Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Woda w kabinie - lewa strona - może ktoś ma jeszcze pomysł ?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#1 Thorgal

Thorgal
  • Forumowicz
  • 12 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 17:54

Witam , pierwszy post , myślę że się nie zbłaźnię ...
Mam viki 2000r po lifcie... kupiona 5 miechów temu (wakacje) od pierwszego właściciela (kolega lekarz) autko polskie (środula) i nie bite z przebiegiem 73,5tyś km... po co to piszę : auto zagazowałem zaraz u kolesi którzy gazowali mi już 3 auta (sekwencja) zaraz po pierwszej ulewie w wakacje miałem już lekko mokro tylko w na miejscu kierowcy ... miejsce w miarę wysuszyłem i dałem koledze (mechanik) żeby mi sprawdził klimę - wszystko OK. I na razie spokój ale też nie padało ... teraz znowu leje a ja się topię ... znowu tylko miejsce kierowcy ... i mokro jest tylko prawie przy siedzeniu i po bokach czyli koło gały biegów i przy progu ... koło pedałów sucho. suszę to miejsce i szukam problemu... jak się maskę otworzy to z lewej strony idą koło podszybia jakieś kable chyba do migaczy na boku i tam było trochę liści - posprzątałem , sprawdziłem kable od centralki gazu też wychodzi że ok. zdemontowałem nadkole (jest całe) i nic nie zauważyłem ... szyba była zmieniana bo doktorkowi kamień uszkodził i wymienił - pojechałem do kolesi od szybek lali 3h wodą i nic nie stwierdzili uważają że szyba jest ok i nie ma sensu jej odklejać... od spodu ok , zdemontowałem korek i polała się woda z 300ml i nic więcej ... pojechałem na myjnie to znowu na ręcznikach papierowych trochę więcej wody ...
Może ktoś pomoże bo ja odpadam ... auto prawie nic nie przejechało , chodzi jak ta lala ale zaraz zgnije... kolega doktorek twierdzi że nigdy nie miał tam wody a czasami zdarzyło mu się nawet w nim sprzątać :) POMOCY !!!

[ Dodano: Sob 30 Gru, 2006 ]
Co jest Panie i Panowie ... brak pomysłów?
  • 0
Viki B 2.0 v16 srebro lift ... + nowy zakup Dezent F + Fulda 205/55/16" !!!

#2 PARKER

PARKER
  • Forumowicz
  • 550 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:99 Vectra 2.0 DTH, 04 Mondeo TDCi

Napisany 01 styczeń 2007 - 10:50

Odpływ od klimy. Musisz zobaczyć go od spodu samochodu. To taka czarna gumka - mniej-więcej centralnie na scianie grodziowej. Potrafi zawinąć się i całą woda leje się do środka - właśnie po stronie kierowcy.
  • 0

#3 sadurek

sadurek
  • Forumowicz
  • 435 postów
  • Województwo:świętokrzyskie
  • Auto:BMW 540i; Nissan Micra K12; VC 1,9 CDTI

Napisany 01 styczeń 2007 - 10:58

Odpływ od klimy. Musisz zobaczyć go od spodu samochodu. To taka czarna gumka - mniej-więcej centralnie na scianie grodziowej. Potrafi zawinąć się i całą woda leje się do środka - właśnie po stronie kierowcy.

chyba nie to, bo tylko podczas deszczu jest mokro, a z klimy sie leje tylko jak klima jest włączona. A masz szyberdach?? sprawdzałeś uszczelki drzwi??
  • 0

#4 GR

GR
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Auto:Laguna II Privilege 2.0 ide

