Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana Oleju - DTI

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
334 odpowiedzi na ten temat

#1 krzys-1964

krzys-1964
  • Forumowicz
  • 50 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 14:57

Czy z wymianą oleju w vectrze C 2004r. 2.2 DTI jest jakiś problem czy trzeba na coś zwrócić uwagę. Jestem jej posiadaczem od niedawna i będe wymieniał olej w tym samochodzie poraz pierwszy. Czy trzeba kasować jakąś inspekcje. Czy można zrobić to samemu lub w serwisie (nieautoryzowanym).

Edytowany przez krzys-1964, 28 grudzień 2007 - 14:59.

• 0

#2 dare40

dare40
  • Klubowicz
  • 3975 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Nr klubowy:633
  • Auto:Vectra c 2.2 DTi+ GTS LeMans
  • Oddział VKP:Pomorski

Napisany 28 grudzień 2007 - 15:55

Po pierwsze musisz kupić dobry olej ''ja leje 0w40 Mobil 1 turbo diesel'' ,filtr oleju (wkład) ,rozgrzać silnik ,wjechać na kanał ,odkręcić osłone silnika (tą mniejszą) ,odkręcić korek spustowy (trzeba mieć specjalny klucz nie gwiazdka ) zlać olej ,odkręcić filtr oleju ,ale najpierw odkręcić osłone plastikową na górze silnika ,wymienić filtr oleju papiętając żeby posmarować nową uszczelke świerzym olejem.Następnie wkręcić korek spustowy i zalać świerzy olej .Inspekcje kasuje się w ten sposób przy wyłączonym zapłonie wciskasz kasowanie licznika i trzymasz jednocześnie włączając zapłon i sprawa załatwiona powinno pokazać 50 000 .A tak na koniec wymień filtr paliwa ,kabinowy i powietrza są to filtry na których w żadnym wypadku nie wolno oszczędzać .
  • 0

3742451129.png

#3 ireneusz

ireneusz
  • Forumowicz
  • 5 postów
  • Województwo:świętokrzyskie
  • Auto:vectra c 2.2 dti

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:04

Po pierwsze musisz kupić dobry olej ''ja leje 0w40 Mobil 1 turbo diesel'' ,filtr oleju (wkład) ,rozgrzać silnik ,wjechać na kanał ,odkręcić osłone silnika (tą mniejszą) ,odkręcić korek spustowy (trzeba mieć specjalny klucz nie gwiazdka ) zlać olej ,odkręcić filtr oleju ,ale najpierw odkręcić osłone plastikową na górze silnika ,wymienić filtr oleju papiętając żeby posmarować nową uszczelke świerzym olejem.Następnie wkręcić korek spustowy i zalać świerzy olej .Inspekcje kasuje się w ten sposób przy wyłączonym zapłonie wciskasz kasowanie licznika i trzymasz jednocześnie włączając zapłon i sprawa załatwiona powinno pokazać 50 000 .A tak na koniec wymień filtr paliwa ,kabinowy i powietrza są to filtry na których w żadnym wypadku nie wolno oszczędzać .

witam co to jest ten filtr kabimowy jak go zmienić mam podobną sytuacje jak moj poprzednik dzieki za odpowiedz
  • 0

#4 Zielak

Zielak
  • Forumowicz
  • 614 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:VC MY03 - 2.2 DTI automat

Napisany 28 grudzień 2007 - 17:37

witam co to jest ten filtr kabimowy jak go zmienić mam podobną sytuacje jak moj poprzednik dzieki za odpowiedz

http://www.motofakty...r_kabinowy.html
Znajdziesz go po prawej stronie podszybia po otwarciu maski silnika.

Edytowany przez Zielak, 28 grudzień 2007 - 17:42.

