Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

jaki akumulator do Opla Vectry A 1.7 TD isuzu

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 ZB

ZB
  • Forumowicz
  • 51 postów

Napisany 25 grudzień 2005 - 23:18

witam
padł mi akumulator, i chce kupic nowy ale nie wiem dokladnie jaki
mialem 55 ah ale padl :)
wiec moze kupic wiekszy, dodam ze mam alternator od Opla Astry z silnikiem 1.7Td isuzu
chociaz posiadam opla vectre
chciałem kupic Centra Futura 75 Ah , 760 A - 280 zł, nie wiem czy alternator go wystarczająco bedzie ładował, ale producent tj. Centra zaleca ten akumulator do tej wersji Vectry A sprawdzalem u nich na stronie :-)
ale braciak powiedział że nie warto
i lepiej wziąc jakis tanszy
myślę więc nad 74Ah na 680 A Quand - 195 zł,
czy bedzie dobry ?
czy moze lepiej coś innego ?
  • 0
pozdrawiam
VA 1.7 TDi isuzu 1995/GLS/hatchback
/ZB

#2 goorek

goorek
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Województwo:dolnośląskie

Napisany 26 grudzień 2005 - 22:07

przejrzalem prawie calal ksiazke do viki i nie znalalzelm nic o akku. tzn jakie maja miec warrtosci. no moze jestem slepy. ale na pewno nie kupuj wiekszego niz trzeba bo go nie bedzie doladowywal altek, za maly natomiast bedzie przeladowany.

co do akku chco na swoim jezdze juz z 5 lat (delphi) to juz tej zimy chyba jnie przezyje. generalnie polecam akumulatory centry.

pozdrawiam.
  • 0
Corsa C 1.2 '03
Vectra A C18NZ '92
Fiat 125p '80

#3 Stillz

Stillz
  • Forumowicz
  • 763 postów
  • Województwo:podkarpackie
  • Auto:VA C18NZ 91' / VB X20XEV 96'

Napisany 26 grudzień 2005 - 22:15

Ja bym ci polecił coś napewno wiekszego od 55ah ale nie większego od 75ah ponieważ jest to Diesel i potrzebuje mocniejszego akumulatorka przeważnie na zime, ale jak mu znów dowalisz duży to kto go naładuje tak 70ah starczy bez problemu, a co do 55 ah mam taki ale ja mam bendzynke, a generalnie teraz każda firma produkująca akumumulatory sie szanuje i moge powiedziec ze w dzisiejszych czasach zależy to tylko od marki jaką sobie wybierzemy, oczywiście wiadomo że nie kupisz akumulatora za 150zł bo cena mówi sama za siebie ;)
  • 0

Dodany obrazek

Wyposażenie: 4x el.szyby, el.lusterka, centralny zamek, dual display, lusterko fotochromatyczne.. :) LED'y oświetleniowe.. WHITE + LED :)
CB Radio: powrócił Uniden 520XL + Magnum AT-72
Audio: Alpine 9802RB + Clarion 5.3 (Przód)
Dodany obrazek
Lepiej rozumieć mało niż nie rozumieć dużo....

#4 danyboy

danyboy
  • Forumowicz
  • 298 postów
  • Auto:VA C20NE

Napisany 27 grudzień 2005 - 12:35

Osobiście miałem niemiłe doświadczenia z Centrą (kilka sztuk), ale polecam VARTĘ.
Miałem kiedyś w Asconie 1.6D jakąś tańszą Vartę 75Ah, bezproblemowo wytrzymała 4 lata i ok 100 kkm przebiegu.
IMO mniejszego akumulatora niż 70Ah nie ma sensu wkładać.
  • 0

#5 egoiste

egoiste
  • Forumowicz
  • 5 postów

Napisany 03 styczeń 2006 - 21:23

czesc !!!
rowniez posiadam vectre 1.7 td isuzu i w mojej viki tez jest akumulator 55ah , wydaje mi sie ze wlasnie taki akumulator byl orginalnie w tym samochodzie . sprowadzilem ja z holandii juz z tym akumulatorem . zanim kupisz nowy upewnij sie jednak jaki powinien byc i daj znac bo ja chyba tez bede musial wymienic swoja baterie
pozdro
  • 0

#6 Stillz

Stillz
  • Forumowicz
  • 763 postów
  • Województwo:podkarpackie
  • Auto:VA C18NZ 91' / VB X20XEV 96'

Napisany 04 styczeń 2006 - 12:44

czesc !!!
rowniez posiadam vectre 1.7 td isuzu i w mojej viki tez jest akumulator 55ah , wydaje mi sie ze wlasnie taki akumulator byl orginalnie w tym samochodzie . sprowadzilem ja z holandii juz z tym akumulatorem . zanim kupisz nowy upewnij sie jednak jaki powinien byc i daj znac bo ja chyba tez bede musial wymienic swoja baterie  
 pozdro

Masz standartowy akumulatorek Opla tak jak ja ;) ma 8 lat i nie mam przykrych doświadczeń zimowych ale bendzyniak! A jak kupi 70Ah to mu nie zaszkodzi :)
  • 0

Dodany obrazek

Wyposażenie: 4x el.szyby, el.lusterka, centralny zamek, dual display, lusterko fotochromatyczne.. :) LED'y oświetleniowe.. WHITE + LED :)
CB Radio: powrócił Uniden 520XL + Magnum AT-72
Audio: Alpine 9802RB + Clarion 5.3 (Przód)
Dodany obrazek
Lepiej rozumieć mało niż nie rozumieć dużo....

#7 bilans

bilans
  • Forumowicz
  • 11 postów

Napisany 13 wrzesień 2006 - 09:16

wedł. tabeli zastosowań BOSCH zalecają akumulator 74Ah 680A i takowy zainstalowalem kręci ślicznie tylko cosik mi podpada rozrusznik muszę go rozkręcić i sprawdzić
  • 0

#8 Janus

Janus
  • Forumowicz
  • 1470 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:Astra H 1,7CDTI / VA C20NE + LPG

Napisany 13 wrzesień 2006 - 10:36

Pojemnosc aku ma mniejsze znaczenie niz prad rozruchu. Patrzec trzeba przede wszystkim na prad rozruchu, i to najbardziej istotny jest prad w -18oC.
Ja tam ufam Centrze. Tylko nie inwestowalbym w Future - nie wierze w bezobslugowe aku.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_