Skocz do zawarto軼i

Vectra Klub Polska u篡wa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzie si wi璚ej. Aby usun望 t wiadomo嗆, prosz klikn望 w przycisk po prawej:    Akceptuje u篡cie cookie

Zdj璚ie
- - - - -

Poduszka Powietrzna-安iec帷a Kontrolka

• Prosz si zalogowa aby odpowiedzie
29 odpowiedzi na ten temat

#1 Sebaa123

Sebaa123
  • Forumowicz
  • 6 post闚
  • P貫:M篹czyzna
  • Sk康:Wroc豉w
  • Wojew鏚ztwo:dolno郵御kie
  • Auto:Opel Vectra B 18 16 V

Napisany 08 kwiecie 2010 - 15:23

Witam.
Jezeli pomylilem dzial albo cos to przepraszam.
Mam maly problem,dwa dni temu podlaczali mi centralny zamek w moim oplu,wszystk fajnie dziala itp ale caly czas swieci mi sie kontrolka poduszki powietrznej (ta czerwona z ta postacia przypieta pasami,dotykajaca glowa poduszki powietrznej) i tu moje pytanie.
Czy to ie naprawi samo czy jak ?? nigdy wczesniej mi sie ta kontrolka nie swiecila !!
Prosze o pomoc.
  • 0

#2 GAJE

GAJE
  • Forumowicz
  • 2248 post闚
  • Sk康:Toru
  • Wojew鏚ztwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:VB X18XE '98 LPG

Napisany 08 kwiecie 2010 - 15:29

Najlepiej podjecha na kompa 瞠by wykasowali b陰d. Najprostrze wyj軼ie
  • 0

#3 peterpower

peterpower
  • Forumowicz
  • 157 post闚
  • Sk康:
  • Wojew鏚ztwo:堯dzkie
  • Auto:Vectra B Caravan X20XEV 1998

Napisany 08 kwiecie 2010 - 15:31

Samo si nie naprawi. Poczytaj to -> http://forum.vectrak...naczy-vectra-b/. i Zr鏏 jak napisa Gaje.
  • 0

#4 Banned

Banned
  • Banned
  • 7277 post闚

Napisany 08 kwiecie 2010 - 17:07

.........Mam maly problem,dwa dni temu podlaczali mi centralny zamek w moim oplu,wszystk fajnie dziala itp ale caly czas swieci mi sie kontrolka poduszki powietrznej..............

widocznie jak robili to rozpieli ktoras z wtyczek od air bagow lub czujnikow bocznych w drzwiach (jak masz) i przekrecili zaplon - wtedy m.in. wyskakuje blad poduszki.

mozesz sam zczytac blad a wtedy po numerze bledu bedzie wiadomo czego tyczy sie.
nieuniknione jest skasowane bledu.
wiedza o numerze bledu jest wazna bo dzieki temu bedziesz wiedzial czy to bylo spowodowane tylko rozpieciem wtyczki czy moze usterka w ukladzie air bag.
  • 0
U篡tkownik ma zablokowan mo磧iwo嗆 korzystania z forum (w tym odpowiedzi na PW) z uwagi na ra膨ce naruszenie regulaminu - Administracja VKP

#5 limanekk

limanekk
  • Forumowicz
  • 215 post闚
  • Sk康:Zb御zynek
  • Wojew鏚ztwo:lubuskie
  • Auto:Vectra B X16XEL 16V '98r.

Napisany 09 kwiecie 2010 - 11:43

a ja sie podepne ;P heh wyskakuje mi blad poduszki na kompie mi powiedzieli ze to z prawej przy siedzeniu gosciu probowal skasowac blad ale gdy kawalek odjechalem znowu sie zapalilo ;/ i tak dzis probowalem wywolac jaki to jest ten kod usterki moze na forum sie dowiem, ale robiac zworke w tych pinach i przelaczeniu zaplonu nic sie nie dzieje ;/ nie wywala mi zadnych usterek check wlaczy sie i zgasnie tak jak normalnie przy przekreceniu zaplonu ;/ a co to moze byc ? co nie mam bledow ?? ale od poduszek kontrolka sie swieci przy wlaczeniu zaplonu zgasnie poczym sie znowu zapali i sie swieci
  • 0

#6 zubek

zubek
  • Moderator
  • 23404 post闚
  • Sk康:WWL
  • Wojew鏚ztwo:mazowieckie
  • Nr klubowy:300
  • Auto:VC/03/Y22DTR/SW
  • Oddzia VKP:Mazowiecki

Napisany 09 kwiecie 2010 - 11:49

zwork nie odczytasz poduszek
musisz usun帷 usterk (poszukaj o tym na forum) i dopiero skasowa kompem
  • 0