• 0

#5 zubek

zubek
  • Moderator
  • 23559 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Nr klubowy:300
  • Auto:VC/03/Y22DTR/SW
  • Oddział VKP:Mazowiecki

Napisany 30 grudzień 2007 - 00:52

W ASO wymiana oleju (olej GM 5w30) + filtr w tym modelu to koszt 200zł ale jeśli lubisz się brudzić ... to wymienia się tak jak w innych autach. Nie wiem co ma wymiana oleju do filtra kabinowego ale jeśli dawno nie wymianiany to może i trzeba, no i w VC to on raczej na środku jest - instrukcję wymiany znajdziesz między innymi na stronie filtrona.
  • 0

#6 konrad ang

konrad ang
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Auto:VAUXHALL VECTRA C 2.0DTI

Napisany 06 styczeń 2008 - 15:48

Jeśli zdecydujesz się to zrobić sam potrzebny ci będzie klucz do odkręcenia filtra oleju spory rozmiar(nie pamiętam dokładnego rozmiaru ale jak ktos chce mogę sprawdzić), a dostęp utrudniony(mało miejsca). Ja poradziłem sobie kluczem oczkowym z krótką rączką od motoru SUZUKI (do wymiany kół)-pasuje idealnie. Poza tym potrzebujesz T45 do odkręcenia korka w misce olejowej. Polecam także wymiane korka na nowy, gdyż koszt takiego koreczka to tylko ok 15 złociszy, a co nowe to nowe. Powodzenia :D

Załączone miniaturki

• S5002246.JPG

• 0

#7 danowek

danowek
  • Forumowicz
  • 202 postów
  • Auto:VC 2006 1,9 CDTI

Napisany 08 styczeń 2008 - 00:13

W ASO wymiana oleju (olej GM 5w30) + filtr w tym modelu to koszt 200zł ale jeśli lubisz się brudzić ... to wymienia się tak jak w innych autach.

W ASO w W-wie płaciłem za wymianę 179,- zł (wymiana + olej + wkład). Więc nie wiem, czy warto sie brudzić. Bo to praktycznie niewi9ele więcej niz cena samego oleju (GM 5-30).
  • 0
Tylko Ci co mają VC, wiedzą co mają. Dla innych to tylko Opel.

#8 sebasbox

sebasbox
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Auto:Opel Vectra C GTS 2,2 DTI

Napisany 08 styczeń 2008 - 15:44

zawsze warto coś samemu zrobić, bo przynajmniej czegos sie nauczysz, czegoś dowiesz a po wszystkim będziesz potrafił coś sam zrobić i nie bedziesz jednym z tych facetów którzy np. ze spaloną żarówką jeżdżą do serwisu...
  • 0

#9 Pablo

Pablo
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Województwo:lubuskie
  • Auto:signum 3.0 cdti

Napisany 08 styczeń 2008 - 17:01

zawsze warto coś samemu zrobić, bo przynajmniej czegos sie nauczysz, czegoś dowiesz a po wszystkim będziesz potrafił coś sam zrobić i nie bedziesz jednym z tych facetów którzy np. ze spaloną żarówką jeżdżą do serwisu...

wymiana oleju to napewno prosta rzecz ale trzeba pamiętać że zużytego oleju nie wylewa się do kanalizacji lub innych dziwnych miejsc i jeżeli nie ma co z nim zrobić to naprawdę lepiej pojechać do warsztatu.
osobiście należe do tych facetów co wymieniają żarówki (w przednich reflektorach) w warsztacie,ogólnie nie
wykonuję prawie żadnych napraw we własnym zakresie poprostu nie mam na to czasu i ochoty
  • 0
signum 3.0 cdti

#10 Andrzejowy

Andrzejowy
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:Opel Vectra C 3.0 Tdi

Napisany 08 styczeń 2008 - 17:36

W ASO w W-wie płaciłem za wymianę 179,- zł (wymiana + olej + wkład). Więc nie wiem, czy warto sie brudzić. Bo to praktycznie niewi9ele więcej niz cena samego oleju (GM 5-30).

