Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Jakie LEDY do jazdy dziennej polecacie?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
63 odpowiedzi na ten temat

#1 maniekDG

maniekDG
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Vectra B IRMSCHER 1.8 16V

Napisany 28 luty 2012 - 17:40

witam.pytanko jak w temacie .Gdzie umieszczacie Ledy i jak to wygląda? czy spalanie rzeczywiście jest mniejsze ?
myslałem o czymś takim
Co wy na to?
  • 0

#2 rockmen7

rockmen7
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Województwo:opolskie
  • Auto:Vectra A 1.6S, VB Z22SE HB

Napisany 28 luty 2012 - 19:20

Raczej nie ten dział...
ale z tym spalaniem to nie wierze w to ;)
  • 0

#3 Crazik

Crazik
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Województwo:lubelskie

Napisany 28 luty 2012 - 19:59

spalanie mniejsze.... czego to ludzie nie wymysla....
  • 0

#4 kozmon

kozmon
  • Forumowicz
  • 454 postów
  • Województwo:podkarpackie
  • Auto:calibra

Napisany 28 luty 2012 - 20:45

wolalbym zalozyc halogeny i na halogenach jezdzic :D
  • 0

#5 kocik172

kocik172
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Województwo:lubuskie
  • Auto:Opel Vectra B 1.8 16v Caravan

Napisany 28 luty 2012 - 20:59

zauważcie ze ma mniejszy pobór mocy, co za tym idzie silnik nie jest obciążony jak na standardowych zarówkach, więc ma lżej
  • 0

#6 maniekDG

maniekDG
  • Forumowicz
  • 135 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:59

w to spalanie to tez nie wierze zabardzo a jeżeli jest mniejsze to pewnie minima
  • 0

#7 kocik172

kocik172
  • Forumowicz
  • 168 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:02

przecież nikt nie mówi że bd spalał 2 litry mniej, to są minimalne ilości
  • 0

#8 kozmon

kozmon
  • Forumowicz
  • 454 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:06

to ja proponuje wymontowac radio z Auta, wzmacniacz, klime, eee zalozyc 14" fele moze to tego wycieraczki aerodynamicznie i spalanie spadnie o 5 l bo silnik bedzie odciazony.... takie pie**** nanna za przeproszeniem

mozna zredukowac jeszcze wage auta wyciagajac wszystko z niego - gasnice zostawcie i apteczke
  • 0

#9 kocik172

kocik172
  • Forumowicz
  • 168 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:12

to ja proponuje wymontowac radio z Auta, wzmacniacz, klime, eee zalozyc 14" fele moze to tego wycieraczki aerodynamicznie i spalanie spadnie o 5 l bo silnik bedzie odciazony.... takie pie**** nanna za przeproszeniem

mozna zredukowac jeszcze wage auta wyciagajac wszystko z niego - gasnice zostawcie i apteczke

Możesz jeszcze ściągnąć drzwi, maskę , klapę bagażnika bd jeszcze lżejszy, i jeszcze mniej bd palił ;)
  • 0

#10 kozmon

kozmon
  • Forumowicz
  • 454 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:30

wedlug mnie to kolejne 50 zl wtopione w bloto. za to kolego odzaluj i zalej PB :P
  • 0

#11 aras 2

aras 2
  • Forumowicz
  • 626 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:Opel Vectra B 2001 Z16XE

Napisany 28 luty 2012 - 21:31

Ja założyłem Philipsy opis w linku :http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/132618-vectra-b-drl-philips-daylight-4/page__p__1578851#entry1578851
Założyłem je nie ze względu na oszczędności paliwa ale akumulatora. Robię krótkie trasy 4 km do pracy i z powrotem po mieście. W zimie miałem problem z niedoładowanym akumulatorem. -brak możliwości doładowania. Od momentu założenia świateł dziennych 2x12W żadnych problemów z niedoładowanym akumulatorem. Philips ma diody SMD - 4szt które są dobrze widoczne, z tego co widzę światła na filmie maja zwykłe diody LEd.
  • 0

