Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Kontrole filtra cząstek stałych w CDTI ?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
197 odpowiedzi na ten temat

#101 Ralf1974

Ralf1974
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:vectra kombi opc 1,9 150KM

Napisany 26 listopad 2009 - 19:57

o ile wiem to powinno to następować po 20-30 tyś.
  • 0

#102 chemik

chemik
  • Forumowicz
  • 419 postów
  • Auto:VC kombi 1,9 CDTI powered by prawa stopa...

Napisany 26 listopad 2009 - 20:47

ja ma przejechane 175tkm jeżdżę tym autem od roku (2005, 1, cdti 120 ps) i nigdy nie zauważyłem wypalania DPF, czyżbym go nie miał??

Sprawdz tabliczke znamionowa na slupku... Temat walkowany tysiace razy...

o ile wiem to powinno to następować po 20-30 tyś.

Zle wiesz... Zazwyczaj wypalanie aktywne wlacza sie co 800-1100km... Zalezy od stylu jazdy i tego co i jak pozlicza sterownik i dopasuje do skomplikowanego algorytmu...
  • 0

#103 Jacek Krajewski

Jacek Krajewski
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:Vectra C 1,9DTH automat 2006

Napisany 30 styczeń 2010 - 23:31

Filtr ten działa bez obsługowo i oczyszcza się przez wypalanie, aby to było możliwe musi mieć odpowiednią temperaturę. Jeśli jej nie ma wtedy silnik przełancza się w specjalny tryb i zaczyna mrugać kontrolka, jest to ta sama kontrolka co do świec żarowych, czyli ta sprężynka. Normalnie trwa to do 10 minut i samochód wraca do normalnej pracy. Wczasie wypalania najlepiej jest jechać ze stała prędkością około 100 Km/h, nie trzeba mu wymiatać pajęczyn.A czyszczenie odbywa się w zależności od sposobu jazdy, paliwa i gdzie i jakie trasy sie robi i może być nawet co 150 kilometrów

Jezeli wypalanie co 150 km to norma to ciekawe jak funkcjonuja taksowki w Niemczech.
Mam niestety ten problem (mnie wypala sie co 500km) i serwisy sa bezradne.
  • 0
Vectra B 1,8 1996 // Vectra B 2,0 1999 // Vectra C 1,9CDTI 2006

#104 paul69

paul69
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:Veci 1,9 cdtiiiiiiiiiiiitp

Napisany 07 luty 2010 - 10:28

Joł
czy ktoś ma coś takiego ,że jeszcze przed wypaleniem sadzy delikatnie falują obroty - a po procesie wypalanie wszystko wraca do normy.
PS obroty falują kilka dni przed wypaleniem komina.
czy to norma albo cos sie koci????

Edytowany przez kberest, 07 luty 2010 - 10:32.
Przenoszę do istniejącego tematu o filtrze dPF

• 0
History: vectra a 1,8 , vectra b 2,0 dti i 2,2 dti obecnie veci C 150 ps the best

#105 kberest

kberest
  • Przyjaciel VKP
  • 2180 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:Insignia A20DTH (sedan)

Napisany 07 luty 2010 - 10:33

Joł
czy ktoś ma coś takiego ,że jeszcze przed wypaleniem sadzy delikatnie falują obroty - a po procesie wypalanie wszystko wraca do normy.

Dwa razy miałem falowanie obrotów w granicach 700-1000, ale na kilka minut przed uruchomieniem wypalania.
  • 0

#106 radeqs

radeqs
  • Forumowicz
  • 767 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:VC Caravan 19 CDTI 150 km '06

Napisany 07 luty 2010 - 13:06

Joł

Kilkadziesiąt kilometrów przed rozpoczęciem wypalania DPF'a na wolnych obrotach mam falowanie +/- 50 obr/min. To chyba normalne jak wydech jest lekko przydławiony.
Pozdrawiam
  • 0

#107 Adrian440

Adrian440
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:OPEL VECTRA; 1.9 CDTI 150KM; 2006r

