Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

OLEJ SILNIKOWY OPEL 15W40 API SL/CF

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 rafalgra

rafalgra
  • Forumowicz
  • 25 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:06

Jak w temacie proszę o komentarze czy jest to "dobry" bo firmowy olej silnikowy czy może jednak zalać innym np. MOBILEM, Castrolem;
Hmm... niska cena za to sprzedawca sprawdzony i pewny
http://allegro.pl/sh...p?item=53456413
Wspomnę iż mimo tego iż posiadam 75tkm moja VB zalana jest obecnie MOTULEM 15W40 4000 Motion (mineralny przy tym przebiegu !!!) (mam ksiązki serwisowe więc przebieg raczej prawdziwy, do tej pory oleju nie bierze).
A może jednak semi-syntetic? (może się nie rozszczelni ?)
czekam na opinie...
  • 0
Rafał

#2 Scooter

Scooter
  • Forumowicz
  • 3887 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:VECTRA B & BMW E46 coupe

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:11

he he a może jednak licznik był cofany??? Bo kto normalny zalewa minerał przy tym przebiegu?? Coś mi sie tu nie podoba :?
  • 0

#3 rafalgra

rafalgra
  • Forumowicz
  • 25 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:19

he he a może jednak licznik był cofany??? Bo kto normalny zalewa minerał przy tym przebiegu?? Coś mi sie tu nie podoba :?

nie sadze silnik chodzi jak pszczoła w briefie osoba rocznik 1920 !!! :-)
więc sam rozumiesz
  • 0
Rafał

#4 Scooter

Scooter
  • Forumowicz
  • 3887 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:23

Nie takie cuda robią, ale oki! No ja osobiście bym nie ryzykował oleju z Allegro, rózne rzeczy się dzieją, osobiście znam osoby które potrafia przelac z butelki do butelki tak, że się nie zorientujesz i nalewaja tam po prostu najtańszy olej jaki jest na rynku. Nie wiem czy warto ryzykować. W każdym razie ja polecam MOBIL1, fakt jest drogi, ale i bardzo dobry! Pzdr.
  • 0

#5 Kucher

Kucher
  • Przyjaciel VKP
  • 951 postów
  • Auto:Jest

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:29

Rafalgra, jak chcesz tani olej to może poszukaj sklepu gdzie sprzedają olej z beczki - przychodzisz ze swoim pojemnikiem i kupujesz ile litrów chcesz. Jest taniej niż normalnie i masz większą pewność.
A poza tym zapraszamy do klubu - dla klubowiczy jest zniżka w wielu ASO i innych warsztatach.
  • 0

#6 rafalgra

rafalgra
  • Forumowicz
  • 25 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:39

cena nie jest istotna moze być drogi kwestia jest tylko czy zalac go mineralnym czy np. semisyntetykiem ?
  • 0
Rafał

#7 Scooter

Scooter
  • Forumowicz
  • 3887 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:47

cena nie jest istotna moze być  drogi kwestia jest tylko czy zalac go mineralnym czy np. semisyntetykiem ?

Ciekawa sprawa, a może syntetykiem?
  • 0

#8 rafalgra

rafalgra
  • Forumowicz
  • 25 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:50

cena nie jest istotna moze być  drogi kwestia jest tylko czy zalac go mineralnym czy np. semisyntetykiem ?

Myślałem że masz coś mądrzejszego do napisaniano ale cóż......mądrość przybywa wraz z wiekiem.
  • 0
Rafał

#9 Ramos

Ramos
  • Forumowicz
  • 519 postów
  • Województwo:lubuskie
  • Auto:VB

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:55

lej mobil 5w50 i spokoj! ja ostatnio bralem z beczki i placilem 35zl za litr.
  • 0
bo kazdy dzien to przygoda.... ;)

#10 Zyziu

Zyziu
  • Forumowicz
  • 147 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 08:59

Jeśli auto już jeździło na mineralnym, to przejście na pełny syntetyk odpada.
Scooter ma racje co do jakości oleju Mobil1, ale w tym przypadku ten olej odpada - silnik uległby rozszczelnieniu.

Za to półsyntetyk jak najbardziej można a nawet trzeba - dla hydraulicznych popychaczy zaworów olej 15W40 jest zbyt gęsty.

