Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

KLIMATYZACJA

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
126 odpowiedzi na ten temat

#61 pawel5255

pawel5255
  • Klubowicz
  • 243 postów
  • Województwo:lubelskie
  • Nr klubowy:603
  • Auto:VB Z22SE Zenek . VA C20NE.
  • Oddział VKP:Lubelski

Napisany 30 lipiec 2008 - 10:49

Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ w wodzie jeśli masz mikrometryczną nieszczelność to i tak zobaczysz tworzący się pęcherzyk powietrza. Natomiast podpinając na aucie azot do obiegu to tej mikrometrycznej nieszczelności nie zauważysz, nie wiem również czy będziesz w stanie usłyszeć i co za tym idzie zlokalizować tą nieszczelność.
To co opisałem pozwala na sprawdzenie szczelności chłodnicy bez specjalistycznych narzędzi. Ale najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie tak dużego ciśnienia do chłodnicy, zamknąć układ i zanurzyć całą chłodnicę w wodzie. Tylko nie wiem czy aż takie ciśnienie nie będzie dla niej zabójcze. :)

no tak na aucie w wodzie nie da sie sprawdzic ale mozna go spryskac testerem szczelnosci taka pianka, a z tym drugim to sie zgodze tylko trzeba miec koncowki do zaslepioenia tej chlodnicy z mozliwoscia napelnienia wysokiego cisnienia. a takie cisnienie napewno dla dobrej chlodnicy nie jest zabojcze ! powinna wytrzymac min. 30 atm. a nawet wiecej. kiedy ona pracuje to jest tam niekiedy cisnienie rzedu 18 atm.
  • 0

#62 Michal_A

Michal_A
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:byla VA jest VB 1.6 16V

Napisany 31 lipiec 2008 - 13:56

Witam
ja mam takie pytanie, mam pierwsze auto z klima '97 x16xel, klima dziala ale srednio, wiem ze mogla by lepiej. bardziej mnie martwi ze przy wlaczeniu i wylaczeniu slysze nawet w kabinie dzwiek szurania, taki podobny do tego jaki wydaje zatrzymujacy sie CD ROM. do tego na sprezarce od spodu jest zielonkawy tluszcz. dodam ze chyba klima caly czas chlodzi tak samo tzn nie slabnie a jesli tak to powoli. mam auto dopiero miesiac. czym te objawy moga grozic? nie uzywac klimy bo zniszcze sprezarke? sprezarka i tak nie do odratowania wiec jezdzic i rownolegle szukac nowej sprezarki?
dzieki za pomoc?
  • 0

#63 karson

karson
  • Forumowicz
  • 144 postów
  • Auto:VB 2.2 DTI

Napisany 31 lipiec 2008 - 14:16

Witam
ja mam takie pytanie, mam pierwsze auto z klima '97 x16xel, klima dziala ale srednio, wiem ze mogla by lepiej. bardziej mnie martwi ze przy wlaczeniu i wylaczeniu slysze nawet w kabinie dzwiek szurania, taki podobny do tego jaki wydaje zatrzymujacy sie CD ROM. do tego na sprezarce od spodu jest zielonkawy tluszcz. dodam ze chyba klima caly czas chlodzi tak samo tzn nie slabnie a jesli tak to powoli. mam auto dopiero miesiac. czym te objawy moga grozic? nie uzywac klimy bo zniszcze sprezarke? sprezarka i tak nie do odratowania wiec jezdzic i rownolegle szukac nowej sprezarki?
dzieki za pomoc?

