Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie

Naprawa Klimatyzacji W Łodzi

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
104 odpowiedzi na ten temat

#1 kalemb

kalemb
  • Forumowicz
  • 115 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 14:03

Witam!

ostatnio uciekł mi gaz z klimatyzacji, sama klima chodzi, ale prawie nie chłodzi. Gdzie w Łodzi można naprawić klimatyzację?
MCP, VectraB Combi X20XEV CD z gazem D.T. Gas System

#2 loczek

loczek

Przewodniczący Oddziału Łódzkiego

• Klubowicz
  • 884 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Nr klubowy:397
  • Auto:Asterix z19dth kombi
  • Oddział VKP:Łódzki

Napisany 11 kwiecień 2007 - 22:43

najlepiej na Śląskiej chyba nr 42. Nie tylko napełnią ale przede wszystkim sprawdzą dlaczego uciekło...
kocham ciężką pracę - mógłbym patrzeć na nią godzinami

PAMIĘTAJ !!! NIKT CI TEGO NIE DA CO CI LOCZEK OBIECA :-)
EPD97NE.jpg

#3 malutka1

malutka1
  • Przyjaciel VKP
  • 705 postów
  • Województwo:dolnośląskie

Napisany 22 kwiecień 2007 - 05:26

Witam!

ostatnio uciekł mi gaz z klimatyzacji, sama klima chodzi, ale prawie nie chłodzi. Gdzie w Łodzi można naprawić klimatyzację?

Pewnie to już nieaktualne , ale polecam na przyszłość również przemiłych panów od klimy ze stacji Hyundaia na Popiełuszki - kompetentni i rzeczowi i dociekliwi :)
Dodany obrazek
jedynie ważny klucz w jedynie słusznej sprawie tworzą żurawie....A.Poniedzielski

#4 kobe

kobe
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Auto:VB Y22DTR ZENDER

Napisany 13 czerwiec 2010 - 10:44

Odgrzeję kotleta... potrzebuję wybrać się z klimą do jakiegoś serwisu. Możecie coś polecić? Półtora roku temu byłem u Zabrockiego na Puszkina. Mimo iż kima chodziła bez zarzutu pojechałem odgrzybić i uzupełnić czynnik za jednym razem. Ozonowanie zdało egzamin, jak do tej pory nie ma smrodu. Tyle mogę ze swojej strony polecić.
Dziś jestem w innej sytuacji bo klima mi nie chłodzi. Uzupełnić czynnik to pewnie każdy serwis potrafi, ale wykryć ewentualną usterkę już pewnie nie. Jak możecie to podzielcie się opiniami z poważniejszych prac wykonanych w serwisach klimy w Łodzi. Z góry dzięki.

#5 Czarny

Czarny
  • Klubowicz
  • 677 postów
  • Nr klubowy:596
  • Auto:VC GTS Z19DTH '07 AH Z17DTH '05 czarne szafiry

Napisany 13 czerwiec 2010 - 11:16

Wiele osób poleca serwis na Starorudzkiej 12 ale w tej chwili mają wolne terminy za 3 tygodnie. Byłem tam w piątek się umówić.
Jest jeszcze jeden znany na Radogoszczu na ul. Opalowej. Robiłem tam 2 lata temu klime ale chyba coś drogo mnie skasowali.
Było VB X18XE '97, VB X25XE '97, VB X18XE '98 i inne (Yarek '09, Poldek '81, '92, '94, Maluszek '83, Cienkocienko '??)
Jest VC Z19DTH '07 i AH Z17DTH '05

#6 bedn@r

bedn@r
  • Klubowicz
  • 201 postów
  • Nr klubowy:651
  • Auto:Ford Mondeo 2.0TDCI Titanium & Fiesta 1,25 Ghia

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:46

Opalowa bardzo droga a Starorudzka jak najbardziej tak :D

VKP

I miejsce w F1 na XIII zlocie w Firlej

#7 Darek.G

Darek.G
  • Forumowicz
  • 959 postów
  • Auto:vectra combi 2.0. dth -- 1999.

Napisany 14 czerwiec 2010 - 12:00

spróbujcie tez w tym salonie hyundaya - naprawdę konkretni ludzie tam pracują i może lepiej bedzie z terminami.
603171170- tel.

