Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
* * * * - 2 głosów

Wymiana łożysk amortyzatorów

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
366 odpowiedzi na ten temat

#1 RAFAKOL

RAFAKOL
  • Forumowicz
  • 10 postów

Napisany 18 listopad 2006 - 16:08

Muszę wymienić łożyska amortyzatorów. Pytanka:
1. Czy wymieniać razem z poduszkami, nawet jeśli są jeszcze dobre?
2. Robić taką wymianę w pierwszym-lepszym zakładzie, czy może spróbować wymienić samemu?

Edytowany przez zubek73, 15 kwiecień 2009 - 10:03.

• 0
TAK...TO NA CZYM SKOŃCZYLIŚMY?

#2 Tadzio

Tadzio
  • Forumowicz
  • 703 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:1.9DTH

Napisany 18 listopad 2006 - 16:25

1. Czy wymieniać razem z poduszkami, nawet jeśli są jeszcze dobre?

Moim zdaniem nie koniecznie. Ja nie wymieniłem bo wyglądały zdrowo.

2. Robić taką wymianę w pierwszym-lepszym zakładzie, czy może spróbować wymienić samemu?

W pierwszym lepszym na pewno nie. Natomiast jeśli masz ściski do sprężyn (to podstawa) i klucz dynamometryczny (wskazany) oraz co nie co zdolności mechanicznych to spoko. Nie jest to skomplikowana operacja. A musisz mieć jeszcze klucz oczkowy wygięty nie pamiętam 19 lub 21 oraz imbus torx chyba T50 aby rozebrać kolumnę Mcpersona a dokładniej odkręcić nakrętkę na trzpieniu amortyzatora. Bez tego nie wydłubiesz łożyska.
  • 0

#3 RAFAKOL

RAFAKOL
  • Forumowicz
  • 10 postów

Napisany 23 listopad 2006 - 19:38

Właśnie wymieniłem sam te łożyska. Pożyczyłem ściski i bezproblemowo sam wymieniłem. Zajęło mi to około 1h. :mrgreen:
  • 0

#4 Tadzio

Tadzio
  • Forumowicz
  • 703 postów

Napisany 23 listopad 2006 - 20:40

Właśnie wymieniłem sam te łożyska. Pożyczyłem ściski i bezproblemowo sam wymieniłem. Zajęło mi to około 1h. :mrgreen:

No to właśnie zaoszczędziłeś parę setek :grin:
  • 0

#5 Tomasz Zając

Tomasz Zając
  • Forumowicz
  • 4 postów

Napisany 23 listopad 2006 - 23:21

Gratuluje
ja mialem do wymiany prawe lozysko i drazek stabilizatora, skonczylo sie na obu lozyskach (lewe juz tez sie zacieralo)i obu drazkach. 85 za lozysko i 42 za drazek+ robocizna> 390plntotal w malym lokalnym warsztacie.
Pozdrawiam
  • 0

#6 RAFAKOL

RAFAKOL
  • Forumowicz
  • 10 postów

Napisany 24 listopad 2006 - 00:11

Mi łożyska(oryginalne GM) udało się kupić po 66 zł. Żeby nie robić reklamy firmy nie podaję. Oczywiście robocizna 0zł, bo jak wspomniałem sam majsterkowałem :smile:
  • 0

#7 pajak4

pajak4
  • Forumowicz
  • 424 postów
  • Auto:Było -VC 2.2DTR Elegance

Napisany 25 listopad 2006 - 12:31

a ja kupilem orginaly (łożyska) za 50 zl :) w Gliwicach, chyba ziemianie wiedza gdzie :)
  • 0

#8 RAFAKOL

RAFAKOL
  • Forumowicz
  • 10 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 19:03

To pogratulować! Ja i tak się cieszę, że tak tanio kupiłem. W Koszalinie wszystko jest dużo droższe( części , paliwo itd). Tu jest normalnie "kóniec świata". :sad:
  • 0

#9 Tadzio

Tadzio
  • Forumowicz
  • 703 postów

Napisany 10 maj 2007 - 18:26

Informuję niniejszym, że oto Łopel wprowadził nowość mającą na celu ochronę łożysk amortyzatorów, które mają zwyczaj wybitnie szybko padać. Remedium nosi nazwę Osłona łożyska amortyzatora.
Numer kat.: 03 44 454 i kosztuje niecałe 6 zł :blink:
Wygląda tak:
Dodany obrazek

