Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Rozrząd - wymieniać czy nie

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#1 maks87

maks87
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Województwo:świętokrzyskie
  • Auto:Vectra C kombi 2005 1.9 CDTI 150KM

Napisany 17 maj 2011 - 20:56

Temat rozrządów był na forum już wielokrotnie, ale to stare tematy których już nie można znaleźć stąd moje pytanie.
W mojej Vectrze Z19DTH mam w tej chwili przejechane 105tys km i się właśnie zastanawiam kiedy powinienem wymienić rozrząd. Czy czekać do 120tys tak jak to niektórzy mówią, czy nie czekać i już teraz to zrobić aby mieć spokój? A jeśli już teraz to na jakich częściach polecacie to robić? Kiedyś czytałem te tematy i były różne propozycje co wybrać, niestety już nie pamiętam co było najlepsze więc jeśli można to proszę o opinie co do firm, albo nawet konkretnych sprzedawców na aukcjach lub sklepach internetowych (ewentualnie w Warszawie). Chciałbym zrobić to dobrze aby potem nie było przykrych niespodzianek. Liczę na Waszą pomoc. Z góry dzięki.
  • 0

#2 gawlak

gawlak
  • Forumowicz
  • 12358 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:JEEP XJ 4.0

Napisany 17 maj 2011 - 21:03

skoro ich nie mozna zlalezc
to skad wiesz ze byly ??
a ze byly to wiem
tylko szukac sie nie chce co ??
  • 0

#3 grzes2121

grzes2121
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Województwo:małopolskie

Napisany 17 maj 2011 - 21:05

http://allegro.pl/li...p&change_view=1
  • 0

#4 Jarek

Jarek
  • Forumowicz
  • 231 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:VectaB 2.0 DTi Sport & C 1.9 2007

Napisany 17 maj 2011 - 21:09

dzisiaj czytałem w tygodniku motor, że paski w oplu (dotyczyło konkretnie vc)powinno się wymieniać co 60 tys lub co ileś tam lat (zależy co wystąpi pierwsze)

tylko 60 tys, bo wg. magazynu opel nie radzi sobie z trwałością tychże
  • 0

#5 Ireneusz3901

Ireneusz3901
  • Forumowicz
  • 782 postów
  • Województwo:DE
  • Auto:VB 2.2 DTI Irmscher - VC 2.2 DTI - VC 1.9 DTH

Napisany 17 maj 2011 - 21:16

Stary to bzdura.
To jak np.VW sobie radzi lepiej z paskami?
Przecież może mieć pasek tego samego producenta co Opel.
A już całkiem głupie jeśli chodzi o kolejna wymianę bo zazwyczaj trafiają do każdej marki takie same paski np.Gates.Wiec czemu Opel ma sobie gorzej radzić z paskami ?Napisz Autorowi ze jest głupi :lauh:
  • 0

#6 maks87

maks87
  • Forumowicz
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2011 - 21:33

skoro ich nie mozna zlalezc
to skad wiesz ze byly ??
a ze byly to wiem
tylko szukac sie nie chce co ??

To forum jest jedynym które regularnie przeglądam gdzie tematy można przeglądać tylko ok. miesiąc wcześniej. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, nie wiem czy starsze tematy są przenoszone do archiwum, czy kasowane, ale patrząc dziś można czytać posty pojawiające się po 18 kwietnia, więc wygląda na to, że te starsze niż miesiąc znikają. Tylko czemu tak jest? Dziwne rozwiązanie. No chyba, że gdzieś w opcjach się zaznacza, żeby wyświetlało tylko tematy z ostatniego miesiąca, ale ja tego nie widzę. Jeśli tak jest to powiedzcie gdzie to zmienić, aby były dostępne wszystkie.
Skąd wiem? Kiedyś były całe tematy o rozrządach, ogólnie i do konkretnych silników, ale nie da się ich odnaleźć bo jest tak jak przed chwilą napisałem.

