Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

NIE pali vectra diesel 2.0

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 huliszek

huliszek
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:Vectra B 2.0 DTI

Napisany 01 październik 2010 - 08:12

Witam. mam taki problem murga mi ten check, i nie moge odpalic. Po szybkim przekreceniu kluczyka gdy jeszcze tylko swieci to tak jakby chciala odpalic i prubuje wejsc na oboty, ale gdy zaczyna mrugac to juz tylko kreci :(. Co dalej mam z tym zrobic.? prosze o pomoc :(. pompe robilem w styczniu koszt 1tys :(..

Edytowany przez Ravcio1985, 03 październik 2010 - 23:47.

• 0

#2 patkos

patkos
  • Forumowicz
  • 2443 postów
  • Województwo:DE
  • Auto:VC GTS z22se

Napisany 01 październik 2010 - 08:33

Witam. mam taki problem murga mi ten check, i nie moge odpalic. Po szybkim przekreceniu kluczyka gdy jeszcze tylko swieci to tak jakby chciala odpalic i prubuje wejsc na oboty, ale gdy zaczyna mrugac to juz tylko kreci :(. Co dalej mam z tym zrobic.? prosze o pomoc :(. pompe robilem w styczniu koszt 1tys :(..

skoro mruga check,to trzeba bledy odczytac i wtedy bedzie wiadomo co dalej,bez tego ciezko cokolwiek zdzialac
  • 0

#3 Gilu

Gilu
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Województwo:świętokrzyskie
  • Auto:Vectra B 2.0DTI MR'99

Napisany 01 październik 2010 - 09:01

Mrugający check oznacza problem z immobiliserem, ale lepiej, tak jak kolega powyżej napisał, zczytaj błędy, bo bez tego to jak wróżenie z fusów.
  • 0

#4 ra_decki

ra_decki
  • Forumowicz
  • 436 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:Signum 1.9 CDTI 150KM

Napisany 01 październik 2010 - 22:26

czy przed awaria upadl kluczyk? wpadl do wody? jesli tak to wina kluczyka -> immobiliseru. otworz kluczyk, zrob to tylko delikatnie i z uwaga na to czy nie wypada z niego "mala czarna kostka"
Jesli kluczyk nie upadl i jestes pewny ze nie byl otwierany to powinna tam byc, ta mala prostokatna kosteczka to wlasnie immobiliser, jesli jej nie ma to wypadla, jak znajdziesz to wystarczy ja wlozyc w odpowiednie miejsce wewnatrz kluczyka i zlozyc kluczyk, przy okazji wymien bateryjke, jesli jednak zgubiles ta osteczke to wizyta w aso, sciagniecie kodow i programowanie immobilisera na nowo, koszty ? z pewnoscia wysokie.
dodam jeszcze ze immobiliser w kluczyku nie jest do niczego podlaczony, jest to po prostu maly chip ktory siedzi sobie na swoim miejscu i przed kazdym rozruchem laczy sie z samochodem, a raczej samochod z nim. jesli check mruga to raczej problem z immobiliserem i w sumie nawet to logiczne, nikt raczej nie odpala samochodu z predkoscia swiatla a wiec samochod zawsze zdazy sie polaczyc, jesli specjalnie starasz sie zrobic to jak najszybciej zanim zapali sie check to mozliwe ze samochod jeszcze nie zdazyl zlapac sygnalu, a raczej nie dostrzegl jeszcze ze tego sygnalu nie ma wiec moze wykazac chec odpalenia ktora niestety bez sygnalu pozostaje tylko checia

Edytowany przez ra_decki, 01 październik 2010 - 22:31.

• 0

#5 huliszek

huliszek
  • Forumowicz
  • 24 postów

Napisany 02 październik 2010 - 13:22

NIe stety nie dziala, mam dwa kluczyki i na obu jest to samo :(.. jak pech to pech.. nie wiem co mam zrobic

Edytowany przez huliszek, 02 październik 2010 - 13:22.

• 0

#6 waldi1111

waldi1111
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:Vectra B dth Kombi 99

Napisany 02 październik 2010 - 14:39

Uzupełnij chociaż profil a może jakiś sąsiad zaoferuje ci pomoc.
  • 0

#7 maroslaf

maroslaf
  • Forumowicz
  • 182 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:Vectra B 100 Ed. Kombi 2.0 DTi X20DTH

Napisany 03 październik 2010 - 12:00

problem może być z czytnikiem umieszczonym pod stacyjką, może nie dostawać zasilania, tym samym nie czyta kluczyka, nie śle sygnału do koputera i jest problem - sprawdz styki i zasilanie immo (ogólnie okablowanie immo pod stacyjką) jeżeli wszystko będzie ok to idz do jakiegos znachora ślusarza (takiego z nowoczesną techniką) - panowie dysponują teraz takim sprzętem że sczytają kod twojego immo i zaprogramują kluczyki, fakt - jest to kosztowne, ale coś za coś

miganie czeka po przekręceniu czy nawet przed - to problem immo

pozdr
Marek
  • 0

#8 huliszek

huliszek
  • Forumowicz
  • 24 postów

Napisany 04 październik 2010 - 16:19

dzieki. zaprowadzam fure do mechanika i sie dowiem :(.. a nie orientujecie sie jaki koszt tego ?
  • 0

#9 Kokuś

Kokuś
  • Forumowicz
  • 360 postów
  • Województwo:śląskie

Napisany 04 październik 2010 - 18:02

Witam migający check to najczesciej problem z imo, przyczyna w twoim przypadku moze byc uszkodzenie imo przez to ze np ktos w aucie bawił Ci sie magnesem tak jak było w moim przypadku tez przez to przechodziłem. Nie masz czasami przy kluczyku jakiegos breloczka z magnesem?

• 0
Miłość Życia Zaklęta W Mechaniczne Konie !

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_