Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

szarpanie silnika

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 andrzej108

andrzej108
  • Forumowicz
  • 19 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 11:39

Witam mam taki problem od pewnego czasu. Otóż podczas jazdy szarpie mi silnikiem mam takie uczucie jakby nie palił na wszystkie cylindry muli się czasem załapuje i jedzie ok ale takie objawy są jak silnik się nagrzeje na zimnym silniku chodzi w miarę ok. Wymieniłem świece kable i nic nadal to samo podłączałem pod kompa i nic nie pokazuje żadnych błędów, cewkę podłączałem inną nic się nie zmieniło silnik podobnie pracował, wymieniłem przepływomierz i nic się nie zmieniło! W aucie mam silnik X20XEV w aucie mam zamontowany gaz sekwencje ale te objawy są na benzynie i na gazie nic się nie różni. Nie wiem już co to może być
  • 0

#2 SNOWSURFER

SNOWSURFER
  • Klubowicz
  • 1708 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Nr klubowy:708
  • Auto:Szwedzkie
  • Oddział VKP:Mazowiecki

Napisany 11 listopad 2010 - 11:46

sonda lambda, czujnik temperatury na kompa.
Wcale nie musi pokazywać błędów.
  • 0
http://img98.imagesh...5c3e5c9760e.jpg
Mój odnośnikDodany obrazek[/URL]
Jazda na Castrolu to jak powolne podcinanie gałęzi, na której siedzisz...
Była Vectra B X25XE :(Peugeot 406 2.0 16v, Saab 95 przedlift Aero Sedan Jest Saab 95 Aero Kombi FL

#3 szym_on1

szym_on1
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:Vectra B 2.5

Napisany 12 listopad 2010 - 07:45

I co, wiadomo, co sie w końcu tam było?
Mam podobną usterkę, podczas przyspieszania bardzo lekko szarpie, jakby przytrzymywało go coś. Jeszcze nie zczytałem błedów, po zczytaniu poinformuje, co było.

Pozdr.
  • 0

#4 andrzej108

andrzej108
  • Forumowicz
  • 19 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 13:09

Wymieniłem czujnik temperatury silnika na ECU i żadnych zmian dalej szarpie już pomysłów brak:-(
  • 0

#5 czarek22

czarek22
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:Opel Vectra B 1.8 16V 00'

Napisany 14 listopad 2010 - 10:33

Witam jestem tutaj nowy :)zakupiłem ostatnio własnie taka viki 1.8 16 i mam problem z szarpaniem..jak ruszam puscił bym sprzegło to jest 1-2szarpniecie.. jak włacze 2 bieg tesz jest podobnie..a pozniej juz w miare ok..ale jak przyspieszam to tez jest takie prawie nie odczuwalne szarpniecie..poduchy mam okej bo były sprawdzane..była urwana jedna "łapa" i myslałem ze to bedzie to ale jednak nie..co należało by teraz sprawdzic? kable? świece mam orginalne i dobre bo były sprawdzane u zaufanego mechanika :) macie jakies pomysły?
  • 0

#6 andrzej108

andrzej108
  • Forumowicz
  • 19 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 09:47

Dziś zdecydowałem się na zakupienie oryginalnego czujnika siemens mam nadzieje że pomoże. Wyczytałem na forum omegi że kolega założył zamiennik i nie odpalił auta a na starym paliło auto a kupił oryginalny siemensa i było ok. U mnie tez takie były objawy że na zamienniku nie odpalił a na stary palił tylko chodził nierówno i szarpie podczas jazdy.
  • 0

#7 lukaszsolecki

lukaszsolecki
  • Forumowicz
  • 379 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:VC 3.2v6 i BMW E36 320i

Napisany 15 listopad 2010 - 22:58

podobne objawy miałem w c18nz diagnoza była taka
pęknieta głowica między zaworami .Sprwdz kompresje na zimnym i na ciepłym silniku

Edytowany przez lukaszsolecki, 15 listopad 2010 - 23:05.

• 0

#8 andrzej108

andrzej108
  • Forumowicz
  • 19 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 16:27

Wymieniłem czujnik położenia wału (oryginał) niby lekka poprawa ale nadal przerywa pomysłów mi już brak nie wiem o co robić dalej co sprawdzić.
  • 0

#9 szym_on1

szym_on1
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:Vectra B 2.5

Napisany 18 listopad 2010 - 21:04

Ja dziś byłem we Wroc na Przemkowskiej. Poza tym, że miałem mapy poprzestawiane (podobno od gazu) - przywrócił ust. fabryczne, i kazał pojechać (ale tylko na banzynie) do gazownika, żeby ten ustawił mapy w komp. gazu tak jak jest w aucie. Poza tym ... dwa przewody wysokiego napiecia były poluzowane. Teraz viki mruczy jak kotek i jeździ jak szatan.

Sprawdź przewody, może problem tkwi w takiej pier**le.

Pozdr.

Wymieniłem czujnik położenia wału (oryginał) niby lekka poprawa ale nadal przerywa pomysłów mi już brak nie wiem o co robić dalej co sprawdzić.

• 0

#10 andrzej108

andrzej108
  • Forumowicz
  • 19 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 20:57

Dziś wymieniłem ECU na drugi i żadnych zmian z tego co zostało to tylko czujnik spalania stykowego no i cewka ponoć można sprawić cewkę czy jest ok możne ktoś mi to opisać lub podesłać link gdzie to jest opisane.
Gdy auto zimne odpalę i jadę to aż chce się jechać moc wszystko ok ale jak tylko się zagrzeje jak termostat puści to masakra nie idzie jechać jak tylko dodaje gazu to przerywa i na benzynie i na gazie a gdy bardziej się nagrzeje po dłuższej jeździe to jest problem z przełączeniem się na gaz, przełącza się a po chwili z powrotem na benzynę temperatura na zegarze pokazuje 80 tak normalnie jak zawsze. KOLEDZY POMOCY !!!!
  • 0

#11 czarek22

czarek22
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:Opel Vectra B 1.8 16V 00'

Napisany 21 listopad 2010 - 17:30

Witam..z tego co tutaj czytam to trudno wywnioskowac co moze byc..jest troche lepiej ale itak jak dodam gazu to sa takie delikatne szarpniecia..i co wy na to?
  • 0

#12 dawid+

dawid+
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Województwo:podlaskie
  • Auto:Vectra B 97'

Napisany 26 listopad 2010 - 16:35

mam identyczne objawy. wydaje mi sie ze moza przytkany katalizator ale nie wiem to tylko0 pdejzenie. nie wiem co z nim moze byc. dzis sie dowiedzialem ze moze to byc luz na kole od pompy wodnej (temu szarpie przy dodawaniu gazu bo sie przyblokowuje) zaraz pojde rozkrecac viki i jak wroce to napisze czy to jest przyczyna czy nie
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_