#8 kobe

kobe
  • Forumowicz
  • 65 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 12:36

Dziękuję koledzy za namiary. Będę próbował gdzieś się wbić :-)

#9 Czarny

Czarny
  • Klubowicz
  • 677 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 17:18

Może z tymi terminami nie jest tak źle na Starorudzkiej
Ja byłem się umówić w czwartek i kazali mi przyjechać dziś i dziś mi napełnili klime
W sobote jade jeszcze raz na kontrol czy jest szczelna
Co do Hyundaya to niestety krzyknęli 100 zł więcej za napełnienie i sprawdzenie niż na Starorudzkiej
Było VB X18XE '97, VB X25XE '97, VB X18XE '98 i inne (Yarek '09, Poldek '81, '92, '94, Maluszek '83, Cienkocienko '??)

#10 bedn@r

bedn@r
  • Klubowicz
  • 201 postów
  • Nr klubowy:651
  • Auto:Ford Mondeo 2.0TDCI Titanium & Fiesta 1,25 Ghia

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:58

no i co wujek dobra rada znów miał racje Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

wisicie mi Dodany obrazek lub Dodany obrazek albo Dodany obrazek +Dodany obrazek Dodany obrazek

VKP

I miejsce w F1 na XIII zlocie w Firlej

#11 Czarny

Czarny
  • Klubowicz
  • 677 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 07:53

no i co wujek dobra rada znów miał racje Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

wisicie mi Dodany obrazek lub Dodany obrazek albo Dodany obrazek +Dodany obrazek Dodany obrazek

Taaaa....

#12 Darek.G

Darek.G
  • Forumowicz
  • 959 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 19:04

tak z ciekawości to ile zaplaciles a ile krzyknęli tam?
w tamtym roku jak miałem problem z tym przewodem pekniętym to powiedzieli za nabicie pustej i sprawdzenie szczelności ale nie próznią !!! 300zł - w to wchodził filtr kabinowy. Natomiast uzupełnienie 100zł + 30zł za każde 100gr czynnika.
na starorudzkiej chcieli 150 zł za nabicie.

czy teraz tez tak jest czy podobnie?

#13 Czarny

Czarny
  • Klubowicz
  • 677 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 19:56

z tego co pamiętam to za 200zł nabiją, ogrzybią i chyba ten filtr kabinowy tzn krótko mówiąc przegląd klimy
mnie za 200zł nabili z barwnikiem i wstępnie sprawdzali wcześniej powietrzem sprężonym
samo nabicie coś koło 150zł

na maratońskiej krzyknęli mi 300zł na dzień dobry :)

Edytowany przez Czarny, 15 czerwiec 2010 - 20:01.

#14 Darek.G

Darek.G
  • Forumowicz
  • 959 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 12:42

no to dobrze że ci działa, czyli ceny prawie takie same.

#15 Czarny

Czarny
  • Klubowicz
  • 677 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 13:18

no to dobrze że ci działa, czyli ceny prawie takie same.

jeszcze nie wiem czy mi dobrze działa
w sobote jade na kontrol

ceny raczej nie takie same
to co mi robili na starorudzkiej na maratońskiej kosztowało 100zł więcej
tak mi się wydaje ale może się nie znam :)

#16 Darek.G

Darek.G
  • Forumowicz
  • 959 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 16:36

wiem , wiem - mnie chodziło że ceny podobne z przed roku. a róznica zgadza się że jest.
Tylko w moim przypadku z peknietym lub dziurawym przewodem na starorudzkiej nie chcieli se nawet bawić bo caly dzień roboty , trzeba nowy przewód i cena taka że ho ho. a tam panowie uporali sie w około 2.5 godzinki i z nabiciem bylo 300zł więc sam widzisz ...... dla mnie liczyla sie i cena i szybkość naprawy usterki bez zostawiania samochodu. poprostu nie lubię jej zostawiac obcym. :19:

#17 Czarny

Czarny
  • Klubowicz
  • 677 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 10:10

Klima w mojej fieścinie jak narazie ok. Za 2 tygodnie jeszcze jeden przegląd.

#18 kobe

kobe
  • Forumowicz
  • 65 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 19:31

