Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Opel Vectra B - świece żarowe

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Aleksander1978

Aleksander1978
  • Forumowicz
  • 4 postów
  • Województwo:podkarpackie
  • Auto:Opel Vectra B

Napisany 05 luty 2010 - 16:45

Witam,
Mam problem z zapaleniem samochodu po kilku godzinnej przerwie, wymieniłem akumulator i dalej był problem.
Dlatego sprawdziłem świece żarowe i okazało się za trzy są do wymiany, pojechałem do warsztatu i poprosiłem o wymianę świec. Na drugi dzień problem się powtórzył i dlatego sam zacząłem sprawdzać co jest nie tak i okazało się ze w warsztacie nie dokręcili mi świec żarowych, jak pojechałem do warsztatu z prośba o dokręcenie to powiedzieli mi ze nie da się dokręcić do końca, a nie zrobią tego na siłę bo mogą złamać świece. Czy nie dokręcone świece mogą być przyczyną nie zapalenia samochodu? Czy mam je dokręcić na siłę?
Mam Opla Vectrę B diesel 2,0.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam....
Alek
  • 0

#2 madre

madre
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:vectra b 2.0 Di 1998

Napisany 07 luty 2010 - 15:56

Kolego świece powinny być dokręcone, wiadomo że nie aż do momentu przekręcenia gwintu ale tak aby poczuć opór Twoi mechanicy powinni je tak właśnie dokręcić pozatym siłę dokręcenia napewno da się znaleźć w jakiejś książce obsługi vectry b. Jeżeli autko nie odpala po kilkugodzinnej przerwie to może być związane z pompą wtryskową.
  • 0

#3 jawor36

jawor36
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:opel astra g 2.0 Di 16V

Napisany 07 luty 2010 - 18:07

przyłącze sie do tematu. czy przy wymianie swiec warto gwinty posmarowac smarem miedziowym czy wkrecac bez niczego???
  • 0

#4 damian17td

damian17td
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:Opel Vectra B 17td isuzu

Napisany 09 luty 2010 - 19:03

przyłącze sie do tematu. czy przy wymianie swiec warto gwinty posmarowac smarem miedziowym czy wkrecac bez niczego???

wiesz co ja wymienialem w poniedzialek swieczki i chlopaki dali mi w sklepie jakis smar ja posmarowałem ,zeby nie miec klopotu w przyszlosci z wykreceniem ,chociaz o dziwo teraz mi latwiutko poszło tylko na cieplym silniku
  • 0

#5 juras7

juras7
  • Forumowicz
  • 563 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Auto:KOMBI Y22DTR '00

Napisany 10 luty 2010 - 08:41

jeśli chcesz po jakimś czasie(przy wymianie) je wykręcić bezproblemowo - to smaruj
jeśli Ci nie zależy (czytaj: niech się martwi przyszły właściciel) - nie smaruj
ale generalnie - smarować :rolleyes:
  • 0

#6 madre

madre
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:vectra b 2.0 Di 1998

Napisany 10 luty 2010 - 19:06

Koledzy mały związek z powyższymi odpowiedziami ale może komus się przyda :rolleyes: a, zatem niedająca się wykręcić/pokruszona świeca żarowa/ przekręcony gwint to sprawa trudna ale do zrobienia koszt około 150 zł/ szt robią to w zakładach gdzie obrabiają silniki (planowanie głowic itd.., )
  • 0

#7 acid311

acid311
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:lubelskie
  • Auto:Vectra 2.0 DTI 2000 r.

Napisany 16 luty 2010 - 10:28

wystarczy zwykly wd40 i powoli dokrecasz i wracasz troche to zajmie ale swiece wchodza do konca :) to niezłych mechaników masz u siebie jesli ci swiec niedokrecili :)ciekawe czy u siebie w maluchach tesh by tak robili :)
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_