Kurka niezła cena. W czwartek jadę na wymianę oleju w swoim autku z silnikiem 3.0 i mi mi z filtrem oleju powiedzieli ponad 500 zł gdzie sam filtr chyba 175 zł.
Wygląda na to, że za moc trzeba płacić :)
  • 0

#11 Pablo

Pablo
  • Forumowicz
  • 38 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 17:52

Kurka niezła cena. W czwartek jadę na wymianę oleju w swoim autku z silnikiem 3.0 i mi mi z filtrem oleju powiedzieli ponad 500 zł gdzie sam filtr chyba 175 zł.
Wygląda na to, że za moc trzeba płacić :)

he he no i za ilość w 3.0 wchodzi 7.5 L oleum :P
  • 0
signum 3.0 cdti

#12 pako000

pako000
  • Forumowicz
  • 1 postów
  • Auto:vectra c

Napisany 26 styczeń 2008 - 21:12

witam
Mam banalne pewnie dla wielu pytanie.chodzi o korek spustu oleju w VC 1.9 cdti.z 2004r. Z informacji na forum wynika że jest to korek który odkręca sie za pomocą klucza T45.Ja nie mam takiego korka jest tam zwykła śruba rozmiar 13(zwykła tzn inna niż orginalna ale do oleju). przy próbie jej odkręcenia zerwał sie łepek tej śruby i na żadne sposoby nie idzie jej teraz odkręcić.
I teraz moje pytanko które mi sie nasuneło po dzisiejszych zmaganiach
1 Możliwe jest że odkręca sie ta śrube w drugą stronę tzn odwrotnie niż standardowe śruby?(jak właściwie odkreca sie orginalną)
2 może macie jakiś sprawdzony sposób na taki życiowy problem?
3 Jak jeszcze mozna wymienic olej nie odkrecając korka
  • 0

#13 danowek

danowek
  • Forumowicz
  • 202 postów
  • Auto:VC 2006 1,9 CDTI

Napisany 26 styczeń 2008 - 23:40

Wydaje mi się, że wymiana oleju bez odkręcenia korka będzie raczej trudna. Teoretycznie można wyssać olej przez dziurę w miarce. Potrzebna jest taka duża strzykawka z rurką (dostałem coś takiego z kosiarką właśnie do wymiany oleju), ale nie praktykowałem w vectrze. Co do korka, to radzę jechać do spawacza, żeby do korka przyspawał łeb śrubu pod normalny klucz i wtedy odkręciśz. Myślę, że poprzedni właściciel tak zrobił, bo mu zjechali korek i nie można było go odkręcić. Tylko spaw puscił.
  • 0
Tylko Ci co mają VC, wiedzą co mają. Dla innych to tylko Opel.

#14 zubek

zubek
  • Moderator
  • 23559 postów
  • Nr klubowy:300
  • Auto:VC/03/Y22DTR/SW
  • Oddział VKP:Mazowiecki

Napisany 27 styczeń 2008 - 14:44

może macie jakiś sprawdzony sposób na taki życiowy problem?

można spawać a można też tym:
http://www.allegro.p...ring=wykrętaki
Nie wiem czy ta śruba jest oryginalna (może ktoś od 1.9 się wypowie) , czy ktoś wsadził jakąś inną na siłę i może być dodatkowo uwalony gwint i dla tego się urwało. To taki czarny scenariusz ale trzeba go brać pod uwagę bo wtedy roboty bedzie więcej.

Edytowany przez zubek73, 27 styczeń 2008 - 14:48.

• 0

#15 steadler

steadler
  • Forumowicz
  • 190 postów
  • Województwo:łódzkie

Napisany 29 styczeń 2008 - 23:39

Witam
Juz prawie wszytsko wiem o wymianie oleju do ktorej sie szykuje, jednak jak jest z filtrem oleju? Czy wymienia sie go jak w astrez czyli w calosci takie czarne cos jak słoik czy jakoś inaczej? np wkładka itp ....? gdzie jest filtr w Vectrze C 2.2 Direct?
  • 0

#16 Adam O-ka

Adam O-ka
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Auto:VB '97 X16XEL

