Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Dym leci z nawiewu

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 djmatti91

djmatti91
  • Klubowicz
  • 877 postów
  • Województwo:śląskie
  • Nr klubowy:932
  • Auto:VB X20XEV Sport & Zafira B & Astra Coupe
  • Oddział VKP:Śląski

Napisany 28 marzec 2011 - 17:41

Witam! W mojej viki b leci smierdacy szary dym z nawiewów, jest to dym ze spalonego oleju, poniewaz gdzies mi cieknie olej i caly silnik jest ufajdany. Uszczelke pod glowica wymnilem, jeszcze mi cieknie spod korka ale na dniach problem zniknie. A glebiej nie jestem w stanie zauwazyc. Musze przemyc dol silnika i zobaczyc czy gdzies mi jeszcze cieknie.

Mialem juz kilka razy tak ze czułem dym spalonego oleju ale nie mialem takiej sytuacji zeby sie dostawal nawiewami. Znacie moze jakies sposoby aby sie tegop pozbyc?
  • 0

th_aaaa.jpg

VKP UZALEŻNIA!!                                                                                    tel. 605-853-116  

#2 Arcik

Arcik
  • Forumowicz
  • 2165 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 17:55

Jedyny sposób to wyeliminować wycieki oleju z silnika.

Na krótką mete możesz włączyć obieg zamknięty, chociaż nie wiem czy to dużo pomoże
  • 0

#3 djmatti91

djmatti91
  • Klubowicz
  • 877 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 17:58

na srode planuje wiosenne porzadki. Wezme umyje silnik wjada na kanał i sie zobaczy, potem kwestia obserwacji
  • 0

th_aaaa.jpg

VKP UZALEŻNIA!!                                                                                    tel. 605-853-116  

#4 Arcik

Arcik
  • Forumowicz
  • 2165 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 18:01

Jak mi strzeliła uszczelka na korku wlewu oleju to też mi dym walił do kabiny, bo olej sobie kapał z pokrywy zaworów prosto na kolektor wydechowy. Śmierdziało tak że wysiedzieć nie szło w aucie.

Wymień te uszczelke i powinno być zdecydowanie lepiej, no chyba że jeszcze gdzieś się leje na kolektor poza tym korkiem
  • 1

#5 djmatti91

djmatti91
  • Klubowicz
  • 877 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 17:02

uszczelka wymieniona, silnik umyty. Dzis jechalem dalej byl zapach, ale juz w mniejszym stopniu. Odkrecilem dzis oslone aluminiowa ktora chroni przed kolektorem, za nia nadal jest zebrany olej, w niektorcy miejsach silnika widac jakby swieze wycieki oleju.
  • 0

th_aaaa.jpg

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_