Polecam Opel 10W40 - dla klubowiczy jest dostępny za 65 złotych a to jest markowy olej klasy Mobila S 10W40 i do tego rozlewany w Niemczech a nie ściemniany niewiadomo gdzie.
Można go też kupić samemu w Poznaniu pzrez Allegro.

Jeśli nie Opel to np. Castrol, Elf, raczej nie Mobil i nie Shell bo te dwie marki są najczęsciej podrabiane i nawet w oryginalnym opakowaniu można kupić byle co.
I nigdy olej z beczki - nigdy nie wiadomo czego Ci tam naleją

Pozdro
  • 0
ZYZIU VKP#65
TOMEK

BYŁA VB JEST BMW
SĄ INNE AUTA, ALE NIE MA DRUGIEGO TAKIEGO KLUBU

#11 Scooter

Scooter
  • Forumowicz
  • 3887 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 09:02

Myślałem że masz coś mądrzejszego do napisaniano ale cóż......mądrość przybywa wraz z wiekiem.

No niestety nie napisze Ci nic mądrzejszego, słuchaj jeżeli jest książka serwisowa to jakim sposobem nalali minerał w serwisie?? Możesz mi to wytłumaczyć? Chyba oni się trochę orientuą kiedy, co i jak lać? Wg. albo ktoś dolał tak żeby tylko dolać, albo licznik cofany i tyle. To moje zdanie. Zalej syntetyk i zobaczysz jak się będzie samochód zachowaywał. Pzdr.
  • 0

#12 rafalgra

rafalgra
  • Forumowicz
  • 25 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 09:09

No niestety nie napisze Ci nic mądrzejszego, słuchaj jeżeli jest książka serwisowa to jakim sposobem nalali minerał w serwisie?? Możesz mi to wytłumaczyć? Chyba oni się trochę orientuą kiedy, co i jak lać? Wg. albo ktoś dolał tak żeby tylko dolać, albo licznik cofany i tyle. To moje zdanie. Zalej syntetyk i zobaczysz jak się będzie samochód zachowaywał. Pzdr.

rzeczywiście juz nie pisz nic wiecej bo nic nowego nie wnosisz do tematu a nie ma sensu sie licytować
również cie pozdr.
  • 0
Rafał

#13 rafalgra

rafalgra
  • Forumowicz
  • 25 postów

Napisany 06 czerwiec 2005 - 10:43

Jeśli auto już jeździło na mineralnym, to przejście na pełny syntetyk odpada.
Scooter ma racje co do jakości oleju Mobil1, ale w tym przypadku ten olej odpada - silnik uległby rozszczelnieniu.

Za to półsyntetyk jak najbardziej można a nawet trzeba - dla hydraulicznych popychaczy zaworów olej 15W40 jest zbyt gęsty.

Polecam Opel 10W40 - dla klubowiczy jest dostępny za 65 złotych a to jest markowy olej klasy Mobila S 10W40 i do tego rozlewany w Niemczech a nie ściemniany niewiadomo gdzie.
Można go też kupić samemu w Poznaniu pzrez Allegro.

Jeśli nie Opel to np. Castrol, Elf, raczej nie Mobil i nie Shell bo te dwie marki są najczęsciej podrabiane i nawet w oryginalnym opakowaniu można kupić byle co.
I nigdy olej z beczki - nigdy nie wiadomo czego Ci tam naleją

Pozdro

Dzieki za poradę zdecydowałem się i kupiłem OPEL 10W40
pozdrawiam
  • 0
Rafał

#14 Witboj

Witboj

*Założyciel Klubu VKP*

• Przyjaciel VKP
  • 6312 postów
  • Województwo:łódzkie

Napisany 06 czerwiec 2005 - 14:50

Dal pewności moznabyłoby przepłukac silnik przez zalaniem półsyntetykiem jakąś płukanką. Tez uważam, że minerał to nie do vectry B zdecydowanie,, chyba, że ktoś się do remontu silnika i wymiany popychaczy i tak szykuje...

Jest oczywiścue, że ASO nie nalełaoby minerału do Vectry B samo z siebie (producent zabrania), ale jakby klient się uparł ... kto wie...
  • 0

#15 krzysiu.k

krzysiu.k
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Auto:Poszukuję auta !!!

