Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

WODA W KABINIE

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#21 koko6

koko6
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:OPEL VECTRA A

Napisany 21 kwiecień 2008 - 22:38

sprawdż jeszcze uszczelkę pod nagrzewnicą to jest b.prawdopodobna przyczyna,jest na podszybiu

jak masz więcej pytań w tym temacie napisz mycho@op.pl
  • 0

#22 mlodyaht

mlodyaht
  • Klubowicz
  • 319 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Nr klubowy:980
  • Auto:Opel Vectra A1.6 8v/ VC GTS 1.8 16v
  • Oddział VKP:Zachodniopomorski

Napisany 23 kwiecień 2008 - 14:56

Ja mam podobny problem. Tzn. u kierowcy pod dywanikiem robi się tak mała kałuza, niewielka ale.... Z poczatku myślałem że naniosłem jakoś ale, wczoraj po 3 dniahc bez deszczu zauważyłem coś dziwnego. od strony pasażera, przy dywaniku, w miejscu gdzie kończy się wykładzina (patrząc z góry to po lewej stronie, na górze), jest taka gąbka(schodzi się tam deska rozdzialcza z podłogą), i ona jest cała mokra.:/
a dywaniki suche:/
2 problem to wilgoć w bagażniku, jak sciagne dywanik, to widac krople wody, które wypływają jakby spod obicia nadkoli, po prawej jak i po lewej stronie. tylko tam jest mokro. Ostatnio zakładałem chlapacze i moze to przez nie:/.

Taki mały rysuneczek :) to całe czarne to wycieraczka

Załączone pliki

• Załączony plik  22.JPG   23,64KB   37 pobrań

Edytowany przez mlodyaht, 23 kwiecień 2008 - 16:12.

• 0

#23 Laser

Laser
  • Forumowicz
  • 2332 postów
  • Województwo:łódzkie

Napisany 23 kwiecień 2008 - 22:54

Witam

Co do wody w kabinie ( dywaniki ), hicior ostatniej zimy - przyda sie do kolekcji.

Koledze w Vectrze strzelila szyba ( podszybie troche zardzewialo ), pojechal na wymiane, oczywiscie usluga ekspresowa, a ze byla zima to szybko sie zemscilo. Pare dni pozniej zdziwil sie czemu mu sie dywanik pod nogami podnosi - jak sie okazalo rosla sobie gorka lodu... a skad woda ? Ano szpece od szybkich wymian szyb poskapili na kleju i lecialo ... pod szyba. Nie wnikam jak ... ale jak pojechal, poprawili to ma sw spokoj.

Co do skraplajacych sie kropel w bagazniku - polecam raz na jakis czas pootwierac wszystkie dzwi i okna, wywalic dywaniki udac sie na grilla, odlaczyc akumulator - niech auto sie przesuszy.... warto, naprawde.
  • 0

#24 mlodyaht

mlodyaht
  • Klubowicz
  • 319 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 17:58

tak tez zrobiłem, a co do dywaników to hehe, od zawsze tak je nazywam:P:). b
aha, doczytałem o tym kanaliku odprowadzajacym wode z szyby i go oczysciłem.
A co do szyby tow prawym dlonym rogu (w miejscu uszczelki przy szybie) na szkle widać takie białe plamy :/ Ma to od momentu kiedy go kupiłem, moze przez to jest nieszczelna szyba:/ zrobie fote i wrzuce

Edytowany przez mlodyaht, 24 kwiecień 2008 - 18:02.

• 0

#25 POTAR

POTAR
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Auto:Opel Vectra B X16XEL

Napisany 24 kwiecień 2008 - 19:12

WITAM JA TEŻ NIE DAWNO MIAŁEM PODOBNY PROBLEM I OKAZAŁO SIĘ ŻE WODA DOSTAJE SIE PRZEZ OTWÓR KTÓRĘDY WCHODZĄ PRZEWODY, A DOKŁADNIEJ JEST TO ZARAZ POD MASKĄ PRZY SZYBIE Z LEWEJ STRONY, CO PRAWDA BYŁA JAKAŚ USZCZELKA ALE ZMURSZAŁA I LECIAŁO :angry:
  • 0

#26 Laser

Laser
  • Forumowicz
  • 2332 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 17:22

tak tez zrobiłem, a co do dywaników to hehe, od zawsze tak je nazywam:P:). b
aha, doczytałem o tym kanaliku odprowadzajacym wode z szyby i go oczysciłem.
A co do szyby tow prawym dlonym rogu (w miejscu uszczelki przy szybie) na szkle widać takie białe plamy :/ Ma to od momentu kiedy go kupiłem, moze przez to jest nieszczelna szyba:/ zrobie fote i wrzuce

Witam

Biale plamy na szybie ( zwykle zaczynaja się od dołu ), to nic innego jak rozwarstwienia - ja u siebie to mam, znajomy mial ( ale o tym pozniej ), pare VectrA ktore ogladalem rowniez. Szyba poprostu rozwarstwia sie, dostaje sie powietrze i widac poprostu to w postaci takiego bialego zamglenia.

Czym to jest spowodowane ?

U znajomego zwykla korozja miejsca pod szyba, na poczatku szyba sie zrobila biala az ktoregos pieknego dnia poprostu strzelila, przy wymianie potwierdzilo sie ze przyczyna naprezen byla rdza, z reszta stan drog tez bez winy nie jest.

Ty nie nie przejmuj, nic z tym nie ma sensu robic - jak strzeli to najwyzej szybe wymienisz.

Aha - jesli szyba byla kiedys wymieniana to moglo byc to zrobione nie starannie, moze za malo kleju, co tez moze to spowodowac. Nieszczelnosc to swoja droga.
  • 0

#27 lola

lola
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:opel v. 98r 1.8 16V

Napisany 25 kwiecień 2008 - 18:50

WITAM
umnie też było mokro pod dywanikiem od strony kierowcy ale okazało sie ze to płyn hamulcowy tylko ze jak poziom płynu spadł i zapaliła sie lamka kontrola więc proble zosatał usunięty poprzez wymiane wysprzęglika
POZDRAWIAM
  • 0

#28 mlodyaht

mlodyaht
  • Klubowicz
  • 319 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 23:58

thx... Laser..troche mne zmartwiłes tą korozja (nie nawidzie rudzielca wrrr) ale coz. jak pyknie to wymienie to szybe i wtedy bede sie martwił.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_