Napisany 14 marzec 2010 - 11:07

Witam Panowie.
Jaki płyn zastosować do przepłukania filtra? Czy musi być to wyłącznie specjalny i dedykowany do DPF'u płyn, czy można użyć jakiegoż agresywnego rozpuszczalnika? Filtr jest wypełniony porcelaną także nie zaszkodzi mu :) A może zalać ropą i podpalić i sprężonym powietrzem przedmuchać go od tyłu, co Wy na to?
  • 0

#108 trzepol

trzepol
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Auto:Signum 1.9CDTI 150KM

Napisany 29 marzec 2010 - 06:59

Panowie

Pare razy zaobserwowalem w swoim 1.9 cdti z dpf nagly wzrost spalania. Dzisiaj nastapilo to ponownie jadac trasa gdzie pali ok 6,5 palil ok 10, na jalowym ok 4 l/h dodatkowo jakby lekko obroty plywaly.
Czy to oznacza wypalanie filtra bo zadnej kontrolki na desce rozdzielczej nie widzialem. Auto jest z 2007.
Jesli to wypalanie filtra to jak dlugo to trwa ?
  • 0

#109 jabolkg

jabolkg
  • Klubowicz
  • 7860 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Nr klubowy:465
  • Auto:VC 1.9 Kombi Klekot, KIA Sorento CRDI Honda CBR

Napisany 29 marzec 2010 - 07:09

Wypalał ci się DPF, żadnej kontrolki nie ma w żadnym mi znanym samochodzie z filtrem cząstek stałych, wypalanie trwa tyle ile musi, zależnie od stopnia nasycenia w sumie średnio można powiedzieć, że około 10 minut. Nie radzę przerywać tego wypalania, lepiej wskoczyć w trakcie wypalania gdzieś na trasę i przegonić autko.
  • 0
Było BMW 318, opel kadet 1.3, opel astra 1.8, opel vectraB V6 a teraz VC turbo kombi klekot CDTI :) jednym słowem fan opla od lat

Dodany obrazek

Naród wspaniały, tylko ludzie ch^&e (Józef Piłsudski)

Regeneracja kolektorów 1,9 CDTI 150KM o szczegóły pytać na PW Strona o kolektorach CDTI Kliknij

#110 dabros

dabros
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • Województwo:podlaskie
  • Auto:VC 1.9 CDTI 150KM '06

Napisany 30 marzec 2010 - 08:55

Wypalał ci się DPF, żadnej kontrolki nie ma w żadnym mi znanym samochodzie z filtrem cząstek stałych, wypalanie trwa tyle ile musi, zależnie od stopnia nasycenia w sumie średnio można powiedzieć, że około 10 minut. Nie radzę przerywać tego wypalania, lepiej wskoczyć w trakcie wypalania gdzieś na trasę i przegonić autko.

Użytkownik gregoriusd7 dnia 28 kwiecień 2008 - 18:15 napisał
Filtr ten działa bez obsługowo i oczyszcza się przez wypalanie, aby to było możliwe musi mieć odpowiednią temperaturę. Jeśli jej nie ma wtedy silnik przełancza się w specjalny tryb i zaczyna mrugać kontrolka, jest to ta sama kontrolka co do świec żarowych, czyli ta sprężynka. Normalnie trwa to do 10 minut i samochód wraca do normalnej pracy. Wczasie wypalania najlepiej jest jechać ze stała prędkością około 100 Km/h, nie trzeba mu wymiatać pajęczyn.A czyszczenie odbywa się w zależności od sposobu jazdy, paliwa i gdzie i jakie trasy sie robi i może być nawet co 150 kilometrów

więc z tą kontrolką.... nic takiego nie będzie?
  • 0
sygnatura.... ;)

#111 dinoq1w2e3r4

dinoq1w2e3r4
  • Forumowicz
  • 599 postów
  • Auto:Vectra C 1.9 CDTI 150KM kombi, Insignia 2.0 T 4x4