Na allegro szukałem, ale są różne zestawy, różnych producentów, stąd moje pytanie do Was, jako znawców w tej dziedzinie, które polecacie. Ale pierwsze pytanie brzmiało czy już wymieniać czy jeszcze jakieś 10-15tys można spokojnie przejechać.
  • 0

#7 gawlak

gawlak
  • Forumowicz
  • 12358 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:JEEP XJ 4.0

Napisany 17 maj 2011 - 21:40

jest cos co sie zwie ''szukaj''
to cos wynajduje wszystkie tematy od poczatku forum
stare nie sa archiwizowane ani usuwane
cos pomerdales kolego w ustawieniach bo ja widze starsze niz miesiac
od 2004 roku sie z tym nie spotkalem
ani tutaj ani na innym forum opla
  • 0

#8 maks87

maks87
  • Forumowicz
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2011 - 21:45

OK, zgadza się, szukajka działa, że tak powiem na wszystkich postach. Ale już jak chcę sobie przejrzeć normalnie forum to mam dostępne tematy tylko z ostatniego miesiąca. Np. jeśli w tej chwili wezmę ten dział w którym piszemy czyli VC-silnik to mam tylko 4 strony tematów, a ostatni post jest z 17 kwi 2011 23:35. Też tak to u Ciebie wygląda?
  • 0

#9 radeqs

radeqs
  • Forumowicz
  • 767 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:VC Caravan 19 CDTI 150 km '06

Napisany 17 maj 2011 - 21:48

OK, zgadza się, szukajka działa, że tak powiem na wszystkich postach. Ale już jak chcę sobie przejrzeć normalnie forum to mam dostępne tematy tylko z ostatniego miesiąca. Np. jeśli w tej chwili wezmę ten dział w którym piszemy czyli VC-silnik to mam tylko 4 strony tematów, a ostatni post jest z 17 kwi 2011 23:35. Też tak to u Ciebie wygląda?

Pewnie klubowicze widzą wszystkie tematy, a forumowicze widzą tylko ostatni miesiąc. Też widzę wątki tylko z ostatniego miesiąca. Niemniej jednak wyszukiwarka przeszukuje wszystkie tematy i posty niezależnie kiedy powstały :)
  • 0

#10 Bolek

Bolek
  • Moderator
  • 3001 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Nr klubowy:647
  • Auto:VB 2.0dth sport, MZ Trophy,linhai 300 4X4, GSX600f
  • Oddział VKP:Małopolski

Napisany 17 maj 2011 - 21:49

To forum jest jedynym które regularnie przeglądam gdzie tematy można przeglądać tylko ok. miesiąc wcześniej. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, nie wiem czy starsze tematy są przenoszone do archiwum, czy kasowane, ale patrząc dziś można czytać posty pojawiające się po 18 kwietnia, więc wygląda na to, że te starsze niż miesiąc znikają. Tylko czemu tak jest? Dziwne rozwiązanie. No chyba, że gdzieś w opcjach się zaznacza, żeby wyświetlało tylko tematy z ostatniego miesiąca, ale ja tego nie widzę. Jeśli tak jest to powiedzcie gdzie to zmienić, aby były dostępne wszystkie.
Skąd wiem? Kiedyś były całe tematy o rozrządach, ogólnie i do konkretnych silników, ale nie da się ich odnaleźć bo jest tak jak przed chwilą napisałem.

Na allegro szukałem, ale są różne zestawy, różnych producentów, stąd moje pytanie do Was, jako znawców w tej dziedzinie, które polecacie. Ale pierwsze pytanie brzmiało czy już wymieniać czy jeszcze jakieś 10-15tys można spokojnie przejechać.

Tak jak gawlak napisał, albo na dole strony np. http://forum.vectrak...m/87-vc-silnik/ masz "Kliknij, aby zobaczyć opcje filtrowania" i zmień na "od zawsze" zaznacz "zapamiętaj" i kliknij filtruj :)

Edytowany przez Bolek, 17 maj 2011 - 21:51.