Więc tak: dźwięk, o którym mówisz to najprawdopodobniej kończący się czynnik w instalacji - dużo na ten temat było już na forum. Sprawa zielonkawego tłuszczu to powiem Ci, że Twój poprzedni właścieciel miał już problem z klimą i próbował zlokalizować nieszczelność wpuszczając do układu kontrast - z tego co piszesz to masz nieszczelną sprężarkę. Koleś wiedział co jest grane i nie chcąc inwestować kasy w naprawę, przed sprzedażą napełnił klimę i sprzedał autko. Myślę więc, że klima powoli kona i czeka Cię w najlepszym uszczelnianie sprężarki.
  • 0

#64 pawel5255

pawel5255
  • Klubowicz
  • 243 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 12:45

Wiosna jest juz wiec temat klimy odkopany :rolleyes:

Mi dziala jak nalezy :D a u was po zimie jak tam?
  • 0

#65 zdanszu

zdanszu
  • Klubowicz
  • 66 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Nr klubowy:709
  • Auto:VECTRA B 1,6 16V KOMBI ZATRUTA
  • Oddział VKP:Warmińsko-Mazurski

Napisany 05 kwiecień 2009 - 12:51

U mnie także świetnie działa, choć nie posiadam zbyt długo swej Viki :) Zima bez ani jednej awarii ( odpukać ) ogółem jestem w 100% zadowolony. Zaraz zmienie se na letnie opnki i pozostanie mi tylko śmigać, śmigać i jeszcze raz śmigać :D
  • 0

ZDANSZOWÓZ http://forum.vectrak...tra-by-zdanszu/

Mój tymczasowy nr. tel. ważny do 1 pażdziernika 607839897

#66 OMG

OMG
  • Forumowicz
  • 1109 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:Vectra B Kombi 1.6 16v LPG

Napisany 05 kwiecień 2009 - 13:52

Mi wszystko działa ale zapobiegawczo jutro jestem umówiony na sprawdzenie klimy.
Praktycznie będę miał to prawie za darmo i jak jest okazja to skorzystam.
Muszę tylko sobie jeszcze kupić jakiś środek do odgrzybiania i jak zacznie mi znowu śmierdzieć to zrobie sobie to już sam.
  • 0

#67 pico

pico

Przewodniczący oddziału Opolskiego

• Moderator
  • 3989 postów
  • Województwo:opolskie
  • Nr klubowy:592
  • Auto:Vectra B x18xe `98 i Astra F c16nz `94
  • Oddział VKP:Opolski

Napisany 05 kwiecień 2009 - 14:54

A moja jest tak nieszczelna ze napelniam ja w kwietniu-maju a we wrzesniu juz jest pusta. Czyli znow bedzie trzeba przejechac sie do napelnienia ;)
  • 0

Sygnatura zostala usunieta bo byla za fajna i wszyscy zazdroscili :D

#68 Mefju

Mefju
  • Forumowicz
  • 182 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:VW Golf IV 2.3 V5

Napisany 05 kwiecień 2009 - 14:57

jak zacznie mi znowu śmierdzieć to zrobie sobie to już sam.

dostalem ostatnio Valeo Clim Spray, kilka dni smierdzialo mi porzadnie w aucie, ale dalej czuc lekki zapach "starej szmaty". najlepiej klime odgrzybic ozonatorem.

wracajac do watku.

ja walczylem z klima od zeszlego lata przez cala zime - bo chcialem miec zrobiona jak przyjda cieple dni.
wymienilem sprezarke na fabrycznie nowa i zregenerowalem waz (ten zaraz kolo kolektora) i wyglada na to, ze teraz jest w porzadku, ale podchodze do tego z dystansem po tych wszystkich moich przygodach.
  • 0

#69 eduardo

eduardo
  • Forumowicz
  • 2920 postów
  • Auto:Lancia Lybra 2.4jtd, Zenek 2.2DTI

Napisany 05 kwiecień 2009 - 20:54

No to Pawel wykrakales, u mnie klima zeechnieta i chyba bede musial sie do ciebie usmiechnac :) Wogole nie chlodzi a juz cieplo wiec cos trzeba poradzic;)
  • 0

#70 k@rto

k@rto
  • Klubowicz
  • 556 postów
  • Województwo:lubuskie
  • Nr klubowy:587
  • Auto:VC GTS Z22SE , Audi A4 Avant 1.9TDI
  • Oddział VKP:Lubuski