Napisany 30 styczeń 2008 - 12:45

Co masz do facetów, którzy ze spaloną żarówką jeżdżą do serwisu ? Ja wczoraj byłem. :) 40 zł za H7 ze znaczkiem GM na pudełku i napisem Genuine czy jakoś tak, , chyba nieźle mnie skroili. Nie wiecie czy to nie philips robi te żarówki ? Nie spojrzałem na trzon jak mi montowali, na tej spalonej co mi wyjęli jest napis philips.
  • 0

#17 steadler

steadler
  • Forumowicz
  • 190 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 13:26

Co masz do facetów, którzy ze spaloną żarówką jeżdżą do serwisu ? Ja wczoraj byłem. :) 40 zł za H7 ze znaczkiem GM na pudełku i napisem Genuine czy jakoś tak, , chyba nieźle mnie skroili. Nie wiecie czy to nie philips robi te żarówki ? Nie spojrzałem na trzon jak mi montowali, na tej spalonej co mi wyjęli jest napis philips.

generalnie to nie moja wypowiedz ale cos powiem :-) ja nic do nich nie mam, ale facet z zarowka do seriwsu ? eeeeee. juz slysze jak sie pracownicy z takiego wysmiewaja. zastanawia mnie czy jak takiemu Panu padnie zarowka w klopie w domu, to czy wola elektryka a uzywa WC sąsiada na ten czas :-) trzeba umiec sobie poradzic w prostych sprawach samemu bo co zrobi taki Pan na srodku drogi w niedziele bez obu swiatel?
1. wezwie pomoc drogowa
2. bedzie jechal i trzymal w reku 100zl na mandat
3. nic nie zrobi i bedzie stal na poboczu zastanawiajac sie gdzie sie otwiera prednia maske

Pozdawiam
  • 0

#18 Pablo

Pablo
  • Forumowicz
  • 38 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 19:27

generalnie to nie moja wypowiedz ale cos powiem :-) ja nic do nich nie mam, ale facet z zarowka do seriwsu ? eeeeee. juz slysze jak sie pracownicy z takiego wysmiewaja. zastanawia mnie czy jak takiemu Panu padnie zarowka w klopie w domu, to czy wola elektryka a uzywa WC sąsiada na ten czas :-) trzeba umiec sobie poradzic w prostych sprawach samemu bo co zrobi taki Pan na srodku drogi w niedziele bez obu swiatel?
1. wezwie pomoc drogowa
2. bedzie jechal i trzymal w reku 100zl na mandat
3. nic nie zrobi i bedzie stal na poboczu zastanawiajac sie gdzie sie otwiera prednia maske

Pozdawiam

np. zadzwoni na infolinię Philipsa i jeżeli ma żarówkę tej firmy przy sobie (wyprodukowaną po 01.01.2008) to serwisant
wymieni mu ją za free :P
  • 0
signum 3.0 cdti

#19 Calwas

Calwas
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Auto:vectra c 1,9 150 KM

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:44

np. zadzwoni na infolinię Philipsa i jeżeli ma żarówkę tej firmy przy sobie (wyprodukowaną po 01.01.2008) to serwisant
wymieni mu ją za free :P

taa...., a normalny facet będzie już 100 km dalej... ;) Weź nie przesadzaj teraz. Wymiana żarówy w VC jest prosta jak budowa cepa, a wzroku mojej dziewuchy na tekst: "kochanie spaliła się żarówa, ale czekamy na pomoc drogową Philipsa, powinni zaraz być" wolałbym uniknąć... ;)
  • 0

#20 shaqal

shaqal
  • Przyjaciel VKP
  • 3885 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:A6 2.7TDI; A3 1.8TFSI; 407 Coupe

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:54

taa...., a normalny facet będzie już 100 km dalej... Weź nie przesadzaj teraz. Wymiana żarówy w VC jest prosta jak budowa cepa, a wzroku mojej dziewuchy na tekst: "kochanie spaliła się żarówa, ale czekamy na pomoc drogową Philipsa, powinni zaraz być" wolałbym uniknąć...

W przedliftowej VC bez xenonów tak, ale po lifcie wymiana nawet żarówki pozycyjnej z przodu jest bardzo bardzo trudna...
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_