Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Vectra C 2.0 DTI

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#1 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 17 postów

Napisany 19 kwiecień 2004 - 13:20

Mam problem. Od roku jestem posiadaczem Vectry C 2,0 DTI, od pewnego czasu przy ruszaniu samochodem spod maski słychać głośniejsze drgania silnika. Byłem w serwisie i najpierw powiedzieli, że to wina silnika, później że skrzyni biegów, a na koniec że tak powinno być, że te modele tak mają. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem. Jeśli tak to proszę o kontakt d.dyminski@idea.net.pl.
I jeszcze jedno: wydzje mi się, że siedzenie kierowcy nie jest dobrze dokręcone i że się rusza. Ale oczywiście w serwisie mówią że wszystko jest OK.

Pozdrawiam
Daniel
  • 0

#2 mirrud

mirrud

*Założyciel Klubu VKP*

• Przyjaciel VKP
  • 915 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:kiedyś.... 2,0 DTH 1999r

Napisany 19 kwiecień 2004 - 19:31

U mnie jest prawdopodobnie trochę zjechane sprzęgło i jak wjeżdżam tyłem do garażu pod górę (bardzo powoli bo wąsko niemiłosiernie), to czasami delikatnie drga jak łapie. Ale żadnych stuków a na prostej jak normalnie ruszam nic nie słychać.

Za to mam inny problem jak zmieniam bieg z 1 na 2, w momencie wciskania sprzęgła z prawej strony i to raczej w tylnej części słychać puknięcie, takie jakby tłumik się obijał o nadwozie. Ale tłumik jest przecież z lewej strony. I słychać to tylko jak ostro ruszam.
W serwisie nic nie znaleźli.
  • 0

• Guests

Napisany 19 kwiecień 2004 - 19:34

......nie aktualne
  • 0

• Guests

Napisany 19 kwiecień 2004 - 19:36

U mnie jest prawdopodobnie trochę zjechane sprzęgło i jak wjeżdżam tyłem do garażu pod górę (bardzo powoli bo wąsko niemiłosiernie), to czasami delikatnie drga jak łapie. Ale żadnych stuków a na prostej jak normalnie ruszam nic nie słychać.

Za to mam inny problem jak zmieniam bieg z 1 na 2, w momencie wciskania sprzęgła z prawej strony i to raczej w tylnej części słychać puknięcie, takie jakby tłumik się obijał o nadwozie. Ale tłumik jest przecież z lewej strony. I słychać to tylko jak ostro ruszam.
W serwisie nic nie znaleźli.

Pokolei panowie bo robi sie bałagan
Otwoż nowy wątek
  • 0

#5 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 17 postów

Napisany 20 kwiecień 2004 - 06:40

Dziękuję za podpowiedź. Moż ktoś poleciłby mi dobry serwis Opla w Warszawie lub okolicach. Samochód jest na gwarancji.

Pozdrawiam
  • 0

#6 byzik

byzik
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie

Napisany 20 kwiecień 2004 - 11:16

ja mam Vc GTS 1,8 , problemów podobych nie zauwazyłem.mam inne szumy tył , głośne opony Bridgestone Turanza .stuki .Byłem w serwisie zbywają podobnie (częstochowa) teraz jeżdzę do Tarnowskich Gór( dzisiaj na wymianę łożysk w przedniej kolumnie( nie jestem z tymi problemami jedyny w ASO " kilka aut ")

może ktoś znajdzie coś w TIS - ja na razie nie mam
  • 0
Pozdrawiam

Vectra C GTS 1,8 16V 2003
57 000km

#7 gbos

gbos

*Założyciel Klubu VKP*

• Przyjaciel VKP
  • 1395 postów
  • Województwo:mazowieckie

Napisany 20 kwiecień 2004 - 11:45

ja mam Vc GTS 1,8 , problemów podobych nie zauwazyłem.mam inne szumy tył , głośne opony Bridgestone Turanza .stuki .Byłem w serwisie zbywają podobnie (częstochowa) teraz jeżdzę do Tarnowskich Gór( dzisiaj na wymianę łożysk w przedniej kolumnie( nie jestem z tymi problemami jedyny w ASO " kilka aut ")

może ktoś znajdzie coś w TIS - ja na razie nie mam

będziesz miał na dniach :D
pozdrawiam
  • 0
były trzy:
A 1,6 C16NZ
A 1,8 C18NZ LPG
B 2,0 X20XEV LPG

www.cb-radio.pl

#8 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 17 postów

Napisany 20 kwiecień 2004 - 11:47

I ja miałem stuki z przodu szczególnie podczas jazdy po dołkach i skręcaniu kołami. Pojechałem do serwisu i wymienili mi jakieś gumki na grubsze (podobno to typowa usterka).
  • 0

#9 byzik

byzik
  • Forumowicz
  • 106 postów

Napisany 20 kwiecień 2004 - 12:32

dzięki czekam - Gbos

Jateż mam stuki przy ruszaniu często po parkowaniu ,ale i na dziurach ,może wymiana pomoże(odgłosy jak skrzypienie sprężyn)
  • 0
Pozdrawiam

57 000km

• Guests

Napisany 20 kwiecień 2004 - 17:14

Mam problem. Od roku jestem posiadaczem Vectry C 2,0 DTI, od pewnego czasu przy ruszaniu samochodem spod maski słychać głośniejsze drgania silnika.........
I jeszcze jedno: wydzje mi się, że siedzenie kierowcy nie jest dobrze dokręcone i że się rusza. Ale oczywiście w serwisie mówią że wszystko jest OK.
Daniel

Nie doczytałem sorki :lol:
1. Mocowanie chłodnicy- do wymiany tuleiki+sprężynki mocujace-możesz śmialo im podpowiedzieć-przećwiczone
2.Tutaj bez obdukcji nie da rady :(
  • 0

• Guests

Napisany 20 kwiecień 2004 - 17:16

I ja miałem stuki z przodu szczególnie podczas jazdy po dołkach i skręcaniu kołami. Pojechałem do serwisu i wymienili mi jakieś gumki na grubsze (podobno to typowa usterka).

