Działało znakomicie.

W tym roku przesiadłem się na "Opel Vectra C" 1.9CDTI 150KM z końcówki 2004 roku i ostatnio pojawiły mi się jakieś "usterki" które chciałem zdiagnozować. Z tego co się dowiedziałem Vectry posiadają szynę CAN i interfejsy OBDII od np Astry nie mają prawa działać. Od znajomego (który ma Signum) pożyczyłem ten interfejs. Podejrzewam, że jest to właśnie interfejs do m.in. Vectry, ponieważ Astra nie reagowała na niego, natomiast przy podłączeniu do Vectry obie diody świecą (zielona mryga).

Opel Scanner
INTERFEJS 1
INTERFEJS 2

OP-COM DEMO - niestety na stronie producenta najnowszy soft jest do interfejsów USB, a ja mam na RS232 + chyba wymagany jest firmowy interfejs do poprawnego działania
Scantool - kolos zajmujący 30MB, nie wykrywa interfejsu (chyba obsługuje tylko OBDII)

Próbowałem jeszcze autoscanneropelcan (auto scanner opel can) ale w necie znalazłem tylko demko (na stronie angielskiej i ruskiej). Ma możliwość diagnostyki Vectry, ale z racji tego, że to demo, nie mogę NIC wykonywać tym programem.

Bardzo proszę o jakąś pomoc, wskazanie odpowiedniego softu do diagnostyki mojej Vectry, ewentualnie jakiś amatorski, sprawdzony interfejs - za rady w stylu "kup interfejs za 10tyś dziękuję" :)

Pozdrawiam
Krzysiek

kilka postow nizej masz odpowiedz
http://forum.vectrak...showtopic=58884
  • 0

#3 slawekp

slawekp
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • Auto:opel vectra carawan 2.0DTI 2004r

Napisany 08 lipiec 2008 - 12:37

Witam!

Opel Scanner
INTERFEJS 1
INTERFEJS 2

Pozdrawiam
Krzysiek

Osobiście używam interfejsu ELM327 ale on ma wyjście USB ( można kupić na allegro za 230-240PLN ) , z tego co wiem są tez takie zbudowane na tym samym układzie ELM 327 które mają wyjście na RS232 ale są mniej popularne bo współczesne laptopy mają przeważnie USB , ale możesz zastosować konwerter USB-RS232 ( koszt 20-30pln ) . Interfejs ELM327 ma tą zaletę że obsługuje wiele protokołów w tym CAN na którym pracuje szyna Vectry C i Signum ( bez względu na rocznik Vectra C i Signum zawsze mają CAN ) . Ale też obsługuje protokoły starsze (Astra II i wiele innych samochodów) . Interfejs ten jak i oprogramowanie z nim współpracujące ma tą zaletę że automatycznie rozpoznaje protokół samochodu i się do niego dopasuje , nie jest dedykowany do jednego typu samochodu tylko do wszystkich , które mają złącze diagnostyczne OBDII . U mnie działa z programami darmowymi Scantool v1.13 ( z wersja 1.14 miałem kłopoty ) GM Mode 22 Scan Tool, OBD Gauge , OBD Logger , OBD-II ScanMaster , OBDII for ELM322 .Proponuję wejdz na allegro w dział motoryzacja - sprzet warsztatowy i diagnostyczny i wpisz w wyszukiwarkę ELM327 i wszystkiego się dowiesz
  • 0

#4 kabokk

kabokk
  • Forumowicz
  • 6 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 18:52

Krótka piłka:

TO
lub
TO

nada się do amatorskiego zdiagnozowania Vectry C - mam na myśli zczytanie kodów usterek. Czy może ktoś potwierdzić ich działanie poza Kolegą "slawekp"?

Pozdrawiam

Są to układy na ELM327
  • 0

#5 SebZab

SebZab
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Auto:Vectra C

Napisany 27 sierpień 2008 - 20:10

Potwierdzam ich działanie z VC.
Niestety, poza odczytaniem i skasowaniem błędów do niczego więcej się to nie nadaje.
Nie można np.sprawdzić przebiegu zapisanego w ECU.
  • 0

#6 max77max

max77max
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Auto:OPEL VECTRA C BRC

Napisany 27 sierpień 2008 - 21:57

Sebzab powiedz czy jak to kupie to wystarczy tylko podłączyc i już czy też trzeba jeszcze jakiś program dokupić ??? pozdrawiam
  • 0

#7 SebZab

SebZab
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Auto:Vectra C

Napisany 28 sierpień 2008 - 06:13

Darmowe programy są ogólnie dostępne w necie np. Scantool.net v1.14
  • 0

#8 Endriuszka

Endriuszka
  • Forumowicz
  • 1141 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:VB 2.0DTI

Napisany 28 sierpień 2008 - 09:02

w swoje VB tez mam CAN i ciekawe czy u mnie tez by pasowało ??
  • 0

#9 kabokk

kabokk
  • Forumowicz
  • 6 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 20:57

Hipotetycznie, gdybym chciał coś więcej niż zczytywać i kasować usterki, to musiałbym kupić... ? :P
  • 0

#10 Robert

Robert
  • Forumowicz
  • 3303 postów
  • Auto:Z69SEX Edition

Napisany 30 sierpień 2008 - 23:42

skoro czyta wszystkie bledy jak tech i kasuje to chyba oplaca sie kupic... a moze jakis sprawdzony sprzedawca trego urzadzenia?

Edytowany przez Robertasek, 31 sierpień 2008 - 00:11.

• 0

#11 kabokk

kabokk
  • Forumowicz
  • 6 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 19:42

A co np sądzić o tym Skaner DOMINATOR - VAG OBD2 KKL + CAN?

Wydaję mi się, że powinno to mykać z Vectrą C (ze względu na obsługę CANa), nie mylę się?

Lista rzeczy jakie można wykonywać przy pomocy tego urządzenia (np aktywacja tempomatu) jest chyba warta dopłacenia 150zł w porównaniu do układów na ELM327?

Co o tym sądzić?

EDIT czy jest coś podobnego dla Opla? (podobna mnogość funkcji)

Edytowany przez kabokk, 31 sierpień 2008 - 19:43.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_