Zakłada się między sprężynę a łożysko. Ma osłaniać łożysko przed nadmiernym zabrudzeniem, co było przyczyną jego zgonów.
Najfajniejsze jest to że bidule w ASO sami nie wiedzą co mają i trzeba im palcem pokazać i uświadomić, że ich władca GM taką nowość wprowadził :lol: B)

Z innych nowych części, które nie były do tej pory dostępne to wymienna sprężynka pedału sprzęgła.
Nr kat.: 90 06 348 - cena 34zł
Lubi ponoś skrzypieć. Do tej pory trzeba było nabyć cały moduł pedałów sprzęgła i hamulca. a teraz proszę:
Dodany obrazek
  • 1

#10 FX

FX
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Auto:VC 2,2 DTI

Napisany 10 maj 2007 - 19:28

O !!! to z kolegą "RAFAKOL" smigamy po tym samym mieście. Pozdrawiam Pozdrawiam

ps. to znaczy ja chwilowo nie smigam bo "skrzynka" się robi w Poznaniu......

jakie są objawy zużycia łożysk.?..
  • 0
Jeżdzi - oby tak dalej.

#11 Tadzio

Tadzio
  • Forumowicz
  • 703 postów

Napisany 10 maj 2007 - 20:14

jakie są objawy zużycia łożysk.?..

chrobotanie przy kręceniu kierownicą (najlepiej na postoju). Łatwo pomylić z przeskakiwaniem sprężyny w dolnym kielichu amortyzatora gdy brak sławetnej rureczki na sprężynie.
  • 0

#12 R1_NOKTO

R1_NOKTO
  • Forumowicz
  • 772 postów
  • Województwo:podkarpackie

Napisany 10 maj 2007 - 20:16

chrobotanie przy kręceniu kierownicą (najlepiej na postoju). Łatwo pomylić z przeskakiwaniem sprężyny w dolnym kielichu amortyzatora gdy brak sławetnej rureczki na sprężynie.

a później to nawet w czasie jazdy chrupocze...
  • 0

#13 Melchior

Melchior
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Województwo:podlaskie
  • Auto:Vectra C GTS 2.2 DTi 02r.

Napisany 10 maj 2007 - 21:40

U mnie właśnie sprężyna zaczęła przeskakiwać i to mnie zmusiło do wymiany łożyska w prawym kole. Zapłaciłem, rok temu, 68 zł i robocizna 10 zł bo wymieniałem u "pana mietka ;)" w garażu z moją pomocą, ogólnie prosta sprawa, zajęło nam to ok 30 min.
A "pan mietek", mądra głowa, rozłożył stare łożysko i zaproponował żeby wszystko umyć, pordzewiałe łożyska zastąpić nowymi bo akurat miał takie na stanie, nawalić smaru i "będzie chodziło drugie tyle" :D :D :D :D
Uznałem że 80 zł to nie taki majątek i nie dałem się skusić. :D
  • 0

#14 Kali

Kali
  • Forumowicz
  • 2391 postów

Napisany 10 maj 2007 - 21:50

Informuję niniejszym, że oto Łopel wprowadził nowość mającą na celu ochronę łożysk amortyzatorów, które mają zwyczaj wybitnie szybko padać. Remedium nosi nazwę Osłona łożyska amortyzatora.
Numer kat.: 03 44 454 i kosztuje niecałe 6 zł :blink:
Wygląda tak:
Dodany obrazek

Zakłada się między sprężynę a łożysko. Ma osłaniać łożysko przed nadmiernym zabrudzeniem, co było przyczyną jego zgonów.
Najfajniejsze jest to że bidule w ASO sami nie wiedzą co mają i trzeba im palcem pokazać i uświadomić, że ich władca GM taką nowość wprowadził :lol: B)

Z innych nowych części, które nie były do tej pory dostępne to wymienna sprężynka pedału sprzęgła.
Nr kat.: 90 06 348 - cena 34zł
Lubi ponoś skrzypieć. Do tej pory trzeba było nabyć cały moduł pedałów sprzęgła i hamulca. a teraz proszę:
Dodany obrazek

O 3 miesiace za pozno, bo wtedy wymienialem. U mnie te lozyska normalnie walily w czasie jazdy, co zreszta opisywalem. Po rozebraniu okazalo sie, ze nawet kulek brakuje.
  • 0

#15 Callun

Callun
  • Forumowicz
  • 972 postów
  • Auto:1.8 GTS OPC Line'03

Napisany 10 maj 2007 - 22:49

O 3 miesiace za pozno, bo wtedy wymienialem. U mnie te lozyska normalnie walily w czasie jazdy, co zreszta opisywalem. Po rozebraniu okazalo sie, ze nawet kulek brakuje.