Ktora Vectra bo się gubie w możu pytań a co Viki to inne sprawki :twisted:
  • 0

• Guests

Napisany 20 kwiecień 2004 - 17:18

dzięki czekam - Gbos

Jateż mam stuki przy ruszaniu często po parkowaniu ,ale i na dziurach ,może wymiana pomoże(odgłosy jak skrzypienie sprężyn)

Jest środek zaradczy-nakladki na 1,5 zwoju sprężyny-typowka
  • 0

#13 byzik

byzik
  • Forumowicz
  • 106 postów

Napisany 20 kwiecień 2004 - 17:57

wróciłem z ASO wymienili łożyska na McPhersonach ale stuki były dalej ( 1-szy bieg i powoli do przodu ciche stuknięcie gdzieś z przodu ,wsteczny i to samo)
Okazało się ze jedna chłodnica ( pierwsza z przodu była niedokręcona do drugiej -dokręcono narazie cisza
Rozmawiałem z mechanikiem -"dużo napraw głównie przednie zawieszenie"
  • 0
Pozdrawiam

57 000km

#14 Tommy

Tommy
  • Forumowicz
  • 2234 postów

Napisany 21 kwiecień 2004 - 19:15

U mnie wystąpiły najpierw stuki w przednim zawieszeniu.... okazało się, że to sprężyny. Po wymianie jest git. teraz jednak (przebieg zbliża się do 45000) zauważyłem ogólnie zwiększający się hałas pracy przedniej zawiechy. Przy następnym przeglądzie to zgłoszę ale może ktoś coś o tym wie??
  • 0

#15 byzik

byzik
  • Forumowicz
  • 106 postów

Napisany 21 kwiecień 2004 - 19:27

Moja ma tylo najechane 5000 ale byłem juz 6 razy w ASO ( raz diagostyka czekanie na uszczelkę 3 Tyg. wymiana , teraz na łżyska tydzień.
Mogłem kupić wersję elegans ale to dużo kasy.

Moż ktoś zna firmę zajmującą się szyciem i wymianą tapicerki na skórzaną,ostatnio pokazywali na TVN turbo ale nie dali adresu-super wygłąd( VWgolf)
  • 0
Pozdrawiam

57 000km

• Guests

Napisany 21 kwiecień 2004 - 20:50

U mnie wystąpiły najpierw stuki w przednim zawieszeniu.... okazało się, że to sprężyny. Po wymianie jest git. teraz jednak (przebieg zbliża się do 45000) zauważyłem ogólnie zwiększający się hałas pracy przedniej zawiechy. Przy następnym przeglądzie to zgłoszę ale może ktoś coś o tym wie??

Modne są łączniki stabilizatora tej wiosny :lol:
  • 0

#17 Tommy

Tommy
  • Forumowicz
  • 2234 postów

Napisany 22 kwiecień 2004 - 10:59

Moja ma tylo najechane 5000 ale byłem juz 6 razy w ASO ( raz diagostyka czekanie na uszczelkę 3 Tyg. wymiana , teraz na łżyska tydzień.
Mogłem kupić wersję elegans ale to dużo kasy.

Moż ktoś zna firmę zajmującą się szyciem i wymianą tapicerki na skórzaną,ostatnio pokazywali na TVN turbo ale nie dali adresu-super wygłąd( VWgolf)

Moja jest elegance.... Ale to bez znaczenia na usterkowość!
U mnie poza stukającymi sprężynkami zepsuł się tylko bezpiecznik zapalniczki i to wszystko.
Masz jakiegos pecha stary....
Było wziąć czarną!
One się mniej psują :-)
  • 0

#18 Tommy

Tommy
  • Forumowicz
  • 2234 postów

Napisany 22 kwiecień 2004 - 11:01

Modne są łączniki stabilizatora tej wiosny :lol:

ooo widzisz zapisze i pogadam z serwisem...
:-)
  • 0

#19 byzik

byzik
  • Forumowicz
  • 106 postów

Napisany 22 kwiecień 2004 - 11:26

ja też mam czarną GTS-ke,

coś stukało to wymienili łożyska bo przyjmujący w ASO zle zapisał obiawy a że te łozyska to powszechna sprawa to wymienili a stukała zle dokręcona chłodnica.
mój główny problem to hałas (100-120 i dalej i to mnie wk..wia
  • 0
Pozdrawiam

57 000km

• Guests

Napisany 22 kwiecień 2004 - 16:27

ja też mam czarną GTS-ke,

coś stukało to wymienili łożyska bo przyjmujący w ASO zle zapisał obiawy a że te łozyska to powszechna sprawa to wymienili a stukała zle dokręcona chłodnica.
mój główny problem to hałas (100-120 i dalej i to mnie wk..wia

Poproszę więcej info:
-świst ?
-buczenie?
-dudnienie ?
-kierunek dochodzenia (twoja lokalizacja) ?
-czy samochód ma tendencje do uciekania z kierunku jazdy na wprost?
itd. itp.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_