Napisany 01 styczeń 2007 - 12:12

hmmm.. może nie na temat, ale opiszę wam podobne "mokre" objawy. Viki miała pajączka po kamieniu i pojechałem do ASO gdzie wymienili mi szybę (1,5 roku temu). Przyszły deszcze i pojawiła się woda na desce rozdzielczej, fotelu kierowcy... w zależności od ustawienia auta. Okazało się że BARANY z ASO zostawili nmałą przerwę "klejową" i lało się do środka...... Może twój poprzednik coś podobnego przeszedł??. Sprawdzali mi to ludzie "szybiarze" nowoczesnym sprzętem w postaco węża z wodą - drugi siedział w aucie i "badał" gdzie woda się pojawia.

wyrafinowany sprzęt wodny chyba masz.... szukaj przyczyny... :wink:
  • 0
Vectra B 2000/2001r kombi- sprzedana
plus Twingo 1.2
KLUB TWINGO
Laguna II Privilege kombi 2.0ide
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

#5 Thorgal

Thorgal
  • Forumowicz
  • 12 postów

Napisany 01 styczeń 2007 - 12:15

Uszczelki sprawdzałem, dla mnie ok. Szyberdachu nie mam, odpływ był czyszczony w wakacje. Cały czas zmieniam ręczniki papierowe i juz powolutku dochodziło do normy, ale wczoraj w nocy była taka ulewa z 3-4 godzinki , auto sobie stało a rano tylko pod nogami kierowcy było baaaardzo mokro. Czyżby jednak szyba do ponownego wklejenia?? Klimy nie używałem od tygodnia, jakoś dziwnie szyba przestała mi parować i wystarczy nawiew.
  • 0
Viki B 2.0 v16 srebro lift ... + nowy zakup Dezent F + Fulda 205/55/16" !!!

#6 sadurek

sadurek
  • Forumowicz
  • 435 postów

Napisany 01 styczeń 2007 - 12:22

moja propozycja - poproś kumpla aby wziął węża i polewam wysokim ciśnieniem po wszystkim szybach, uszczelkach itp a Ty usiądź w środku i szukaj gdzie krople sie przedostają do środka i bedziesz wiedział. Niech leje z odległości kilku centymetrów. Z tego co piszesz to musi być dziura gdzieś na górze (mokry fotel kierowcy).. Nie ma opcji żebyś nie zauważył gdzie sie leje.
  • 0

#7 GR

GR
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Auto:Laguna II Privilege 2.0 ide

Napisany 01 styczeń 2007 - 12:24

odegnij delikatnie brzeg podsufitki od strony szyby przedniej i zobacz czy nie jest tam mokro...

[ Dodano: Pon 01 Sty, 2007 ]

moja propozycja - poproś kumpla aby wziął węża i polewam wysokim ciśnieniem po wszystkim szybach, uszczelkach itp a Ty usiądź w środku i szukaj gdzie krople sie przedostają do środka i bedziesz wiedział. Niech leje z odległości kilku centymetrów. Z tego co piszesz to musi być dziura gdzieś na górze (mokry fotel kierowcy).. Nie ma opcji żebyś nie zauważył gdzie sie leje.

dokładnie! - z odległości kilku centymetrów pod ciśnieniem i migiem będziesz wiedział co się dzieje
  • 0
Vectra B 2000/2001r kombi- sprzedana
plus Twingo 1.2
KLUB TWINGO
Laguna II Privilege kombi 2.0ide
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

#8 PARKER

PARKER
  • Forumowicz
  • 550 postów
  • Auto:99 Vectra 2.0 DTH, 04 Mondeo TDCi

Napisany 02 styczeń 2007 - 09:17

Musisz dojść któredy to spływa. Czy napewno pod pedałami jest sucho ? Ale nie chodzi mi o sam dywan tylko czy po prostu nie spływa podłogą - zagłebieniami pod dywanem?
I sprawdź czy przypadkiem nie masz boczku na drzwiach na samym dole mokrego. Może wpływa przez drzwi. Może przelewać się przez uszczelke na dole. Nie masz wyboru- odsuń wykładzine ile się da - latarke w dłoń i jak już Ci napisali polewanie silnym strumieniem i patrzenie gdzie cieknie.
  • 0