Napisany 05 kwiecień 2009 - 21:11

nie działa :P i na samą myśl nerwy mi puszczają. kasa wydana i nic, tylko dobre to że trzyma szczelność minęło już ponad 8 m-cy od nabicia i nadal sie załącza.
  • 0
XII Zlot VKP 1/4 mili kategoria A - III miejsce
Konkurs fotograficzny Zima 2010/2011 - I miejsce
moja VC

#71 verde

verde
  • Forumowicz
  • 334 postów
  • Auto:VC z20net 304KM i 467Nm

Napisany 05 kwiecień 2009 - 21:41

Moja równiez nie chłodzi. Przyczyny narazie nie znam mam jednak skryta nadzieje ze wystarczy nabic i bedzie OK. Niestety jak juz sie zdazylem w krotkim czasie przekonac w VC nic nie jest oczywiste i najczesciej nie najprostrze :/
  • 0

#72 marnon

marnon
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:vectra B 1.8 kombi

Napisany 06 kwiecień 2009 - 06:57

a ja mam takie pytanie- vb kombi 1.8 po lifcie, kupiłem od kuzyna mówi że nabijał klimę jesienią i jak ją załączył to taki zielony nalot pojawił się na jednym wężu -olej ze sprężarki? co najlepsze klima nie załączy się więc pewnie jest nieszczelna.. ok pojadę na sprawdzenie szczelności, ale pewnie najpierw muszą mi ją nabić z tym barwnikiem żeby się okazało że jest nieszczelna? czyli zapłacę 2x150zł za nabijanie no bo przed i po wymianie wadliwej rzeczy która puszcza? nie ma innego sposobu na sprawdzenie szczelności?
  • 0

#73 Mefju

Mefju
  • Forumowicz
  • 182 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 07:15

jak pojawił się zielony nalot, to znaczy ze byla nabita kontrastem.

na którym wężu?
  • 0

#74 Rafi_Łódź

Rafi_Łódź
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:Vectra '99 X20DTH

Napisany 06 kwiecień 2009 - 07:48

a ja mam takie pytanie- vb kombi 1.8 po lifcie, kupiłem od kuzyna mówi że nabijał klimę jesienią i jak ją załączył to taki zielony nalot pojawił się na jednym wężu -olej ze sprężarki? co najlepsze klima nie załączy się więc pewnie jest nieszczelna.. ok pojadę na sprawdzenie szczelności, ale pewnie najpierw muszą mi ją nabić z tym barwnikiem żeby się okazało że jest nieszczelna? czyli zapłacę 2x150zł za nabijanie no bo przed i po wymianie wadliwej rzeczy która puszcza? nie ma innego sposobu na sprawdzenie szczelności?

mi jak naprawiali w zeszłym roku to jak były nieszczelności to ściągnęli środek i po naprawie dokonanej nie w ich warsztacie napełnili i sprawdzili ponownie szczelność. Za całość zapłaciłem jak za jedno napicie, z odgrzybianiem ok 200 zł

A w tym roku klima nadal działa bez żadnego ale :) co prawda była czasami odpalana w zimę żeby sobie pochodziła tak raz na miesiąc (gdzieś wyczytałem że to nie zaszkodzi a może tylko pomóc w utrzymaniu sprawności )
  • 0

#75 marnon

marnon
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:vectra B 1.8 kombi

Napisany 06 kwiecień 2009 - 17:57

jak pojawił się zielony nalot, to znaczy ze byla nabita kontrastem.

na którym wężu?

tyle że z tego co wiem to kontrast widać tylko pod ultrafioletem czy się mylę? a to ponoć gołym okiem było widać, dziś dzwoniłem do fachowca powiedział że standard w oplu to węże lub uszczelki przy sprężarce... ja stawiam że u mnie węże, a próba szczelności to 20zł... potem nabije doda olej i barwnik i każe przyjechać za kilka dni...
  • 0

#76 Mefju

Mefju
  • Forumowicz
  • 182 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 18:00

jak jest dosc mocny wyciek to widac... przerabialem to u siebie.

polecam wybrac dobry warsztat a nie pierwszy lepszy.