Napisany 30 marzec 2010 - 12:39

Z tą kontrolką to jest chyba jakaś opcja włączana komputerem - u mnie zanim postawiłem auto do wypalenia filtra komputerowo nie świeciła kontrolka, po wizycie w serwisie zaczęła mrygać ta od świec żarowych w momęcie wypalania.
  • 0

#112 jabolkg

jabolkg
  • Klubowicz
  • 7860 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Nr klubowy:465
  • Auto:VC 1.9 Kombi Klekot, KIA Sorento CRDI Honda CBR

Napisany 31 marzec 2010 - 08:43

Kontrolka zależy od softu.
W pierwszych modelach za każdym razem przy wypalaniu migała kontrolka, do dziś jest to opisane w instrukcjach, ale jak wiadomo większość kierowców to faceci a facet, jak to facet instrukcji nie czyta, włączyła się jakaś kontrolka zaczęło coś migać więc biegiem do serwisu bo auto przecież na gwarancji. W pewnym momencie ASO były tak zawalone pseudo reklamacjami, że postanowiono zmienić soft i kontrolki już nie mrygały a ASO mają nowy zarobek w postaci zabawy w DPFami, jednemu wypalą serwisowo, innemu wcisną nowy, kasa leci interes się kręci ;)

Edytowany przez jabolkg, 31 marzec 2010 - 08:44.

• 0
Było BMW 318, opel kadet 1.3, opel astra 1.8, opel vectraB V6 a teraz VC turbo kombi klekot CDTI :) jednym słowem fan opla od lat

Dodany obrazek

Naród wspaniały, tylko ludzie ch^&e (Józef Piłsudski)

Regeneracja kolektorów 1,9 CDTI 150KM o szczegóły pytać na PW Strona o kolektorach CDTI Kliknij

#113 dabros

dabros
  • Forumowicz
  • 137 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 12:13

zdecydowanie lepiej byłoby gdyby migała.
zawsze to jakieś info rzucające się w oczy kierowcy że coś się w aucie/z autem dzieje.
  • 0
sygnatura.... ;)

#114 Yanic

Yanic
  • Forumowicz
  • 909 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:Vectra C Z19DT kombi

Napisany 31 marzec 2010 - 13:05

zdecydowanie lepiej byłoby gdyby migała.
zawsze to jakieś info rzucające się w oczy kierowcy że coś się w aucie/z autem dzieje.

jestem tego samego zdania - jesli ktos ma swiadomosc - moze mozna to aktywowac aby za kazdym razem nas informowalo?
  • 0

#115 dabros

dabros
  • Forumowicz
  • 137 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:32

Ostatnie dwa dni czytałem intensywnie o dpf wymieniłem kilka zdań z Adrianem440 i od razu dziękuję mu za info odnośnie spalania chwilowego. Ale do rzeczy....

Moją VC jak do tej pory przejechałem 4tysie i nie zauważyłem żeby działo się coś z moim dpf'em ale dziś... chyba mnie rozdziewiczył. Nadmienię że ostatni tydzień jeździłem krótkie odcinki od 3 do 10km jednorazowo.
Leciałem dziś popołudniu do rodziny na wioskę, dystans 11km z tego 2 po mieście reszta w pedał. Jechałem 110-120km/h wąska asfaltówka ale świeżo wylana, nie patrzyłem na chwilowe, pilnowałem drogi. Dojeżdżam do posesji i ostatnie 200 metrów droga gruntowa więc zapiąłem 2, 1200 obr/min i jadę po dziurach, wtedy rzut oka na chwilowe: 29l/100km i od razu myśla: "filtr się wypala". zatrzymuję stoję chwilę a spalanie: 3,2 l/h, otwieram drzwi, czuję spalony plastik, lukam pod auto, nie widzę nic.
bogaty w wiedzę z forum i info od Adriana440 (jeszcze raz dzięki) wysadziłem rodzinkę a sam ogień na tłoki i zrobiłem dodatkowe 5 km. wracam znowu droga gruntowa patrzę na chwilowe na tym samym biegu i wysokości obrotów : 4,5-5,4 l/100km. zatrzymałem się i obserwuję spalanie: 0,4l/h nawet na 0,3l/h wskakiwało chwilami. poczekałem jeszcze parę chwil i zgasiłem silnik.