• 1

Dodany obrazek

Bolek -> Marcin - GG 7812678 Pozdrawiam :)
Moja furmanka

#11 radmax

radmax
  • Forumowicz
  • 1003 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:Signum Z19DTH '05

Napisany 17 maj 2011 - 21:53

Np. 1. http://forum.vectrak...rozrzad-wymiana 2. http://forum.vectrak...8237-rozrzad-vc 3. http://forum.vectrak...-pasek-rozrzadu
  • 0

#12 maks87

maks87
  • Forumowicz
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2011 - 21:58

Tak jak gawlak napisał, albo na dole strony np. http://forum.vectrak...m/87-vc-silnik/ masz "Kliknij, aby zobaczyć opcje filtrowania" i zmień na "od zawsze" zaznacz "zapamiętaj" i kliknij filtruj :)

O widzisz, o to chodziło. Tak też myślałem, że gdzieś w opcjach jest jakieś filtrowanie, ale szukałem w profilu i nigdzie nie znalazłem. Teraz już wszystko OK.
Dziś już nie ma czasu, ale jutro biorę się za czytanie tamtych wpisów i mam nadzieję, że wybiorę dla siebie jakiś odpowiedni zestaw.
  • 0

#13 Krzysiekk884

Krzysiekk884
  • Forumowicz
  • 1783 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:Vectra GTS Z22SE

Napisany 19 maj 2011 - 21:55

Pamiętam jeszcze ze studiów jak wykładowca mówił jak sie dużo jeździ (30-40tys. na rok) to co 120tys., a jeżeli mniej to co 60tys. chodź są i hardcorowcy którym się udaje.
Większe przebiegi świadczą o tym że auto lata więcej w trasie i mniej sie przez to zużywa (pasek itp.) - przy normalnym użytkowaniu oczywiście.
Pasek który przejeździł przez 3-4 lata 120tys. chyba sie różni od tego który przejeździł tyle samo kilometrów przez powiedzmy 6 lat.
Koszty remontu silnika, a wymiany rozrządu są chyba nie porównywalne.

Ja osobiście we wszystkich swoich dotychczasowych autach wymieniałem co 60tys. i chyba nie zbiedniałem przez to jakoś drastycznie, a obecnie Z22SE z łańcuchem i 166tys bez ingerencji w rozrząd Dodany obrazek

Edytowany przez Krzysiekk884, 19 maj 2011 - 22:03.

• 0

#14 markol8787

markol8787
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Województwo:lubuskie
  • Auto:Vectra C 1.9 CDTI 120

Napisany 11 wrzesień 2012 - 21:31

Cześć

Muszę wymienić rozrząd w swojej vectrze 1.9 cdti 120KM jaki zestaw byście polecili z tych 1. http://moto.allegro....2604709467.html czy 2. http://moto.allegro....2624492015.html 3.http://moto.allegro....2605709383.html i czym one się różniom oprócz producentó części czy zestaw nr1 dużo odstaje od reszty? Czy ktoś ma jakąś inną propozycję?
Pozdrawiam
  • 0

#15 patrick157`

patrick157`
  • Forumowicz
  • 141 postów
  • Województwo:lubelskie
  • Auto:Astra H 1.9 CDTI Cosmo-Sport

Napisany 12 wrzesień 2012 - 09:25

Osobiście nie wybrałbym żadnego zestawu. Ja u siebie postawiłem na SKF czyli pompa wody, rolka napinająca i rolka prowadząca a pasek Contitecha. Fakt ze cena podskoczyła prawie do 600zl ale nie żałuje.
  • 0

#16 Travis

Travis
  • Klubowicz
  • 1105 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Nr klubowy:967
  • Auto:bidne kombi na olej z frytek
  • Oddział VKP:Mazowiecki

Napisany 12 wrzesień 2012 - 21:15

Cześć

Muszę wymienić rozrząd w swojej vectrze 1.9 cdti 120KM jaki zestaw byście polecili z tych 1. http://moto.allegro....2604709467.html czy 2. http://moto.allegro....2624492015.html 3.http://moto.allegro....2605709383.html i czym one się różniom oprócz producentó części czy zestaw nr1 dużo odstaje od reszty? Czy ktoś ma jakąś inną propozycję?
Pozdrawiam

moim zdaniem rozrządu nei mozna podzielić na coś lepszego i gorszego
co ten gorszy ma się rozwalić po przejechaniu 20 tyś

kazdy zestaw będzie ok - wszystko jest uzaleznione od portfela i od tego z czego jest złożony zestaw.
zobacz u mnie w temacie auta co jest u mnie
rozrzad z pompą wody SKF wyszedł coś koło 400pln
  • 0

