Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

vectra b 18.16v 115km nie moge odpalic

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 manq777

manq777
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:Opel Vectra1.8 16v

Napisany 04 maj 2011 - 13:34

Witam od poniedziałku jestem posiadaczem opla vectry b z 98 roku 1.8 16v 115km i mam z nim problem. dodam ze jest to mój pierwszy opel i nie weim o nich za duzo. wiec to było tak pojechałem do miasta zaparkowałem samochód poszedłem robic zkupy wracam wkładam kluczyk przekrecam i nie chce odpalic. po chwili zauważyłem migajaca pomaranczowa kontrolke silnika. próbowałem znowu ale nic nie dało. sprawdziłem iskr czy dochodzi do kazdej swiecy i była na kazdej. scholowałem ja do domu wymieniłem kable swiece i uszczelke od pokrywy zaworów bo juz była przytyrana. no i niby odpaliła. dla pewnosci pojechałem na kompa i wykazało błąd p1230 mechnik powiedział ze to moze byc wina jakiegos przekaznika wiec powyjmowałem wszystkie alebyły w idealnym stanie jeden był troche usyfiony ale go wyczysciłem i dalej nic. a najlepsze jest to ze jak postoi ze 2 3 godziny to odpala odrazu. prosze o pomoc!
  • 0

#2 Łoniaq

Łoniaq
  • Klubowicz
  • 810 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Nr klubowy:481
  • Auto:Honda Accord VII, K24A3
  • Oddział VKP:Pomorski

Napisany 04 maj 2011 - 15:04

zauważyłem migajaca pomaranczowa kontrolke silnika.

Wg mnie masz problem z immobilaizerem-objawia się mrugającą kontrolką silnika. Korzystasz z 2 kluczyków? Może coś się dzieje z transponderem....
  • 0

Moja była Vectra:
photo-15800.jpg

#3 witek_p

witek_p
  • Forumowicz
  • 1471 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:VB X20XEV 98'

Napisany 04 maj 2011 - 19:07

1230 Uszkodzenie w obwodach przekaźnika pompy paliwa / przekaźnika zasilania sterownika

http://forum.vectrak...ost__p__1482319

Wymień przekaźnik K43 i K44, no chyba że padł Ci bezpiecznik FV6 i zasilanie do tych przekaźników nie dochodzi.

Powyżej w linku masz dokładnie opisane co i jak.
  • 0

#4 manq777

manq777
  • Forumowicz
  • 3 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:26

Wg mnie masz problem z immobilaizerem-objawia się mrugającą kontrolką silnika. Korzystasz z 2 kluczyków? Może coś się dzieje z transponderem....

Mam dwa kluczyki ale uzywam tylko jedno bo w drugim sa słabe baterie i centralka z kluczyka nie działa. mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? z góry dzieki

wszystkie bezpieczniki i przekazniki sprzawdzone czujnik połozenia wału tez. wykluczylismy ze szwagrem wsztkie mozliwosci pozostaje jedynie immobilizer. jutro moze pojade na kompa zeby go ustawic jak to nie pomoze to nie wiem co wtedy chyba bede musiał do elektromechanika auto odsawic...
  • 0

#5 Tasiol

Tasiol
  • Klubowicz
  • 2589 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Nr klubowy:927
  • Auto:Vectra B 2.0 DTH Sport 1999 Caravan
  • Oddział VKP:Małopolski

Napisany 06 maj 2011 - 21:36

Spróbuj drugi kluczyk. Bateria w kluczyku zasila tylko sterownik centralnego i nie ma nic wspólnego z immobilizerem.
  • 0

8.gif

#6 manq777

manq777
  • Forumowicz
  • 3 postów

Napisany 09 maj 2011 - 10:08

próbowałem drugim tez nic.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat