Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Małe Uderzenie Z Tyłu.

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 angeelo

angeelo
  • Forumowicz
  • 115 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:Vectra B 1.8

Napisany 24 październik 2007 - 07:09

Witam,
wczoraj jeden ... przypakował mi w zderzak na parkingu i nawiał. Numery spisane, policja powiadomiona, materiał z pobliskiej kamery przemysłowej, która nagrała całe zdarzenie zdobyty.
Nie jest to mocne uderzenie, wodoczne na fotce.
Zderzak trochę spadł, jest jedne wgniecenie, i popękany lakier w okolicy 20cm(taka siateczka).
Zderzak do szpachlowania i lakierowania - moim zdaniem, nie wiem czy zaczepy całe.
Czy ktoś miał podobne zdarzenie i wie ile można za to dostać kasy od ubezpieczalni tego gościa?
Wiem, że nie wiele, grunt, żeby na naprawę starczyło?

Załączone pliki

• 0

#2 jabolkg

jabolkg
  • Klubowicz
  • 7860 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Nr klubowy:465
  • Auto:VC 1.9 Kombi Klekot, KIA Sorento CRDI Honda CBR

Napisany 24 październik 2007 - 07:40

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach wszystko w rękach rzeczoznawcy z firmy ubezpieczeniowej.
Tak na szybko widzę tu wymianę zderzaka na nowy i oczywiście lakierowanie. Zderzaków się nie szpachluje ;) Nie sądzę żeby po takim słabym uderzeniu poszło coś więcej.

Edytowany przez jabolkg, 24 październik 2007 - 07:41.

• 0
Było BMW 318, opel kadet 1.3, opel astra 1.8, opel vectraB V6 a teraz VC turbo kombi klekot CDTI :) jednym słowem fan opla od lat

Dodany obrazek

Naród wspaniały, tylko ludzie ch^&e (Józef Piłsudski)

Regeneracja kolektorów 1,9 CDTI 150KM o szczegóły pytać na PW Strona o kolektorach CDTI Kliknij

#3 wujekradek

wujekradek
  • Forumowicz
  • 160 postów
  • Województwo:lubelskie
  • Auto:Vectra B Caravan X16XEL `98

Napisany 24 październik 2007 - 12:50

To miałeś szczęście, że zobaczyłeś jeszcze numery i je spisałeś. Ja kiedyś zostawiłem na parkingu, to ktoś wgniótł mi tylne drzwi zderzakiem na wysokości listwy. Kamer nie było i rób co chcesz (naprawiaj za swoje pieniądze :angry: )
Przynajmniej będziesz miał nowy zderzak ;)
  • 0

#4 angeelo

angeelo
  • Forumowicz
  • 115 postów

Napisany 24 październik 2007 - 13:40

To miałeś szczęście, że zobaczyłeś jeszcze numery i je spisałeś. Ja kiedyś zostawiłem na parkingu, to ktoś wgniótł mi tylne drzwi zderzakiem na wysokości listwy. Kamer nie było i rób co chcesz (naprawiaj za swoje pieniądze :angry: )
Przynajmniej będziesz miał nowy zderzak ;)

Całe zdarzenie miało miejsce na parkingu przed firmą, jakiś młody przyjechał żeby złożyć papiery o pracę i widząc że przywalił zaczął uciekać, na szczęści to koledzy zauważyli i spisali numery. Przydał się także monitoring. Sprawa się trochę przedłuży bo okazało się, że gość kupił niedawno te auto i jeszcze nie przerejestrował więc trochę wydłuży się proces ustalenia sprawcy.
Narazie zostaje czekanie
  • 0

#5 wujekradek

wujekradek
  • Forumowicz
  • 160 postów
  • Auto:Vectra B Caravan X16XEL `98

Napisany 24 październik 2007 - 14:49

Ale przynajmniej jest sprawca, co stawia Cię w nie najgorszej sytuacji, bo nie będziesz naprawiał za swoje pieniądze czyjejś głupoty . Jak się okazuje warto mieć czujnych kolegów i monitoring na parkingu w firmie :)

Edytowany przez wujekradek, 24 październik 2007 - 14:50.