#17 Piotreq

Piotreq
  • Moderator
  • 11382 postów
  • Nr klubowy:506
  • Auto:wszystkomający Signum Z19DTH z nowym serduchem

Napisany 13 wrzesień 2012 - 08:25

Co do SKF, a konkretnie pomp wody to niestety zdarzają się na nie reklamacje.
Zwróćcie uwagę na napinacz produkcji SKF - łożysko TOYO bodajże (Tajwan) a całość "made in Canada"...
Ja wolę zestawy : Ina, Ruville, FAG, Conti, które często są nawet tańsze niż SKF.

Nie oszukujmy się ale kompletny rozrząd do Z19DT i DTH to wydatek minimum 500 zł...

Ważna uwaga - rozrząd wymienia się albo po przejechaniu określonej ilości kilometrów albo po zaznaczonym okresie czasu w zależności od tego, który warunek zostanie wcześniej spełniony.
Jeśli w ciągu roku przejedziesz 120 k km to rozrząd musi być wymieniony ale jeśli w okresie 5 lat przejedziesz tylko 30 k km to również musi być wymieniony...
  • 0
Gdyby nie wady genetyczne Vectry nie byłoby tego forum... uszanuj to !!!
DTI czy TDI, Turbo Diesel to za-je-bista sprawa...
Pomogłem ???
Masz problem z samochodem ? Zapraszam do siebie : http://www.autobialoleka.pl

#18 krystian8

krystian8
  • Forumowicz
  • 486 postów
  • Województwo:lubuskie
  • Auto:zafira b 150 - brak egr, dpf, klap wirowych

Napisany 13 wrzesień 2012 - 09:20

Ostatnio wymieniłem u siebie caly zestaw przy przebiegu 133 tys i moge powiedziec ze luzy były bardzo delikatne a pompa wody ok,
Przed wymianą z ciekawości obdzwoniłem kilka aso i zaden nie zalecił wczesniejszej wymiany .
Co do ceny to ja zapłaciłem 560 zł (był jakiś rabacik ale jaki to niewiem )w intercars ,wiec zestaw za 300 , 400 zł jest podejzany
  • 0

#19 Travis

Travis
  • Klubowicz
  • 1105 postów
  • Nr klubowy:967
  • Auto:bidne kombi na olej z frytek

Napisany 13 wrzesień 2012 - 09:41

Ostatnio wymieniłem u siebie caly zestaw przy przebiegu 133 tys i moge powiedziec ze luzy były bardzo delikatne a pompa wody ok,
Przed wymianą z ciekawości obdzwoniłem kilka aso i zaden nie zalecił wczesniejszej wymiany .
Co do ceny to ja zapłaciłem 560 zł (był jakiś rabacik ale jaki to niewiem )w intercars ,wiec zestaw za 300 , 400 zł jest podejzany

dlaczego podejrzany .. ?
dowiedz się jakie zniżki masz w intercars :)
  • 0

#20 Piotreq

Piotreq
  • Moderator
  • 11382 postów
  • Nr klubowy:506
  • Auto:wszystkomający Signum Z19DTH z nowym serduchem

Napisany 13 wrzesień 2012 - 10:13

dlaczego podejrzany .. ?
dowiedz się jakie zniżki masz w intercars :)

Rozrząd do Z19DT w IC po zniżkach na SKF/Conti wychodzi za 500/520 zł w detalu (CT1106/K1; pompa VKPC82665/P11055).
Rabaty mam dobre, wierz mi...

Z19DTH 50 - 80 zł drożej.

Nie patrz na Toprany, 4maxy czy dalekowschodnie Dayco...
  • 0
Gdyby nie wady genetyczne Vectry nie byłoby tego forum... uszanuj to !!!
DTI czy TDI, Turbo Diesel to za-je-bista sprawa...
Pomogłem ???
Masz problem z samochodem ? Zapraszam do siebie : http://www.autobialoleka.pl

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_