Heh, a ja zakładając jakieś 3 miesiące temu te gumki wymieniłem od razu profilaktycznie łożyska.
  • 0

#16 Tadzio

Tadzio
  • Forumowicz
  • 703 postów

Napisany 11 maj 2007 - 06:42

Po rozebraniu okazalo sie, ze nawet kulek brakuje.

Niczego nie brakuje. Po prostu musi być dystans (?) Nie jestem mechanikiem ale tak jest.
Ja pozwiliłem sobie kiedys na wymiane w ASO a teraz to mam już dożywotnią gwarancję na te łożyska, z racji 24 miesięcznej gwarancji na części montowane w ASO. Jakie łożysko wytrzyma 24m.??!! :lol:
W razie co, mam dwa "zużyte" w zapasie. Rozebrane wyczyszczone i zakonserwowane jak u Melchiora B)
  • 0

#17 Melchior

Melchior
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Województwo:podlaskie
  • Auto:Vectra C GTS 2.2 DTi 02r.

Napisany 11 maj 2007 - 18:22

Niestety nie byłem tak zapobiegliwy i moje stare łożysko trafiło do kosza...
  • 0

#18 zuczek

zuczek
  • Forumowicz
  • 4 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 19:51

Osłona łożyska amortyzatora:
a gdzie można kupić taką osłone łożyska amortyzatora i gumy pod sprężyny(a moze to to samo)
bardzo prosze o odpowiedź bo w mojej Vectrze C stukanie z przodu w zawieszeniu zaczyna mnie już denerwowac i coraz bardziej się nasila.pozdrawiam i czekam na odpowiedź
  • 0

#19 Callun

Callun
  • Forumowicz
  • 972 postów
  • Auto:1.8 GTS OPC Line'03

Napisany 02 lipiec 2007 - 20:27

Osłona łożyska amortyzatora:
a gdzie można kupić taką osłone łożyska amortyzatora i gumy pod sprężyny(a moze to to samo)
bardzo prosze o odpowiedź bo w mojej Vectrze C stukanie z przodu w zawieszeniu zaczyna mnie już denerwowac i coraz bardziej się nasila.pozdrawiam i czekam na odpowiedź

W ASO. Osłona łożyska i gumy na sprężyny to co innego. Stukanie z przodu jest raczej spowodowane brakiem tych gum. Koszt w ASO to jakieś 30 zł plus monatż ok 150 zł.
  • 0

#20 rafix1

rafix1
  • Klubowicz
  • 5220 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Nr klubowy:493
  • Auto:VC GTS 2.2dti+ 2004r.
  • Oddział VKP:Wielkopolski

Napisany 28 lipiec 2007 - 21:04

hm, u mnie w prawym przednim chrobocze, takie chrup, chrup, ale tylko na dziurach (nie sa to gumy stabilizatora bo wymieniałem i nie skrzypią) jak jade na równej drodze to cisza, jak kręce kierą to tez cisza...czy to będą łozyska amorków...(osłonki na spręzynach mam) czy może amortyzator (sprawdzany na ścieżce diagnostycznej w ASO i wszystkie amory OK).

aha, czy po wymianie łozyska amorów wskazane jest ustawianie zbieżności i geometrii?

Edytowany przez rafix1, 28 lipiec 2007 - 21:06.

• 0

pzdr, rafix1 (151KM / 336Nm / 1600W RMS) icon5.png
“Naj Vectra C” Im + 1× IIm + 2× IIIm + “Naj Car Audio” Im + 3× IIm + 1× IIIm + ”1/4 mili w kategorii F” Im +1× IIm + 1× IIIm + ”Zręcznościówka pow. 125KM” IIIm + ”Ściana Płaczu - 13cm” IIIm + ”Konkurs Foto VKP” IIm + 1× IIIm

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_