Elo

Postanowiłem udać się na Błońską 5 (drugi zakład Opalowej - mam tam najbliżej)... w poniedziałek uzupełnili czynnik z barwnikiem. Miałem 300g więc przez rok trochę się ulotniło :rolleyes: Zostawiłem 150zł i miałem przyjechać na sprawdzenie pod koniec tygodnia. Wpadłem do nich w piątek i... jeden z tysiąca pałętających się tam "fachowców" zaczął sprawdzać ultrafioletem układ. Z kiepem w ustach i padającym wszędzie popiołem oczywiście nic nie znalazł a na odchodne powiedział "to tylko opel, nie ma się czego spodziewać, będzie pan miał problemy z tą klimą cały czas"... ręce mi opadły bo okazało się że to kolejny zakład "wymieniaczy". Jedyne co potrafią to podłączyć auto do maszyny i stać obok aż skończy. Naprawić, pogłówkować, poszukać jak zwykle nikomu się nie chce, a najlepiej wymienić wszystkie części na nowe. Kolejny tekst w stylu "ten typ tak ma". Jak słyszę takie brednie to mi się rzygać chce. Koleś wyglądem jak z E36 :lauh: Czy jest w Polsce w Łodzi ktoś kto faktycznie coś potrafi w temacie naprawy aut? Z tego co widzę to chyba nie. Jeszcze mi się nie zdarzyło być u jednego mechanika dwa razy. Dobrze że moja VB (odpukać) trzyma się dzielnie i nie muszę jej zostawiać pseudo fachowcom.

... z tego co czytam to na Starorudzkiej też nie bardzo panom chce się bawić w naprawy :klaps: pozostanie wziąć urlop i zerknąć samemu :/
a tymczasem :piwoj:

pozdrawiam

#19 Darek.G

Darek.G
  • Forumowicz
  • 959 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 10:51

bylem na Błońskiej - faktycznie drugi jest na Opalowej. tylko w tym pierwszym najlepiej zostawić samochód i przyjść wieczorem- a ja jestem z Bałut!!!. nabiorą samochodów na plac i tak te biedne auta stoją sobie- i jaką człowiek ma pewność że to bedzie bnaprawione.

po roku 600g czynnika to dużo!!! mnie trzy razy sprawdzali lampą - niby wszystko ok a czynnik uciekał w trzy miesiące. i w koncu znalazl sie pan w MIJU na Puszkina który akurat nie mał co robić i zaczął szukać ... i znalazł.
jeden wymieniał olej a drugi sobie tak chodził i swiecił - efekt - peknieta chłodnica po wewnętrznej stronie czyli od chłodnicy cieczy na samym dole. I tak myslę sobie że najlepszym sposobem na naprawę klimy chyba nie jest okres przedwakacyjny bo poprostu oni ni emaja czasu na szukanie usterek i chyba nawet im sie tego nie chce robić - najlepiej nabić i skasować 150zł a ty czlowieku ciesz sie chłodem na wakacje...

#20 Czarny

Czarny
  • Klubowicz
  • 677 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 22:36

Elo

Postanowiłem udać się na Błońską 5 (drugi zakład Opalowej - mam tam najbliżej)... w poniedziałek uzupełnili czynnik z barwnikiem. Miałem 300g więc przez rok trochę się ulotniło :rolleyes: Zostawiłem 150zł i miałem przyjechać na sprawdzenie pod koniec tygodnia. Wpadłem do nich w piątek i... jeden z tysiąca pałętających się tam "fachowców" zaczął sprawdzać ultrafioletem układ. Z kiepem w ustach i padającym wszędzie popiołem oczywiście nic nie znalazł a na odchodne powiedział "to tylko opel, nie ma się czego spodziewać, będzie pan miał problemy z tą klimą cały czas"... ręce mi opadły bo okazało się że to kolejny zakład "wymieniaczy". Jedyne co potrafią to podłączyć auto do maszyny i stać obok aż skończy. Naprawić, pogłówkować, poszukać jak zwykle nikomu się nie chce, a najlepiej wymienić wszystkie części na nowe. Kolejny tekst w stylu "ten typ tak ma". Jak słyszę takie brednie to mi się rzygać chce. Koleś wyglądem jak z E36 :lauh: Czy jest w Polsce w Łodzi ktoś kto faktycznie coś potrafi w temacie naprawy aut? Z tego co widzę to chyba nie. Jeszcze mi się nie zdarzyło być u jednego mechanika dwa razy. Dobrze że moja VB (odpukać) trzyma się dzielnie i nie muszę jej zostawiać pseudo fachowcom.

... z tego co czytam to na Starorudzkiej też nie bardzo panom chce się bawić w naprawy :klaps: pozostanie wziąć urlop i zerknąć samemu :/
a tymczasem :piwoj:

pozdrawiam

Wydaje mi się że na Starorudzkiej i tak najrzetelniej podchodzą do sprawy.
Niestety z tego co tu widze to "Opalowa City" raczej idzie na kase a nie na jakość jak to było w moim przypadku.
Nie ma się co dziwić właścicielom tych zakładów że jak przychodza upały +30 że stoi u nich multum aut. Trzeba o klimie myśleć na początku wiosny,
A nie jak przestanie działać wtedy kiedy ją potrzeba...

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_