#12 ZeusSs

ZeusSs
  • Forumowicz
  • 947 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:ASTRA H 1.7 CDTI '08 / ASTRA H 1.4 '06

Napisany 28 luty 2012 - 21:40

Kolego pieprzysz za przeproszeniem tak, że nie da się czytać. Diody owszem zmniejszają spalanie (ponieważ pobór mocy jest z 2-3W, a nie około 150W), lecz są to minimalne ilości, a chodzi też tutaj o ekonomię, bo jaką żywotność mają diody, a jaką żarówki? Kupuje się światła diodowe do jazdy dziennej za 40-50 zł (bo teraz tyle kosztują) i używamy ich przez kilka - kilkanaście lat, a przez ten czas to wymieniło by się raz w roku komplet H7 na nowy i mamy sporą sumkę, także oszczędności są bardzo duże. Zresztą kolejnym plusem jest to, że nie wypalamy reflektorów i wtedy kiedy potrzebujemy ich - czyli w nocy, to świecą tak jak powinny.
  • 0

#13 kocik172

kocik172
  • Forumowicz
  • 168 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:41

Między innymi dlatego żeby oszczędzić akumulator, mam w astrze f 1.7d światła do jazdy dziennej i sobie chwalę
  • 0

#14 kozmon

kozmon
  • Forumowicz
  • 454 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:46

ZeusSs na HID tez jest mniejszy pobor pradu. jak odelzysz auto to zobaczysz ze spalanie spadnie. ja widze po zmiane opon. ma letnie 205/55 r15 pali mi 10-12l zalezy od jazdy a zimowki mam 185/65r14 i spalanie okolo 9l :P

a i dodam ze dwa lata mam auto i ani razu mi sie zadna H1 ani H3 nie spalily ;)
  • 0

#15 ZeusSs

ZeusSs
  • Forumowicz
  • 947 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:58

ZeusSs na HID tez jest mniejszy pobor pradu. jak odelzysz auto to zobaczysz ze spalanie spadnie. ja widze po zmiane opon. ma letnie 205/55 r15 pali mi 10-12l zalezy od jazdy a zimowki mam 185/65r14 i spalanie okolo 9l :P

a i dodam ze dwa lata mam auto i ani razu mi sie zadna H1 ani H3 nie spalily ;)

Ile mniejszy pobór mają ksenony? Dodajmy też, że po co ma się świeci w dzień deska rozdzielcza, oświetlenie rejestracji i światła z tyłu?

Zresztą nie czytasz uważnie, bo napisałem, że spalanie jest znikome, a dzienne są po to aby nie wypalać niepotrzebnie żarówek w samochodzie, a do tego w słoneczny letni dzień to mijania nic nie dają, bo ich po prostu nie zobaczysz, natomiast diody świecą bardzo jasno i są dobrze widoczne, a oto właśnie chodzi w światłach do JAZDY DZIENNEJ.
Dodany obrazek

Jak Ci się żarówka żadna nie spaliła to spoko, bo akurat jak ktoś jeździ sporo, to ma większy problem.
W moim wypadku decyzja o dziennych wyglądała tak, że kupiłem nowe żarówki i zjarały mi się obie po 3 miesiącach, a teraz mam żarówki +90% (świecą super w nocy), a w dzień jeżdżę na dziennych i oszczędzam kasę, bo żarówki mają już ponad 2 lata i myślę, że jeszcze sporo czasu na nich pojeżdżę - po prostu praktycznie ich nie używam.
Do tego jak to w oplu światła trzeba wyłączać i włączać ręcznie, natomiast dzienne obsługują się same - przekręcam stacyjkę i już dzienne świecą, wyłączam stacyjkę i dzienne się wyłączają.

Także porównywanie do radia w samochodzie jest nie na miejscu, bo radio umila jazdę i ciężko bez niego jeździć, a światła mijania są stworzone do jazdy w nocy - jak na obrazku wyżej.

Edytowany przez ZeusSs, 28 luty 2012 - 22:02.