• 0

#6 jabolkg

jabolkg
  • Klubowicz
  • 7860 postów

Napisany 24 październik 2007 - 17:27

Przygotuj się na bardzo długie czekanie. Jakieś dwa lata temu przywaliła w moją astrę babka, która kiedyś była moją sąsiadką, oczywiście uciekła. Podałem policji jej dokładne namiary łącznie z adresem i ku mojemu zdziwieniu szukali jej prawie rok a moja miejscowość liczy ledwo 25tys mieszkańców.
Po roku zostałem wezwany na policję i poinformowano mnie, że babka przyznała się do winy, ale samochód jest zarejestrowany w niemczech i będę miał problem z wyciągnięciem odszkodowania. Nawet nie miałem ochoty walczyć o to odszkodowanie bo zderzak naprawiłem już po tygodniu i nawet nie jechałem do rzeczoznawcy. Panu policjantowi powiedziałem, że mam du..ie ich odszkodowanie a jedyne na czym mi zależy to dotkliwe ukaranie tej pani.
Dla ciebie dobra rada. Załatw sobie na własną rękę opinię rzeczoznawcy albo u swojego ubezpieczyciela, albo jakiegoś niezależnego ponieważ możesz sobie trochę poczekać na koniec sprawy. Później mogą ci wciskać, że uszkodzenia powstałe w wyniku zdarzenia były dużo mniejsze albo znudzi ci się jazda z rozwalonym zderzakiem i naprawisz na własną rękę i nie będzie śladu zderzenia.
  • 0
Było BMW 318, opel kadet 1.3, opel astra 1.8, opel vectraB V6 a teraz VC turbo kombi klekot CDTI :) jednym słowem fan opla od lat

Dodany obrazek

Regeneracja kolektorów 1,9 CDTI 150KM o szczegóły pytać na PW Strona o kolektorach CDTI Kliknij

#7 angeelo

angeelo
  • Forumowicz
  • 115 postów

Napisany 24 październik 2007 - 17:47

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Mam jeszcze jedno pytanie jeśli już zostanie ustalony sprawca(po cichu na to liczę) to co powinienem zrobić dalej, wziąć z policji jego dane i zgłosić się do jego ubezpieczalni?
Jak to się w ogóle odbywa? bo to pierwszy mój przypadek

Edytowany przez angeelo, 24 październik 2007 - 17:56.

• 0

#8 piodebsk

piodebsk
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Auto:Vectra A 2,0 i 8v C20ne 95r.CDX

Napisany 24 październik 2007 - 20:05

Witam dokladnie sprawdz auto zderzak napewno ale bardzo czesto idzie mocowanie a to juz robi koszty ostatnio mojej klientce zdarzylo sie podobnie prawie nic nie bylo widac serwis wycenil naprawe na 2600 zl gra warta swieczki. :)
  • 0

#9 ozonic

ozonic
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:Vectra B `97 1.6 16V CD XEL

Napisany 08 listopad 2007 - 21:43

Witam.

Oto mój dzwon ( nie z mojej winy). Koszt, uwaga: 10.200,- PLN.

- klapa nowa
- światła tył, teraz dymione
- zderzaczek
- lakier
- wzmacniacz antenowy (nie podległo pod naprawę a szkoda)

Oczywiście naprawa w ASO, a jak. Na moje szczęście klient był ubezpieczony w HDI.

Załączone pliki

• Załączony plik  2.jpg   148,87KB   83 pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   122,39KB   117 pobrań
  • Załączony plik  3.JPG   107,47KB   90 pobrań

• 0

#10 jabolkg

jabolkg
  • Klubowicz
  • 7860 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 22:25

Witam.

- klapa nowa
- zderzaczek
- lakier

Oczywiście naprawa w ASO, a jak. Na moje szczęście klient był ubezpieczony w HDI.