#7 Banned

Banned
  • Banned
  • 7277 post闚

Napisany 09 kwiecie 2010 - 11:49

blad jest napewno. masz boczne poduszki? robiles cos ostatnio ze moglo sie cos stac z air bagiem?? np. rozpinanie wtyczek?
  • 0
U篡tkownik ma zablokowan mo磧iwo嗆 korzystania z forum (w tym odpowiedzi na PW) z uwagi na ra膨ce naruszenie regulaminu - Administracja VKP

#8 Nomad

Nomad

Opiekun Rekrut闚

• Klubowicz
  • 2388 post闚
  • Sk康:Gda雟k
  • Wojew鏚ztwo:pomorskie
  • Nr klubowy:869
  • Auto:Vectra B '97 x16szr & SAAB 9-3 II Aero by Hirsch
  • Oddzia VKP:Pomorski

Napisany 09 kwiecie 2010 - 17:13

Ewentualnie standardowe przetarcie kabli pod fotelem...
  • 0
Moje porady znajdziesz na stronie "O mnie"
Moja Vectra B RED&BLACK EDITION:
Dodany obrazek

#9 Banned

Banned
  • Banned
  • 7277 post闚

Napisany 09 kwiecie 2010 - 17:42

Ewentualnie standardowe przetarcie kabli pod fotelem...

lub wtyczka pod nim. (pokazuje pewnie za duza rezystancje, R powinno byc w przedziale sa ok. 2,5-3,2 Ohm, boczne czujniki 1,8-2,6 Ohm - wartosci z opel scannera)
  • 0

#10 Sebaa123

Sebaa123
  • Forumowicz
  • 6 post闚
  • Sk康:Wroc豉w
  • Wojew鏚ztwo:dolno郵御kie
  • Auto:Opel Vectra B 18 16 V

Napisany 09 kwiecie 2010 - 18:02

Nie no wydaje mi sie ze ten blad jest przez to ze ci fachowcy rozpieli wtyczki kolo nog pasazera z prawej strony,bylem sie zapytac to powiedzieli ze odpinali bo nie wiedzieli czy centralka jest z lewej czy prawej strony.
Skasowanie bledu komputerem powinno pomoc.
  • 0

#11 limanekk

limanekk
  • Forumowicz
  • 215 post闚

Napisany 09 kwiecie 2010 - 20:59

znaczy to juz mam odkad mam auto gosciu jeden probowal cos robic pod fotelem i nie udalo mu sie mowil ze to cos chyba z czujnikiem mam 4x poduszkii i to wlasnie niby w bocznej pasazera cos jest nie tak tak pokazal komp
  • 0

#12 Domlo

Domlo
  • Przyjaciel VKP
  • 3131 post闚
  • Sk康:Made in Jaros豉w RJA
  • Wojew鏚ztwo:podkarpackie
  • Auto:ex:poldek,golf,VA,VB,MB,E36,corsa now:fabia,E30,MB

Napisany 10 kwiecie 2010 - 00:39

podpina貫 auto pod kompa ?
jaki b陰d konkretnie ci wyskoczy ? podaj numerek - wtedy dowiesz sie co dalej zrobi...

jak kto odpi掖 kt鏎捷 wtyczke od napinaczy (i podobnie dzia豉j帷) to za鈍ieci si b陰d poduszek, ale mo積a samo 鈍iecenie skasowa poprzez usuwanie usterek (podpinaj帷 do komputera)
ale jak za chwile znowu ci si zapala kontrolka znaczy, 瞠 to jaki b陰d... i pasuje si dowiedzie jaki (numer b喚du)

do tego piszesz, ze zworkiem sprawdzales - ale zapala si czek jak przy normalnym odpaleniu auta
wydaje mi si, 瞠 幢e co robisz z tym zworkiem - bo powinien ci mruga kilkana軼ie razy (opis w poradach na stronie g堯wnej)
  • 0

#13 JarekS

JarekS
  • Administrator
  • 9856 post闚
  • Sk康:Warszawa
  • Nr klubowy:511
  • Auto:Vectra C 2.0T

Napisany 10 kwiecie 2010 - 01:07

Je瞠li nie ma b喚d闚 to check si nie nie zapali, check wskazuje tylko b喚dy silnika, je瞠li fachowcy rozpi瘭i Ci niebiesk kostk przy nogach to masz ju odpowied, nie musisz mie nawet poduszek w drzwiach aby wyskoczy b陰d, tamt璠y id chyba kable od napinaczy pas闚 pod fotelem.