Napisany 06 czerwiec 2005 - 15:17

Czytam Wasze wypowiedzi i "wymądrzenia" co niktorych na temat oleju mineralnego do zalania nowego silnika VB i się dziwię ,że co niektorzy nie zostali jeszcze specjalistami w ASO OPLA lub innej poważnej firmy.Osobiście kupiłem w salonie Opla w Niemczech VB 2,0 DTi 1998r. i co i zalany od nowości Mobil 15W40 mineral !!! Pytalem w ASO w Zgierzu i potwierdzili że nie ma żadnych przeciwwskazań,wiec nadal bedę czytał wasze "opowieści" o szkodliwości i o niemożności zalewania nowej VB olejem mineralnym.Pozdrawiam 8)
  • 0
krzysiu.k

#16 bart

bart
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Auto:opel vectra c cdti 150 km

Napisany 06 czerwiec 2005 - 18:19

Czytam Wasze wypowiedzi i "wymądrzenia" co niktorych na temat oleju mineralnego do zalania nowego silnika VB i się dziwię ,że co niektorzy nie zostali jeszcze specjalistami w ASO OPLA lub innej poważnej firmy.Osobiście kupiłem w salonie Opla w Niemczech VB 2,0 DTi 1998r. i co i zalany od nowości Mobil 15W40 mineral !!! Pytalem w ASO w Zgierzu i potwierdzili że nie ma żadnych przeciwwskazań,wiec nadal bedę czytał wasze "opowieści"  o szkodliwości i o niemożności zalewania nowej VB olejem mineralnym.Pozdrawiam 8)

a ja z kolei słyszałem, że niemcy bardzo rzadko zalewają silniki olejami wyższej klasy niż półsyntetyk, takie przyzwyczajenie czy co? nawet mój szef, rodowity niemiec z duesseldorfu, potwierdził tę dziwną przypadłość.
  • 0

#17 kamil_p

kamil_p
  • Forumowicz
  • 1346 postów
  • Auto:Insignia 2.0CDTI 2009r.

Napisany 07 czerwiec 2005 - 18:33

Osobiście kupiłem w salonie Opla w Niemczech VB 2,0 DTi 1998r. i co i zalany od nowości Mobil 15W40 mineral !!!

A ja mam viki z Trax'a z Lodzi i tez byl od nowosci zalany Mobil 15W40 mineral :!:
Teoria "specjalistow", ktorzy uwazaja, ze nie wolno wlewac do viki minerala chyba upadla :wink:
  • 0

#18 pstomaszki

pstomaszki

*Założyciel Klubu VKP*

• Przyjaciel VKP
  • 3654 postów
  • Auto:X25XE i-Line, ST220, X-trail T31, Impreza GT '99

Napisany 07 czerwiec 2005 - 21:07

Powodzenia, tym co zalewają viki B minerałem. :!: :!: :!:
Ja też mam autko z TRAX'a i jakos nigdy minerała nie widziało.
Jak dla mnie to każdy może lać do silnika to co chce, byleby klubowicze lali to co należy.
  • 0

#19 Krzycho

Krzycho
  • Forumowicz
  • 534 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Vectra B CD - klima 97r X18XE - sedan

Napisany 07 czerwiec 2005 - 22:02

Ja mam z Niemiec i jeździł na Syntetyku mobile1
przy 117tyś nalałem półsyntetyk Quacker State i nie polecam od razu popychacze się odezwały

teraz już mam 131000 i musze wymienic CO NALAĆ myśle nad Castrolem półsyntetyk

co wy na to???
  • 0
X18XE 97r. CD+klima SEDAN - zielony, UnidenPro520xl - AT1200 - na pokładzie!!
Pioneer+ Pb + u-Dimension GPS Mio 350

#20 Martell

Martell
  • Forumowicz
  • 236 postów
  • Auto:Vectra C Y22DTR 2004

Napisany 08 czerwiec 2005 - 07:36

Moje auto (DTH) było kupione w salonie w Belgii i od nowości było zalane syntetykiem.

Co do Quaker State, to kiedyś zalałem nim sobie Rovera i to rzeczywiście była porażka.
  • 0
Martell,
Była Vectra B Caravan X20DTH 2000
Jest Vectra C Caravan Y22DTR 2004

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_