Za taką kasę to chyba się jakiemuś niedzielnemu kierowcy nastawię :D
Na moje oko jeśli oczywiście podłoga nie została ruszona to zrobiłbym takie uszkodzenie za jakieś 1000zł więc 9000 zostałoby w kieszeni, ale jak wiadomo w ASO płaci się jakieś 200% więcej tylko za znaczek błyskawicy, który wisi nad drzwiami wejściowymi ;)
  • 0

Dodany obrazek

#11 Scooter

Scooter
  • Forumowicz
  • 3887 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:VECTRA B & BMW E46 coupe

Napisany 08 listopad 2007 - 22:28

Witam.

- klapa nowa
- zderzaczek
- lakier

Jesteś pewny, ze wszystkie części są nowe?? Mam znajomego w ASO i wiem jakie części tam idą (oczywiście nie musi się to tyczyć Ciebie). Swoją drogą to za taką kasę byś drugi samochód kupił.

pzdr.
  • 0

#12 ozonic

ozonic
  • Forumowicz
  • 23 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 22:32

Części nowe. Postarali sie o ziarno lakieru identiko z oryginałem (firma PPG). Kierownik działu blacharsko lakierniczego to mój ziomal z podwórka. Dopilnował sprawy jak swojej.

Podłoga cała, nawet tylne słupki zostały na miejscu. Nie liczyłem na kasę wiec koszta mi były obojętne.

Wszystkie wymienione częci z Niemiec dotarły (2 tyg. czekania na nie, ale furak 4 tygodnie w serwisie). Teraz żałuję że nie prosiłem o zderzak, klapę i lampy po lifcie. Była taka możliwość.

Edytowany przez ozonic, 08 listopad 2007 - 22:57.

• 0

#13 marcin-pulawy

marcin-pulawy
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Auto:Opel Vectra B 1.6 16V XEL

Napisany 09 listopad 2007 - 17:44

Witam.

- klapa nowa
- zderzaczek
- lakier

Na taką kwotę dostałeś wycenę z HDI?? To jakaś magia???!!, chyba.
Auto ma 10 lat, a o ile znam się na przepisach ubezpieczeniowych to jesli naprawa przekracza 70% wartości pojazdu ( a w Twoim wypadku napewno przekracza) to jest nieopłacalna, więc wypłacają wartość tzw. pozostałości, a więc z praktyki to wyszło by Twoim przypadku 3000-5000zł max....no chyba, ze znajomy Ci odszkodowanie przyznawał :D

Witam,
wczoraj jeden ... przypakował mi w zderzak na parkingu i nawiał. Numery spisane, policja powiadomiona, materiał z pobliskiej kamery przemysłowej, która nagrała całe zdarzenie zdobyty.
Nie jest to mocne uderzenie, wodoczne na fotce.
Zderzak trochę spadł, jest jedne wgniecenie, i popękany lakier w okolicy 20cm(taka siateczka).
Zderzak do szpachlowania i lakierowania - moim zdaniem, nie wiem czy zaczepy całe.
Czy ktoś miał podobne zdarzenie i wie ile można za to dostać kasy od ubezpieczalni tego gościa?
Wiem, że nie wiele, grunt, żeby na naprawę starczyło?

Na moje oko to dostaniesz góra 500zł,,,nie nastawiaj się na więcej.
Na szrocie kupisz zderzak za 150zł + lakiernik drugie tyle, wiec i tak jesteś ze 200zł do przodu...
A tak przy okazji to zderzaki się naprawia,,,i to jest akceptowane przez TU.
  • 0
Pozdrawiam marcin-pulawy :-)
Vectra sprzedana

#14 ozonic

ozonic
  • Forumowicz
  • 23 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 18:14