Tak jak napisales, standard to rozszczelnienie kompresora i węże, które idą zaraz przy kolektorze wydechowym, do tego jeszcze czujniki.

Pozdrawiam.
  • 0

#77 Haimon

Haimon
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Auto:Vectra B 2.5

Napisany 07 kwiecień 2009 - 14:19

Witam, dziś mierzyłem temp na kratce, wyszło mi 6,8*C przy obiegu otwartym i temp na zewnątrz 19*C. Z klimy mi nie śmierdzi, używałem jej w zimie i wydaje mi się że wszystko jest cacy. Czy wobec tego muszę przeprowadzić jakiś serwis klimatyzacji? Planuje wymienić tylko filtr kabinowy i odgrzybić ją jakimś środkiem, np atas.
  • 0
Dodany obrazek Dodany obrazek

#78 OMG

OMG
  • Forumowicz
  • 1109 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:Vectra B Kombi 1.6 16v LPG

Napisany 07 kwiecień 2009 - 15:48

Panowie bylem wczoraj u klimiarza w celu sprawdzenia klimy.
Generalnie wszystko mi działa ale pan powiedział,ze mam mikroskopijny wyciek na sprężarce w okolicy koła od sprężarki.Mówi,ze to wada Opla i nie uzupełnił mi oleju i czynnika abym potem nie miał pretensji że za jakiś czas klima nie działa.
No i teraz nie wiem czy chciał mnie naciągnąć czy nie?
I teraz jak jest mikro dziura to uzupełnić ubytki i zasuwać dalej ile się da?
Nie mam kasy na razie na remont tego (budowa domu <_< ) a klima przydaje się nie powiem.
Pojadę jeszcze do innego klimiarza za jakiś czas niech mi to obada.

Edytowany przez OMG, 07 kwiecień 2009 - 15:50.

• 0

#79 pawel5255

pawel5255
  • Klubowicz
  • 243 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 21:00

Kamil masz moj fon. wiec dzwon wczesniej bo mamy juz w robocie zapie**... ok. cos zdzialamy i przywrocimy do zycia chlodek :D
jesli chodzi o sprezarke powoli nieszczelna ze tak powiem, to po napelnieniu jeszcze szybciej zwieje czynnik.
Jesli chodzi o kontrast czyli zielony barwnik najlepiej widac pod ultrafioletem i zolte okulary, ale jak jest duzy wyciek to bedzie widac golym okiem plamy oleju czy to na chlodnicy,przewodach sprezarce itp.
Najczesciej w VB siada sprerzarka, przewody przy niej na zakowkach albo guma a w ropniakach w okolicy zaworkow serwisowych sie przecieraja o plastikowe przytrzymania, czujniki i czasami uszczenienia polaczen jak i chlodnica kimy za wetylatorem od klimy.
Niestety ale VB pod wzgledem klimy nie jest idealem <_<
  • 0

#80 pawel5255

pawel5255
  • Klubowicz
  • 243 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 21:03

Panowie bylem wczoraj u klimiarza w celu sprawdzenia klimy.
Generalnie wszystko mi działa ale pan powiedział,ze mam mikroskopijny wyciek na sprężarce w okolicy koła od sprężarki.Mówi,ze to wada Opla i nie uzupełnił mi oleju i czynnika abym potem nie miał pretensji że za jakiś czas klima nie działa.
No i teraz nie wiem czy chciał mnie naciągnąć czy nie?
I teraz jak jest mikro dziura to uzupełnić ubytki i zasuwać dalej ile się da?
Nie mam kasy na razie na remont tego (budowa domu <_< ) a klima przydaje się nie powiem.
Pojadę jeszcze do innego klimiarza za jakiś czas niech mi to obada.

Nie chcial cie naciagac, jak by chcial to by nic nie mowil i napelnil.Musisz uszczelic sprezarke klimy w dobrym zakladzie gdzie takie cos robia a nie tylko napelniaja.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_