Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Konserwacja zawieszenia

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 unknow2

unknow2
  • Forumowicz
  • 5 postów
  • Województwo:UK
  • Auto:Opel Vauxhall Vectra B 1.8 2001 z18xe

Napisany 25 październik 2010 - 00:20

Witam
Posiadam Vectre B z 2001 roku.
Auto jest dobrze utrzymane jednak amortyzatory(z przodu i z tylu) sa bardzo skorodowane normalnie wygladaja jakby auto stalo przez jakies 5 lat.
Bylem ostatnio w warsztacie na sprawdzeniu i wedlug mechanika i aparatury wszystko jest ok.
Mianowicie zajzalem pod auto i sie okazalo ze jest dosc zardzewiale nie bede dociekal jak to sie stalo, tylko prosze o porade jak sie pozbyc rdzy,
i jak zabezpieczyc podwozie i czesci zawieszenia przed korozja.
Dodam ze ostatni wymienialem wahacz z przodu i jak widzialem ile rdzy mam to uuuu. Stabilizatory rdza, zwrotnice rdza, ale chyba najgorsze to to ze
belki mam pordzewiale i musze to wlasnie wyczyscic i zabezpieczyc. (mam nadzieje ze nie musze wszystkiego wymieniac)
Pytanie czym, jakim srodkiem - farba, czy jakas chemia
z gory dziekuje i
Pozdrawiam
  • 0

#2 maciej134

maciej134
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:Opel Vectra B SRI 2.2 już europejczyk

Napisany 02 listopad 2010 - 22:33

No to tak kolego ja właśnie niedawno to robiłem i tak jak mi polecono to najpierw rudą trzeba zedrzeć ja to zrobiłem szlifierką kątową(zamiast tarczy druciarka)Potem farbą antykorozyjną no a na koniec taka specjalna farba bitumiczna(ona właśnie niby ładnie to zabezpiecza przed wodą) i można ją stosować na wszystkie części podwozia(wahacze itp.)
  • 0

#3 frodo998

frodo998
  • Forumowicz
  • 485 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:VB 1.6i 16V '95 - Wiesiek

Napisany 03 listopad 2010 - 09:30

Ostatnio robiłem w kilku samochodach: wstępnie szczotką drucianą ręczną następnie szczotką miedziowaną-stalową (podobno zawarta miedź trochę zabezpiecza metal przed korozją) na wiertarkę, przetarcie acetonem, podkład antykorozyjny (polecam śnieżkę urekor - moim zdaniem lepszy od hammerite), na koniec preparat APP U200 na bazie żywic syntetycznych i kauczuku.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_