Najprawdopodobniej wypalał mi się filtr jednak:
- żadna kontrolka nie migała,
- jechałem po trasie 120/h więc żadnego dymu nie zważyłem,
- po zatrzymaniu czułem zapach spalonego plastiku,
- gdyby nie BC nie wiedziałbym że cokolwiek miało miejsce bo silnik pracował równo tak jak zawsze.
I całe szczęście że mam ten BC a sam go aktywowałem jakieś 1700km temu za 50 pln w serwisie (podobno ktoś się zakręcił i dlatego tak tanio).
I jeszcze jedno: bacznie obserwowałem chwilowe przed zgaszeniem auta i zawsze było 0.5 wskakujące czasem na 0.6l/h. Po dzisiejszej akcji jest 0.4 wskakujące czasem na 0.3l/h.
Może te różnice to też jakiś znak dla nas że niedługo filtr może się wypalać? Zwróciliście na to uwagę u Was?

Moja refleksja jest taka że trochę lipę robią.
Kontrolka wyłączona, BC nie ma.
Więc jak kierowca ma pomóc aby cały ten proces w aucie przebiegał poprawnie? Paranoja.
Sprwdziłem stan licznika, sprawdzę za ile mi się znowu wypali, jeśli oczywiście zauważę.
  • 0
sygnatura.... ;)

#116 kapsel13

kapsel13
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Auto:opel

Napisany 01 kwiecień 2010 - 09:36

hej mam pytanko czy podczas wypalania filtra pdf załancza ci wentylator silnika bo mi sie załancza z gory dzieki za odp
  • 0

#117 dabros

dabros
  • Forumowicz
  • 137 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 10:24

hej mam pytanko czy podczas wypalania filtra pdf załancza ci wentylator silnika bo mi sie załancza z gory dzieki za odp

nic nie słyszałem a maski nie podniosłem, na wskaźniku temp wskazywało między 85 a 90 a że i trasą leciałem to albo nie włączał się albo nie słyszałem.
w sumie to jeszcze ani razu go nie słyszałem :blush:

ciepło jet i ładnie temperaturę łapie, dziś go rozgrzeje i zostawię na postoju i postaram się wsłuchać co i jak z tym wentylatorem.

Edytowany przez dabros, 01 kwiecień 2010 - 10:28.

• 0
sygnatura.... ;)

#118 Adrian440

Adrian440
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Auto:OPEL VECTRA; 1.9 CDTI 150KM; 2006r

Napisany 01 kwiecień 2010 - 15:45

dabros to był napewno DPF :) Pozdro
  • 0

#119 MAXXIMUS

MAXXIMUS
  • Forumowicz
  • 1 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:10

Witam wszystkich , chcę kupić sobie Vektre 1,9 cdti 120KM 2004/2005 czy w tych modelach z tego roku montowali to ekologiczne ustrojstwo , czy mogę jakoś rozpoznać czy auto ma PDF .Może ktoś poleci inny dobry silnik dzięki i pozdrawiam.
  • 0

#120 dabros

dabros
  • Forumowicz
  • 137 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:20

Witam wszystkich , chcę kupić sobie Vektre 1,9 cdti 120KM 2004/2005 czy w tych modelach z tego roku montowali to ekologiczne ustrojstwo , czy mogę jakoś rozpoznać czy auto ma PDF .Może ktoś poleci inny dobry silnik dzięki i pozdrawiam.

lukasz na słupek po otwarciu drzwi pasażera, jest tabliczka, jak w kwadracie znajduje się liczba 0,50 to i dpf jest :D
  • 0
sygnatura.... ;)

2 użytkowników czyta ten temat

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników

andrewch1

Skin Designed By Duke_