#9 sadurek

sadurek
  • Forumowicz
  • 435 postów

Napisany 02 styczeń 2007 - 09:26

mokro jest tylko prawie przy siedzeniu i po bokach czyli koło gały biegów i przy progu ... koło pedałów sucho. suszę to miejsce i szukam problemu...

po tym moge stwierdzić że nie są to drzwi tylko okolice przedniej szyby 0 a raczej jej górnej części bo skos szyby jest taki że tylko z górnej części może lać sie w te punkty. wiec wąż w dłoń i do roboty.... ;)
  • 0

#10 michalus

michalus
  • Forumowicz
  • 4 postów

Napisany 10 styczeń 2007 - 12:25

sprawdź czy gazownik jak przeprowadzał przewody do środka auta z komory silnika nie zapomnial założyć gumowej przelotki. miałem to samo w swojej viki.zobacz z prawej strony na podszybiu bo tamtędy przewody najczęsciej puszczają. pozdr.
  • 0

#11 Mareczek-M8

Mareczek-M8
  • Forumowicz
  • 95 postów
  • Auto:Opel Vectra 2.0 DTL

Napisany 26 marzec 2007 - 12:10

Witam.Chciałem się zapytać czy możliwe jest aby woda dostała się do środka pod dywan kierowcy przez otwór gdzie z kabiny wychodzi linka do otwierania maski z przodu.Okazało się że ta guma co uszczelnia ten otwór z linką była wciśnięta do środka i była dziura.Wczoraj zauważyłem że mam całą gąbkę zalaną pod dywanem woda aż kapie z gąbki.Od strony pasażera sucho.Jak to opsuszyć jak tego dywanu się nie da wyciągnąć bo on jest w całości? Aha a ta rurka od klimy co ma iść woda to gdzie ją szukać pod spodem samochodu? 2,0 DTL
Jeżeli mieliście taki problem to proszę poradźcie mi coś.Z góry dziękuję i POZDRAWIAM!
  • 0

#12 atibor

atibor
  • Forumowicz
  • 106 postów

Napisany 30 marzec 2007 - 09:02

Gazety i reczniki papierowe pod wykładzinę (DUZO GAZET) i codziennie wymieniać, a jak bedziesz mógł to podwiń wykładzinę i zostaw na słoneczku przez cały dzień.
  • 0

#13 Scooter

Scooter
  • Forumowicz
  • 3887 postów
  • Auto:VECTRA B & BMW E46 coupe

Napisany 30 marzec 2007 - 09:36

Czy podłoga może gnić przez takie coś?
  • 0

#14 Poochini

Poochini
  • Forumowicz
  • 740 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Passat B5 FL Variant 1.9 TDI 130KM

Napisany 31 marzec 2007 - 18:18

Jak będziesz mieć ciągle wodę na podłodze, to będzie najpierw śmierdzieć a później z biegiem czasu może zgnić. Przecież rdza dla vectr, to nic nowego...
  • 0

#15 leonek777

leonek777
  • Forumowicz
  • 141 postów
  • Auto:Opel Vectra B CD X16XEL

Napisany 20 lipiec 2007 - 18:38

sprawdź czy gazownik jak przeprowadzał przewody do środka auta z komory silnika nie zapomnial założyć gumowej przelotki. miałem to samo w swojej viki.zobacz z prawej strony na podszybiu bo tamtędy przewody najczęsciej puszczają. pozdr.

kumpel tak miał że goscie jak gaz zakładali nie włożyli uszczeli co idą przwewody do kabiny ... miał po deszczu mokro pod nogami ;)
  • 0

#16 vipmichal

vipmichal
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Auto:Viki B 1.6 16V +sekwencja

Napisany 02 sierpień 2007 - 16:42

ja miałem juz 2 razy taka sytuacje w audi80. raz to było tak ze szyba czołowa sie rozszczelniła i rynienkami spływała do samej kabiny. innym razem była taka sytuacja ze uszczelka pod przednią szybą pękła i sie woda lała do środka kabiny. za każdym razem wiązało sie to z ponownym wklejaniem szyby czołowej
  • 0

