Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Mała porada na wilgoć pod dywanikiem

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 Inox1

Inox1
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Auto:Vectra A C16NZ 1994

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:44

Witam, może to się komuś przyda. Walczyłem niedawno z wodą, która pojawiała się pod dywanikiem pasażera z przodu w mojej VA 1.6 1994. Okazało się, że woda leci z okolic wentylatora nawiewu i po wewnętrznej stronie po blasze spływa pod dywanik. Pomogło wymontowanie wentylatora nawiewu i "poprawienie" uszczelki silikonem. Minęło kilka mokrych miesięcy pod chmurką i na razie jest zupełnie sucho. Samo suszenie zabrało trochę czasu, bo pod dywanikiem jest rodzaj gąbki w której może się zebrać kilka ładnych litrów. Suszenie tego suszarką to tylko strata energii. Lepiej zdemontować plastiki obok progu i słupka drzwi i odgiąć mokre pokrycia wraz z gąbką tak aby był dostęp powietrza pod spód. Między blachę a gąbkę wkładałem suche szmaty, które wyciągały wodę i które trzeba codziennie wymieniać. Trwa to kilka tygodni ale efekt to zupełna suchość.
  • 1

#2 urbanr34

urbanr34
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:M-B 190 2.3 B+G

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:41

na moje można podpiąć dla potomnych
  • 0

#3 Virusek

Virusek
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:lubelskie
  • Auto:Vectra A

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:39

Mam ten sam problem. W wolnym czasie zdemontuje ten plastik jak radzisz i sprawdzę tą uszczelkę mam nadzieje że pomoże ;] w tym że u mnie woda zbiera się pod dywanikiem kierowcy i pasażera ..
  • 0

#4 Michal1987

Michal1987
  • Przyjaciel VKP
  • 614 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:była VA C16NZ Jest VA C25XE

Napisany 28 styczeń 2011 - 00:39

Miałem taki sam problem ale był on spowodowany zatkanym odpływem tym nad maglownicą, woda nie odpływała i leciało do środka. Z tego co wiem, to najczęstszy powód przecieków ;)
  • 0

#5 Piotrek121

Piotrek121
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:Vectra B 1.6 16V + LPG

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:48

Ja miałem podobny problem ale z tyłu za kierowcą zdjąłem tylni dywan, wyjąłem gąbkę pod nogami i powiesiłem na podwórku do wyschnięcia miedzy czasie jeździłem bez gąbki i jak na razie woda się nie zbiera... wydaje mi się, ze komuś się tam coś wylało (oby), kiedy zobaczyłem wodę pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem nawiew, lecz w środku jest kurz czyli woda tam nie mogła się gromadzić, jutro mam zamiar włożyć ta gąbkę i przy okazji zobaczyć jak sytuacja pod dywanikiem :)
  • 0

#6 czawez

czawez
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Województwo:podkarpackie
  • Auto:VB X20XEV

Napisany 03 luty 2011 - 23:03

miałem taki problem i podobnie jak wam udało mi się go rozwiązać samemu. Ale nie mogę dojść którędy dostaje się woda do bagażnika.
Może miał ktoś taki problem?
  • 0

#7 Michal1987

Michal1987
  • Przyjaciel VKP
  • 614 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:była VA C16NZ Jest VA C25XE

Napisany 03 luty 2011 - 23:32

kielichy od amortyzatorów całe ? bo lubią sobie rdzewieć :)
  • 0

#8 czawez

czawez
  • Forumowicz
  • 61 postów

Napisany 04 luty 2011 - 08:53

kielichy całe
zastanawiałem się czy może uszczelka tylnej szyby nie puszcza ale wygląda na cała.
A poza tym jak przyciemniłem szyby to koleś wyciągnął tylną szybę bo jak czyścił to mu prawie wypadła i ją na nowo wklejał.
  • 0

#9 mar111

mar111
  • Forumowicz
  • 559 postów
  • Województwo:lubelskie
  • Auto:EX:VB X16XEL 97'LPG >Mondeo2,5V6 PB >Mazda323S B6e

Napisany 04 luty 2011 - 09:15

W VB lubi przez pęknięty klosz lampy lub uszczelkę lampy cieknąć do bagażnika, miałem tak i zastanawiałem się skąd zawsze ta woda, no i odkryłem Dodany obrazek
  • 0

#10 czawez

czawez
  • Forumowicz
  • 61 postów

Napisany 04 luty 2011 - 13:42

lampy mam całe ale z tymi uszczelkami to może być to jutro bede musiał zobaczyć jak wyglądają uszczelki
  • 0

#11 cyrro512

cyrro512
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:VA C16NZ +Lpg

Napisany 04 luty 2011 - 13:44

W mojej va hb woda w bagażniku dostawała się przez uszczelkę tylnej lampy, problem rozwiązało trochę silikonu. Przy okazji dodatkowo uszczelniłem wyjście na antenę i wyjście na przewody klapy bagażnika. Znalazłem też dziurę w podłodze bagażnika mniej więcej w tym miejscu gdzie spod kół wyrzucane jest błoto itp. Teraz problemu nie ma.

