Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Problem Opel Vectra B Combi 1.6 16V

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 jacoo72.

jacoo72.
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:Opel Vectra 1,6 16 V 1997 Combi

Napisany 17 maj 2011 - 21:33

Witajcie. Piszę bo już mi łapki opadają. Posiadam Opla Vectrę B Kombi 1,6 16V (benzyna) 1997r. Jakiś czas temu zaczęły się z nią problemy .. Zaczęła w trakcie jazdy słabnąć i niestabilnie silnik pracował na niskich obrotach, nawet nieraz musiałem redukować z piątki do dwójki by ją rozpędzić. Gdy ten objaw się nasilił postanowiłem ją oddać do warsztatu. No i się zaczęło.... Co by to mogło być...??? Obecnie jestem po remoncie silnika (pierścienie, uszczelniacze, głowica, płyny...) Po tym zabiegu przestał słabnąć , ale obroty dale kuleją. Wymiana sondy lambdy, zaworu ciśnienia paliwa, flirty, wycięcie katalizatora (strumienica),świece, przewody wysokiego napięcia....+ robocizna . Ponad dwa tysiące zł , a warsztat mi mówi żebym znalazł innych fachowców bo oni już nie wiedzą co to może być!.. Drapie się po głowie i się zastanawiam, toć to zwykły Opel (nie Insignia)!!! Podpowiedzcie bo szlak mnie trafi z tym wszystkim....

Ps. Czy istnieje taka możliwość że po odłączeniu akumulatora świeciła się kontrolka poduszek powietrznych? Można ten błąd usunąć bez konieczności podłączania pod komputer(50zł) ?

Edytowany przez jacoo72., 18 maj 2011 - 06:30.

• 0

#2 ADi999

ADi999
  • Forumowicz
  • 1097 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:VECTRA B 1.8 16v 96r. wersja CD

Napisany 18 maj 2011 - 16:18

Kolego przeczyść krokowca i EGR. możesz nawet go zaślepić.
Nie ma możliwości żeby kontrolka poduszek się zaświeciła po odłączeniu aku.
Niestety tylko komputer wchodzi w grę. sprawdź wtyczki pod siedzeniami kier. i pasażera. jak się świeci kontrolka to porozpinaj wtyczki i po doginaj wsuwki i ponownie pospinaj. Możesz również zlutować wszystko na stałe pewniejszy sposób. Odpal silnik s sprawdź jeszcze czy gdzieś nie łapie lewego powietrza.
  • 1

#3 jacoo72.

jacoo72.
  • Forumowicz
  • 17 postów

Napisany 19 maj 2011 - 13:53

Kolego przeczyść krokowca i EGR. możesz nawet go zaślepić.
Niestety tylko komputer wchodzi w grę. sprawdź wtyczki pod siedzeniami kier. i pasażera. jak się świeci kontrolka to porozpinaj wtyczki i po doginaj wsuwki i ponownie pospinaj. Możesz również zlutować wszystko na stałe pewniejszy sposób. Odpal silnik s sprawdź jeszcze czy gdzieś nie łapie lewego powietrza.

Ok błąd skasowałem. Wyświetlało " za duży sygnał" numeru nie pamiętam w poduszkach w fotelach. W tylnej klapie były lutowane przerwane przewody, mogła to być przyczyna. A z obrotami , krokowy był wymieniony. Nieraz zaświeca się pomarańczowa kontrolka

Dodany obrazek

Później sama gaśnie..
  • 0

#4 witek_p

witek_p
  • Forumowicz
  • 1586 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:VB X20XEV 98'

Napisany 19 maj 2011 - 14:25

No to odczytaj zworką albo kompem kody błędów i je podaj.
  • 0

#5 jacoo72.

jacoo72.
  • Forumowicz
  • 17 postów

Napisany 24 maj 2011 - 08:47

Nie wiem jak odczytać zworką ... A do kompa za każdy strzał 50 PLN :(...
Jak widzicie trochę się pokomplikowało. I mam kolejny problem. Nie włącza się kompresor klimatyzacji. Wentylator też nie startuje. Jak włączę klimatyzację po chwili gaśnie Dodany obrazek ... Dałem do sprawdzenia , klima jest szczelna i oczyszczona. Ale stwierdzono że problem tkwi w po stronie elektryki. Za co tu się złapać???
  • 0

#6 gwilku

gwilku
  • Forumowicz
  • 702 postów
  • Auto:VB x2,0xev CDX 96r. LPG

Napisany 24 maj 2011 - 09:10

Nie wiem jak odczytać zworką ...

wg porady odczytaj kody błędów. I napisz co wyszło. Po za tym skąd dokładnie jesteś, bo możesz do mnie na kompa podjechać?

Edytowany przez gwilku, 24 maj 2011 - 09:11.

• 0

#7 jacoo72.

jacoo72.
  • Forumowicz
  • 17 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:21

Diękuję koledze @gwilku za podpowiedź. Z klimatyzacja już sobie poradziłem. Banalne , jeden z bezpieczników pod kierownicą. Ale czy to możliwe że za pomocą zwory pokazały się aż cztery usterki?
1405 Uszkodzenie zaworu EGR (czy przez to mogą wachlować niskie obroty?)
0443 Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa (czy przy zatankowaniu większej ilości paliwa może ciec ze zbiornika?)
0412 Zawór sterujący „A" w układzie doprowadzania powietrza dodatkowego (czy przez to mogą wachlować niskie obroty?)
0105 Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP (czy przez to mogą wachlować niskie obroty?)
Proszę o podpowiedź.
  • 0

#8 vectrab 1.6

vectrab 1.6
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:vectra b 1,6 16v lpg

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:37

witam!mam ten sam problem co jacoo72. u mnie wyświetlają się błędy; 0412 i 1405 objawy jakie mam to problem z uruchomieniem silnika. vb 1,6 16v wie może ktoś jak to ugryźć. z góry dziękuje za pomoc
  • 0

#9 Mihó

Mihó
  • Forumowicz
  • 1071 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:VB Caravan X18XE '97, CC Z12XEP

Napisany 29 wrzesień 2011 - 07:36

Na początek wyczyść/zaślep EGR
  • 0

#10 vectrab 1.6

vectrab 1.6
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:vectra b 1,6 16v lpg

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:29

zawor egr zaslepiony iwyczyszczony. podejrzewam ze ten blad 1405 zostal dlatego ze ten zawor jest uszkodzony i czyszczenie nic nie dalo. tylko nie wiem co dalej z bledem 0412
  • 0

#11 tosiek1970

tosiek1970
  • Forumowicz
  • 4 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:Opel Vectra B 1.6 16V 1997

Napisany 25 marzec 2014 - 09:17

[quote name='jacoo72.' timestamp='1305809622' post='1655072']

Ja miałem to samo -odłączyłem akumulator do ładowania a po podłączeniu zapaliła się kontrolka poduszek -więc jest to możliwe.....zrobię kasowanie błędu , ale najpierw muszę remontować silnik bo napinacz rozrządu mi poszedł ale tak , że uszkodziło tez głowice i mam większe kłopoty finansowe niż ta kontrolka poduszek :-( 

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_