#17 Poochini

Poochini
  • Forumowicz
  • 740 postów
  • Auto:Passat B5 FL Variant 1.9 TDI 130KM

Napisany 23 sierpień 2007 - 14:43

Cześć
Dzisiaj raz na zawsze rozprawiłem się z wodą w kabinie. Pierwszą rzeczą, która mi pomogła, to był pewien korek obok filtra kabinowego (po stronie kierowcy). Woda zaczęła się lać mniej. Natomiast dzisiaj postanowiłem ściągnąć nadkole i okazało się, że kable winą były idące do kierunkowskazu.
Droga odpływowa wody z podszybia na boki auta, przebiega właśnie przez te kable, a raczej przez gumę w której są te kable. U mnie ta guma poprostu wpadła do środka i woda bez najmniejszych problemów leciała do środka. Gumę wciągłem, dostała dawke siliconu i dla sprawdzenia wylałem na podszybie 25 litrów wody (dokładnie tyle :) ). Dlatego dzisiaj umyłem auto, czernidełkiem przejechałem to i tamto :)

pozdrav
  • 0

#18 sph

sph
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:AUDI A6 V6; Neon SOHC

Napisany 23 sierpień 2007 - 19:36

Witam !
Stawiam na szybę. Prosty sposób sprawdzenia. Polewanie wodą nie zawsze jest skuteczne. Weź zwykły atomizer i wodę z mydłem. Popsikaj uszczelkę i szybę dookoła - na zewnątrz. Od środka dmuchnij też dookoła - sprężonym powietrzem. Jeżeli będzie nieszczelna będzie bąblować.
pozdrawiam
  • 0

#19 ptoti

ptoti
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Auto:Vectra B X18XE1

Napisany 13 wrzesień 2007 - 11:49

Witam,
Mam VB z 2000 po liftingu. Kilkakrotnie zauważyłem wodę w zagłębieniu na progu (na tym czarnym plastiku koło uszczelki) w drzwiach kierowcy. Jednak ostatnio po 3-dniowych deszczach stwierdziłem jeszcze, że tapicerka drzwi na całej długości na dole jest mokra i dywan na podłodze koło drzwi również. To samo w prawych przednich drzwiach. Z tyłu na szczęście sucho. Zdjąłem więc tapicerkę i co się okazało? Że dolny głośnik jest od strony wnętrza drzwi mokry, a woda przedostaje się do kabiny przez jego uszczelkę (na dole była mokra i pokruszona). Dodam jeszcze, że otwory spływowe w drzwiach są drożne i woda w drzwiach nie stoi. Folia na drzwiach też nie jest dziurawa i na całej długości dobrze przyklejona. Zakładam więc, że w drugich drzwiach przyczyna jest ta sama. Nie wiem jeszcze co z tym zrobię, ale pewnie zmienie uszczelki na głośnikach i może zabezpieczę je od tyłu folią. Czy ktoś miał podobny przypadek?
  • 0

#20 nmjk123456

nmjk123456
  • Forumowicz
  • 265 postów
  • Auto:VC Y20DTH

Napisany 13 wrzesień 2007 - 12:58

Przypadłość takową miałem gdy macherzy od alarmu przeciągali kabel do syrenki alarmowej. Stojąc przodem do szyby samochodu po otwarciu maski tam gdzie są mechanizmy od zamykania jej przy szybie z prawej strony na dnie jest taka gumowa okrągła uszczelka, którą wchodzą przewody do kabiny.

Fachowcy zapomnieli jej włożyć na swoje miejsce po przeciągnięciu wspomnianego przewodu i któregoś dnia stwierdziłem po myciu lakieru, że w kabinie od strony kierowcy dywanik jest mokry.
Wciśnięcie jej na swoje miejsce i przeprowadzenie kilku testów po uprzednim wysuszeniu dywanika (było to latem) problem rozwiązało.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_