limanekk
W Twoim przypadku, rozpi掖 bym w豉郾ie t kostk popsika jakim penetratorem i przeczy軼i styki ma陰 szczoteczk drucian, cz瘰to lubi za郾iedzie, dodatkowo t czynno嗆 mo瞠sz powt鏎zy na ko軼i 豉cz帷ej instalacj drzwi z reszt nadwozia oraz ju bezpo鈔ednio przy kostce sensora poduszki bocznej w drzwiach.
  • 0

#14 limanekk

limanekk
  • Forumowicz
  • 215 post闚

Napisany 13 kwiecie 2010 - 15:51

wiec przez sprawdzenie zworka bledu nie wykrywa bo mam blad 0400 niekeidy i tylko to mi wykrywa. a co do czujnika gdzie on sie znajduje w drzwiach?? jak mozna dostac sie do roznych podzespolow poduszki bocznej ? bo jak bylem na kompie to gosciu mi tylko to powiedzial ze cos z czujnikiem poduszki bocznej. chcial bym to sam zobaczyc i nie wiem gdzie szukac ? pomozecie jakos? :) styki przeczyscilem dzis kostka na sztywno tez zlutowana i dalej sie swieci :) na laczniku drzwi czysto :P
  • 0

#15 Banned

Banned
  • Banned
  • 7277 post闚

Napisany 13 kwiecie 2010 - 18:12

czujnik poduszki bocznej jest w drzwiach.
polaczenie do niej idzie przez zlacze w drzwiach pasazera.
na dole wtyczki jest takie zlacze owalne 2pinowe - wlasnie od czujnika (zielony, zielono-bialy)
0400 - Nieprawidłowy sygnał zaworu EGR

Edytowany przez Ravcio1985, 13 kwiecie 2010 - 18:12.

• 0

#16 limanekk

limanekk
  • Forumowicz
  • 215 post闚

Napisany 13 kwiecie 2010 - 19:52

egr to sie nie przejmuje ;P bo ten blad mi sporadycznie wychodzi wylaczenie zaplonu i jest git :P po jutrze zobacze rozkrece przednie drzwi pasazera i zobacze w czym rzecz ;P a lepiej odpiac aku?
  • 0

#17 Banned

Banned
  • Banned
  • 7277 post闚

Napisany 13 kwiecie 2010 - 20:04

odepnij.
bo musisz rozpiac wtyczke w drzwiach. gdybys sie zapomnial i przekrecil zaplon to wyskoczylby blad poduszek :)

Edytowany przez Ravcio1985, 13 kwiecie 2010 - 20:05.

• 0

#18 #Adiii#

#Adiii#
  • Forumowicz
  • 157 post闚
  • Sk康:Skierniewice
  • Wojew鏚ztwo:堯dzkie
  • Auto:Vectra B 1.8 16V X18XE1

Napisany 05 maj 2010 - 06:32

Witajcie

Słuchajcie mam taki problem otóż dziś zapalając auto nie zgasła mi kontrolka od poduchy i pali się cały czas nawet jak jezdze... co mogło sie stac? jesli juz był taki temat to przepraszam ale zalezy mi na czasie zeby to jak najszybciej zrobic bo auto jest mi potrzebne a ja nie wiem co za chwile moze sie ewentualnie stac... z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowany przez zubek73, 05 maj 2010 - 10:11.
陰cze tematy - u篡waj wyszukiwarki / zubek

• 0

#19 JarekS

JarekS
  • Administrator
  • 9856 post闚
  • Sk康:Warszawa
  • Nr klubowy:511
  • Auto:Vectra C 2.0T

Napisany 05 maj 2010 - 06:43

Takich temat闚 by這 tysi帷e, najprawdopodobniej problemem jest kostka napinacza pas闚, kt鏎a robi przerw w obwodzie, najlepiej by by這, je瞠li chcesz wyeliminowa ten problem na sta貫 zlutowa te kable na sztywno a nast瘼nie wykasowa b陰d. Z tego co si orientuj to w pi徠ek chyba macie spota wi璚 kto tam na pewno z komputerem b璠zie.
  • 0

#20 Banned

Banned
  • Banned
  • 7277 post闚

Napisany 05 maj 2010 - 08:04

to jest najczestsza przyczyna.
moze najpierw niech sie podlaczy pod kompa/interfejs i zobaczy numery bledow.
po numerze bledu dowie sie gdzie jest przyczyna.
bledy air bag

Edytowany przez Ravcio1985, 05 maj 2010 - 08:07.

• 0

0 u篡tkownik闚 czyta ten temat

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych u篡tkownik闚

Skin Designed By Duke_