• 0

#16 kocik172

kocik172
  • Forumowicz
  • 168 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:02

Ile mniejszy pobór mają ksenony? Dodajmy też, że po co ma się świeci w dzień deska rozdzielcza, oświetlenie rejestracji i światła z tyłu?

Zresztą nie czytasz uważnie, bo napisałem, że spalanie jest znikome, a dzienne są po to aby nie wypalać niepotrzebnie żarówek w samochodzie, a do tego w słoneczny letni dzień to mijania nic nie dają, bo ich po prostu nie zobaczysz, natomiast diody świecą bardzo jasno i są dobrze widoczne, a oto właśnie chodzi w światłach do JAZDY DZIENNEJ.
Dodany obrazek

Jak Ci się żarówka żadna nie spaliła to spoko, bo akurat jak ktoś jeździ sporo, to ma większy problem.
W moim wypadku decyzja o dziennych wyglądała tak, że kupiłem nowe żarówki i zjarały mi się obie po 3 miesiącach, a teraz mam żarówki +90% (świecą super w nocy), a w dzień jeżdżę na dziennych i oszczędzam kasę, bo żarówki mają już ponad 2 lata i myślę, że jeszcze sporo czasu na nich pojeżdżę.
Do tego jak to w oplu światła trzeba wyłączać i włączać ręcznie, natomiast dzienne obsługują się same - przekręcam stacyjkę i już dzienne świecą, wyłączam stacyjkę i dzienne się wyłączają.

Także porównywanie do radia w samochodzie jest nie na miejscu, bo radio umila jazdę i ciężko bez niego jeździć, a światła mijania są stworzone do jazdy w nocy - jak na obrazku wyżej.

I to akurat jest święta prawda :)
  • 0

#17 kozmon

kozmon
  • Forumowicz
  • 454 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:03

jak ktos kocha swoje auto to praca silnika umila mu jazde a ne radio. co do jazdy robie 10-15 tys km rocznie oplem, kangoo jakies 4 tys a KIA kolo 5 tys.

zawsze mozesz zalozyc sobie takie cos na lampy http://www.poboczem....ocie-206,nId,65

:D
  • 0

#18 ZeusSs

ZeusSs
  • Forumowicz
  • 947 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:10

jak ktos kocha swoje auto to praca silnika umila mu jazde a ne radio. co do jazdy robie 10-15 tys km rocznie oplem, kangoo jakies 4 tys a KIA kolo 5 tys.

zawsze mozesz zalozyc sobie takie cos na lampy http://www.poboczem....ocie-206,nId,65

:D

Artykuł stary.

To jestem inny, bo lubię swój samochód, lecz aby dźwięk silnika mi się podobał, to musiało by to być przynajmniej V8.
Natomiast widzę, że próbujesz coś wymyślać i nie docierają do Ciebie niepodważalne argumenty za światłami dziennymi.

To tyle ode mnie, na ten temat - co miałem napisać to napisałem :)
  • 0

#19 maniekDG

maniekDG
  • Forumowicz
  • 135 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:44

a ma ktoś zamontowane LEDY w VB jak to wygląda? ile ledów wystarczy do oczekiwanego efektu?
  • 0

#20 ZeusSs

ZeusSs
  • Forumowicz
  • 947 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:51

a ma ktoś zamontowane LEDY w VB jak to wygląda? ile ledów wystarczy do oczekiwanego efektu?

Jest sporo tematów o VB, nawet ja w swojej mam zamontowane:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Przyznam szczerze, że teraz kupił bym okrągłe i wstawił w miejsce halogenów, lecz jak ja kupowałem to wszystko było strasznie drogie i nie miałem za dużego wyboru, bo teraz to można przebierać w tych dziennych, że szok ... ;) Moje dzienne mają po 28 diod (lub 24 coś koło tego) x 2 czyli sporo, lecz przekłada się to na jakość i jasność świecenia, bo moje ostro walą, a widuję na drodze takie jakieś niedorobione światła dzienne.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_