Edytowany przez cyrro512, 04 luty 2011 - 13:48.

• 0

#12 Pawełek ze Żnina

Pawełek ze Żnina
  • Klubowicz
  • 1660 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Nr klubowy:524
  • Auto:VA C20NE '94 CDX. VB X17DT '96 CDX
  • Oddział VKP:Kujawsko-Pomorski

Napisany 04 luty 2011 - 15:10

W mojej va hb woda w bagażniku dostawała się przez uszczelkę tylnej lampy, problem rozwiązało trochę silikonu. Przy okazji dodatkowo uszczelniłem wyjście na antenę i wyjście na przewody klapy bagażnika. Znalazłem też dziurę w podłodze bagażnika mniej więcej w tym miejscu gdzie spod kół wyrzucane jest błoto itp. Teraz problemu nie ma.

Miałem podobnie, niezbyt mocno ale woda sobie kapała do bagażnika. Okazało się, że winowajcą była uszczelka lampy, Oczyściłem, silikon i pięknie trzyma, nic nie cieknie, suchutko w środku :)
  • 0
Jest Viki A C20NE CDX 1994r SEDAN

Jest Viki B X17DT CDX 1996r SEDAN

Była Viki A TC4EE1 GL 1995r HB

#13 kogucik

kogucik
  • Forumowicz
  • 249 postów
  • Auto:Omega B CD x20xev Golf Mk3 GTI

Napisany 04 luty 2011 - 17:09

Miałem podobnie, niezbyt mocno ale woda sobie kapała do bagażnika. Okazało się, że winowajcą była uszczelka lampy, Oczyściłem, silikon i pięknie trzyma, nic nie cieknie, suchutko w środku :)

U mnie to samo bylo. Silikon w dlon i juz nie kapalo :D
  • 0

#14 Dancik

Dancik
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:Opel Vectra A 1.7 TD ISUZU

Napisany 06 luty 2011 - 21:30

Wilgoć w aucie ahh :(

Od siebie dodam iż dosyć dobrym rozwiązaniem jest położenie torebki z ryżem który bardzo dobrze wchłania wilgoć.
  • 0

#15 J.W.2395

J.W.2395
  • Forumowicz
  • 9 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:Opel Vectra b 1.6 16v

Napisany 14 luty 2011 - 20:39

mam podobny problem ale woda zbiera sie z tyłu za pasażerem, można ją wiaderkiem wybierac. I jak na razie zauważyłem, że mam wciśnięty korek w podwoziu ( ah. ta zima ). bez rozbierania się nie obejdzie ??
  • 0

#16 Daneks

Daneks
  • Forumowicz
  • 9 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:vectra A 1.6 GL

Napisany 21 luty 2011 - 21:18

U mnie w zeszłym roku niemiłosiernie lała się woda na podłogę gdzieś z podszybia.Kontrola podłogi o dziwo nie potwierdziła żadnej korozji, czemu zdziwiony był nawet mój mechanik. Okazało się ,że taki gumowy język, którym powinna spływać woda(własnie z podszybia) był zapchany i chyba wszystko przez otwór do wentylacji leciało do wnętrza. Po jego wyczyszczeniu i osuszeniu z przodu jest OK, chociaż dywaniki schły aż do letnich upałów.
Z tyłu ciekło przez przerdzewiały wlew baku paliwa i uszczelkę (a w sumie jej brak) w prawej lampie.To ostatnie dało sie łatwo zlikwidować.
Niestety w tym pierwszym przypadku, nie obyło się bez interwencji blacharza i lakiernika i solidnego zabezpieczenia woskiem do konserwacji.
  • 0

#17 Inox1

Inox1
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Auto:Vectra A C16NZ 1994

Napisany 09 marzec 2011 - 21:28

Jesli chodzi o bagażnik to u mnie są w obu narożnikch węże gumowe. Przypadkiem pewnie zostały wyciągnięte z gumowych kołnierzy odprowadzających w podłodze. Włożyłem je z powrotem ale nie jestem pewien czy odprowadzają wodę. Czy te węże też mogą być powodem wilgoci w bagazniku?
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_