Na taką kwotę dostałeś wycenę z HDI?? To jakaś magia???!!, chyba.
Auto ma 10 lat, a o ile znam się na przepisach ubezpieczeniowych to jesli naprawa przekracza 70% wartości pojazdu ( a w Twoim wypadku napewno przekracza) to jest nieopłacalna, więc wypłacają wartość tzw. pozostałości, a więc z praktyki to wyszło by Twoim przypadku 3000-5000zł max....no chyba, ze znajomy Ci odszkodowanie przyznawał :D
Na moje oko to dostaniesz góra 500zł,,,nie nastawiaj się na więcej.
Na szrocie kupisz zderzak za 150zł + lakiernik drugie tyle, wiec i tak jesteś ze 200zł do przodu...
A tak przy okazji to zderzaki się naprawia,,,i to jest akceptowane przez TU.

Witam.

Wygląda to na magię hehe. Ale tak było. Pojechałem do HDI, zrobili zdjęcia. Pojechałem do ASO, upowazniłem ich do bezgotówkowej naprawy z zastrzeżeniem że HDI przyjedzie jeszcze dodatkowo na oględziny do ASO a oni, ich rzeczoznawcy pokażą co jeszcze trza zrobić. Furaka zostawiłem, po 4tyg. odebrałem i za tydzień przyszła notka z HDI o cenie naprawy. Tyle.
  • 0

#15 Scooter

Scooter
  • Forumowicz
  • 3887 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:VECTRA B & BMW E46 coupe

Napisany 09 listopad 2007 - 18:21

Dziwne na maxa. W Wawie w bardzo drogim zakładzie (dają tylko noew części) to by Cię kosztowało z 3,5tys+ gratis by Ci maskę zrobili:))

pzdr.
  • 0

#16 ozonic

ozonic
  • Forumowicz
  • 23 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 18:26

Nie mam skanera, ale postaram sie tu zamieścić ową "fakturę" z HDI

Acha, roboczogodzina w ASO to ponad 200% ponad stawki w innych zakładach.
  • 0

#17 jabolkg

jabolkg
  • Klubowicz
  • 7860 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 22:42

No i właśnie stąd się bierze taka cena naprawy.
Przy założeniu, że części kosztowały około 3000 wystarczy żeby ASO wpisało czas naprawy powiedzmy 35 godzin razy 200zł za roboczogodzinę i już mamy w sumie 10000zł.

W każdym ASO, które odwiedziłem koszt roboczogodziny jest kosmiczny a do tego mechanicy mają czas na wszystko tylko nie na robotę.

Przykład. Wymiana klocków hamulcowych przód przeciętnemu mechanikowi zajmie jakieś 20 minut jak się postara natomiast sam byłem świadkiem jak w serwisie Daewoo taką usługę wykonywali przez 90 minut. Myślałem, że mnie coś tam trafi.
  • 0

Dodany obrazek

#18 angeelo

angeelo
  • Forumowicz
  • 115 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 10:43

no Panowie ja dostałem za swoją szkodę wycenę na 950zł. Zderzak do naprawy i lakierowania, do wymiany lampa, do naprawy lewy błotnik i lakierowanie(lekkie wgniecenie) za błotnik policzyli mi 50% bo już miałem wcześniej jedną wgniotę i rysę, która nie dała się zaliczyć do obecnej szkody niestety.
  • 0

#19 ozonic

ozonic
  • Forumowicz
  • 23 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 23:44

Niech to chudy byk znów mnie trafili!!!!!!!!

Jestem sobie u fryzjera, a tu gość wchodzi i mówi czyja to granatowa habeta stoi na parkingu... , mówię że już ją przestawiam (może za blisko się ustawiłem) a gość mówi że już jest przestawiona....

Wstawiłem do ASO. Lekko 9500 PLN. Boje się że mi kase dadzą bo się nie "opłaca"

Sprzedaje Vectre....

Już wycenili..,,,, 7400,-

Załączone pliki

• Załączony plik  3.jpg   31,06KB   56 pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   53,35KB   64 pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   51,44KB   59 pobrań

Edytowany przez ozonic, 08 styczeń 2009 - 21:32.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_