Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Uszkodzona Sonda Lambda

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 tomala72

tomala72
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Auto:vectra b 2.0 16v gaz BRC

Napisany 01 kwiecień 2007 - 18:50

witam. bylem na regulacji gazu ale mechanicy stwierdzili ze mam padnieta sonde i bedzie mi tak palil jak pali czyli 17-19 l gazu w miescie/ mam pytanie bo juz padaly rozne opinie co do pracy sondy na gazie czy wymiana sondy byla konieczna czy padlem ofiara naciagaczy. zamowilem juz w internecie sonde i czekam na towar. posiadam instalacje tartarini 2 generacji. gazownicy powiedzieli ze jak zaloze sonde to mam do nich wrocic na regulacje. mam pewne obawy
  • 0

#2 marko

marko
  • Forumowicz
  • 352 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:Vectra C kombi 2006 Z19DTH

Napisany 01 kwiecień 2007 - 21:08

Może być nie tak do końca z tą sondą.
Już o tym pisałem.
Jęśli masz źle ustawioną instalkę LPG to sonda może się "zablokować" !!!
To nie jest moja opinia tylko gościa z ASO z którym gadałem "po godzinach" i jego diagnoza jest taka.
Gdy jeździsz na gazie i np masz za bogatą miesznkę to ECU (komp od benzyny) koryguje skład mieszanki i przyucza sie do tego stanu, a może to zrobić +- 25% do stanu optymalnego. W momencie gdy przełaczasz na benzyne to w powyższym wypadku masz na starcie mieszanką za ubogą. Analogicznie w przypadku odwrotnym.
Gdy sonda nie radzi sobie z korekcją to sie "zawiesza"
W moim przypadku sonda (NOWA ORYGINALNA) po przebiegu ok. 500 km na biegu jałowym "stała" ruszała dopiro po wzroście obrotów.
Gość techem zresetował wszystkie "przyuczenia " ECU i sonda odrazu ruszyła w pełnym zakresie.
Wystarczyła DOBRA regulacja gazu i problemu nie ma.

Edytowany przez marko, 01 kwiecień 2007 - 21:14.

• 0
Była: Vectra B kombi 2001 Z18XE
Jest: Chrysler 300m 3,5L 2000

#3 mwit

mwit
  • Forumowicz
  • 42 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 08:30

Witajcie,

NIe zgodzę się z Marko i jego opinią o zawieszaniu się sondy. Sonda to czujnik, który podobnie jak inne komponenty auta zużywa się i trzeba go wymieniać. To "zawieszenie" to usterka sondy polegająca na niemożności poprawnej pracy i przesylaniu cały casz jednego sygnału co jest rónoznacze z jej uszkodzeniem.

U mnie sonda padła po roku zainstalowania gazu. Skutkiem było większe zużycie paliwa oraz kod 44 jeżeli dobrze pamiętam. Sondę wymieniłem sam - kosztowała mnie ok 90 zł - a w serwisie gazu chcieli do 400 zł za część + usługę....
W każdym razie po wymianie jest ok, wszystko działa jak należy.
  • 0
------------------------------------------
C18NZ 1992
blue malallic

#4 tomala72

tomala72
  • Forumowicz
  • 42 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 20:08

witam jak koledzy widza opinie jednak sa podzielone. nie ma osoby ktora jednaoznacznie moze to wyjasnic. sami gazownicy sa roznych zdan. dla mnie to przynajmiej jest nie do pomyslenia. w zakaldach gdzie sie zaklada instalacje wydawaloby sie sie ze sa to osoby wyszkolone w tym zakresie ale wogole to szkoda gadac. jedni mowia ze sonda dotyczy tylko benzyny. moi ostani mechanicy powidzieli ze sonda podaje odczyty do centarlki. szczerze mowic juz sami nie wiem co mechanik to inna opinia. zachecam klubowiczow do zajecia glosu w tej sprawie
  • 0

#5 marko

marko
  • Forumowicz
  • 352 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:Vectra C kombi 2006 Z19DTH

Napisany 02 kwiecień 2007 - 20:42

NIe zgodzę się z Marko i jego opinią o zawieszaniu się sondy. Sonda to czujnik, który podobnie jak inne komponenty auta zużywa się i trzeba go wymieniać. To "zawieszenie" to usterka sondy polegająca na niemożności poprawnej pracy i przesylaniu cały casz jednego sygnału co jest rónoznacze z jej uszkodzeniem.U mnie sonda padła po roku zainstalowania gazu. Skutkiem było większe zużycie paliwa oraz kod 44 jeżeli dobrze pamiętam. Sondę wymieniłem sam - kosztowała mnie ok 90 zł - a w serwisie gazu chcieli do 400 zł za część + usługę....W każdym razie po wymianie jest ok, wszystko działa jak należy.

Ja miałem nową oryginalną sondę i po przejechaniu ok. 500 km somda przestała pracować w niskim zakresie obrotów.
Z tego co piszesz że nie ma możliwości "zawieszania" się sondy to dlaczego po zresetowaniu ECU techem sonda zaczeła pracować w pełnym zakresie? A po zrobieniu dobrej mapy wtrysku gazu problem przestał występować.
  • 0
Była: Vectra B kombi 2001 Z18XE
Jest: Chrysler 300m 3,5L 2000

#6 tomala72

tomala72
  • Forumowicz
  • 42 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 21:04

Ja miałem nową oryginalną sondę i po przejechaniu ok. 500 km somda przestała pracować w niskim zakresie obrotów.
Z tego co piszesz że nie ma możliwości "zawieszania" się sondy to dlaczego po zresetowaniu ECU techem sonda zaczeła pracować w pełnym zakresie? A po zrobieniu dobrej mapy wtrysku gazu problem przestał występować.

z tego co piszesz wynika ze trafilem do jakis "poczatkujacych" gazownikow. to bylo tak po moim przyjezdzie do warsztatu podlaczyli jakis tester i stwierdzili ze sonda stoi. zero reakcji. usuneli mi jakis elektozawor. wstawili zaworek do regulacji recznej i powiedzieli ze dopuki nie mam sondy to tak bede jezdzil.co do ilosci spalonego gazu to jeszcze nie wiem ale predzej jak mi sie silnik nagrzal do byl jakis zamulony teraz jakby troszke lepiej. poradzili mi jeszcze zdjac na noc kleme -. i rano podlaczyc akumulator zapalic silnik na benzynie rozgrzac az sie wlaczy wentylator. i dopiero wtedy przelaczyc na gaz. czemu to mialo sluzyc to ja juz nie wiem. prawdopodobnie odbudowaniu poprawnej charakterystyki. czekam na zamowina sonde zmienie ja i jeszcze raz pojade do gazownikow. tak sie wstepnie z nimi ugadalem.ciekawe co teraz wymysla
  • 0

#7 wariat

wariat
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Auto:Vectra B 1.8 16V XE18X

Napisany 09 czerwiec 2007 - 15:35

czy uszkodzone sonda lambda = zapalenie check'a ? Czy gdy check sie nie pali to sonda tez moze byc popsuta
  • 0
ludzie Ludziom Zgotowali Ten Los...

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_